Zastanawiasz się, jak dobrać klamki do drzwi i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiemy Ci, jakie klamki do drzwi wewnętrznych i wejściowych wybrać, by pasowały do charakteru wnętrza, były wygodne w użytkowaniu i funkcjonalne. Sprawdź propozycje nowoczesnych klamek drzwiowych dobrej jakości.

Klamki do drzwi – jak dobrać?

Wiele osób nie zwraca szczególnej uwagi na klamki do drzwi. Postaramy się jednak przekonać Cię, że to duży błąd i warto przyłożyć większą uwagę do tego elementu, który jest swego rodzaju ozdobą skrzydeł drzwiowych. Niektórzy decydują się na wybór klamek, które są dołączone do zestawu z drzwiami. Warto jednak przyjrzeć się dostępnym modelom klamek, by wybrać takie, które dopełnią nie tylko stylistykę drzwi, ale także klimat panujący w mieszkaniu. Klamka do drzwi to w końcu pierwszy element, na jaki zwracamy uwagę, przekraczając próg domu. Korzystamy z niej każdego dnia, więc warto postawić na taką, która będzie wygodna, trwała i funkcjonalna. Jak zatem dobrać idealne klamki do drzwi?

  • Ciężar i wymiary klamki

Należy dopasować ciężar i wymiary klamki do charakteru drzwi. Jeśli wybierasz masywne, ciężkie drzwi wejściowe warto dobrać równie wyrazistą, pokaźnych rozmiarów klamkę, by otwieranie drzwi było wygodne, a klamka prezentowała się proporcjonalnie. Podobnie w przypadku drzwi przesuwnych lub niewielkich wymiarów skrzydeł drzwiowych, które prowadzą na przykład do garderoby – wówczas lepszym rozwiązaniem może być subtelna klamka, niewielkie pochwyty lub gałka do drzwi. Klamka powinna działać lekko i bezproblemowo.

  • Rodzaj tworzywa i faktura

Przy wyborze klamki do drzwi, należy precyzyjnie określić jej przeznaczenie. Inne rodzaje tworzyw sprawdzą się na klamkach do łazienki, a jeszcze inne na klamkach do garażu czy salonu. Masz do dyspozycji popularne klamki aluminiowe, niklowe, chromowane oraz te wykonane z mosiądzu czy stali nierdzewnej. Klamki z powłoką antybakteryjną to natomiast idealny wybór do łazienki.

Pamiętaj, że błyszcząca powierzchnia tworzywa przyciąga światło, przez co odciski palców są bardziej widoczne. Na klamkach z satynowym wykończeniem mogą natomiast rzucać się w oczy pyłki, kurz i inne zabrudzenia.

  • Kształt i kolor klamki

Kształt klamki powinien być dopasowany do stylu drzwi i charakteru wnętrza. Warto dobrać kolor, który będzie współgrać z kolorem zawiasów. Jeśli w domu mieszkają małe dzieci warto wybrać klamki o bardziej zaokrąglonym kształcie.

Do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych polecane są klamki o prostych geometrycznych kształtach – mogą być to zarówno bardziej kanciaste, prostokątne klamki z kwadratową rozetą, jak i zaoblone modele z rozetą w kształcie koła.

Jeśli szukasz klamki do drzwi wewnętrznych, które mają tradycyjną, klasyczną formę z frezami, żłobieniami w skrzydle, warto wybrać elegancką klamkę z długim szyldem lub bardziej ozdobne modele.

Rustykalne pomieszczenia warto ozdobić mosiężnymi klamkami z dekoracyjnym szyldem i uchwytem. Klamki w złotych i brązowych odcieniach dopełnią charakter wnętrza.


Klamki do drzwi wewnętrznych

Szukasz klamek, które nie tylko są funkcjonalnie, świetnie wykonane, ale także estetyczne? Oferta marki PORTA na 2021 rok zawiera wiele nowych skrzydeł drzwiowych i akcesoriów, które przykuwają uwagę. Sprawdź klamki, zawiasy i inne akcesoria do drzwi PORTA – https://www.porta.com.pl/produkty/akcesoria.

  • Piękne i uniwersalne klamki do drzwi wewnętrznych

Nowości PORTA, które wpadły nam w oko, to stylowa klamka AZALIA, która jest dostępna w kolorach: chrom polerowany, chrom satyna, czarny i robiący wrażenie – złoty. Klamka ma klasyczny zaoblony kształt i okrągłą rozetę, dzięki czemu jest uniwersalna i sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Jeśli szukasz ponadczasowych klamek, zwróć też uwagę na klamkę LUNA, która pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych drzwi, ale także do klasycznych skrzydeł ze żłobieniami.

Ciekawa propozycja to klamka LILA, która jest niezwykle smukła. Cienka rączka i kwadratowa rozeta to niebanalne połączenie. Klamka LILA w czarnym kolorze dobrze wygląda w zestawieniu z kontrastującym białym skrzydłem drzwiowym. Nowoczesna forma klamki świetnie nada się do minimalistycznych wnętrz.

  • Klamki do drzwi z ciekawymi technologiami

Hitem ostatnich miesięcy jest klamka EUFORIA, która ma powłokę antybakteryjną, zawierającą aktywne jony srebra. Powłoka antybakteryjna zdecydowanie ogranicza osadzanie się chorobotwórczych bakterii i wirusów na powierzchni klamki.

Jeśli lubisz nowe technologie, zwróć uwagę na elektroniczną klamkę blueSMART. Pozwala na otwieranie drzwi za pomocą kart identyfikacyjnych, specjalnych breloków lub kluczy blueSmart. Możesz zamontować ją na drzwiach wewnątrzlokalowych, technicznych akustycznych lub przeciwpożarowych. Klamka elektroniczna dostępna jest w kolorze białym i czarnym.


Promocja ,,Klamka za 1 grosz”

Słyszałeś o promocji PORTA ,,Klamka za 1 grosz’’? Możesz kupić nowoczesną, czarną klamkę EUFORIA Q lub RUMBA za 1 grosz przy zakupie modeli drzwi wewnętrznych Porta VERTE HOME H, Porta VERTE PREMIUM E lub Porta LEVEL. Promocja dotyczy wybranych konfiguracji produktów i obowiązuje do końca 2021 roku tylko w sklepach stacjonarnych. Lista salonów, w których znajdziesz drzwi marki PORTA jest dostępna na stronie: https://www.porta.com.pl/punkty-sprzedazy. Wystarczy, że przed zakupem jednego modelu drzwi objętych promocją poinformujesz sprzedawcę o chęci skorzystania z oferty. Możesz kupić klamkę za 1 grosz, wybierając zestaw:

  • Porta VERTE PREMIUM E + klamka EUFORIA Q,
  • Porta VERTE HOME H + klamka RUMBA,
  • Porta LEVEL + klamka RUMBA.
 
Zdjęcie: Porta
* Artykuł sponsorowany