Cegła znajduje się w czołówce najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych nad kuchenny blat. Na jaki kolor cegły się zdecydować, by kuchnia prezentowała się oryginalnie, a płytki ceglane były prawdziwą ozdobą wnętrza i zachwycały przez długie lata? Przed Wami kilka propozycji. 
 

Cegła w kolorze czerwonym

Płytki z cegły na ścianę w kolorze czerwonym to najlepsza propozycja do kuchni, którą zamierzamy urządzić w stylu industrialnym. Czerwony lub pomarańczowy odcień cegły we wnętrzach ma prawo kojarzyć nam się z surowością, przestrzeniami poprzemysłowymi, opuszczonymi magazynami, gdzie na pierwszy plan wybija się surowość. Wprowadzenie czerwonej cegły do współczesnych kuchni industrialnych nad blat jest rozwiązaniem coraz częstszym, a już na pewno trafionym.

Cegła rozbiórkowa

Płytki z cegły rozbiórkowej na ścianę do kuchni to arcyciekawa propozycja! Ten rodzaj cegiełek na ścianę znajduje swoje zastosowanie zwłaszcza w stylach, które niejako odwołują się do przeszłości. Mowa tu o stylu wiejskim, tradycyjnym oraz vintage. Nie jest to jednak żadną sztywną regułą, bowiem stara cegła bardzo często pojawia się w aranżacjach nowoczesnych. To pokazuje, że materiał ten jest absolutnie ponadczasowy!

Cegła w kolorze białym

Biała cegła chyba każdemu z nas kojarzy się ze stylem skandynawskim lub minimalistycznym. Dokładnie tak, kafelki ceglane w kolorze białym znakomicie odnajdą się w kuchniach stylizowanych na wymienione wyżej style. Najnowsze projekty i realizacje kuchni dowodzą, że biel to zawsze dobre rozwiązanie. Jeżeli Twoja kuchnia jest małych rozmiarów, to płytki ceglane pomalowane na biało między szafkami stanowią świetny wybór. Dlaczego? Z dwóch prostych powodów. Po pierwsze, biel optycznie powiększa pomieszczenia, a po drugie dodaje im wizualnej lekkości.

Cegła dekoracyjna i (obowiązkowo) odpowiednie akcesoria

Przymierzasz się do położenia cegły nad blatem w kuchni? Chcesz na spokojnie przeanalizować dostępne propozycje od producentów płytek ceglanych? Sprawdź szeroką ofertę sklepu internetowego e-Cegła. Znajdziesz tam zarówno cegłę dekoracyjną w wielu wariantach kolorystycznych, jak i odpowiednie akcesoria niezbędne przy jej montażu – fugi oraz impregnaty. W swojej ofercie producent e-Cegła posiada także płytki ceglane podłogowe oraz płytki klinkierowe na ścianę ręcznie formowane.