Kamień dekoracyjny to znakomite rozwiązanie, które zapewnia znacznie większą wytrzymałość niż tradycyjna elewacja. Daje nam pewność, że wytrwa długo w znakomitym stanie, a do tego nie wymaga bardzo pracochłonnej konserwacji.

Trwałość kamienia dekoracyjnego

Tradycyjna elewacja po pewnym czasie stopniowo traci wszystkie swoje walory estetyczne i wygląda coraz gorzej. Jej początkowy blask nie trwa długo, co niekorzystnie wpływa na wygląd budynku z zewnątrz. Żeby ją odświeżyć, należy włożyć dużo wysiłku w malowanie lub czyszczenie. Niszczy się znacznie szybciej niż kamień dekoracyjny. Nawet klinkier nie jest na to idealną receptą, ponieważ wymaga zastosowania fug, które także nie odznaczają się najwyższym stopniem wytrzymałości.

To dlatego kamień naturalny jest wyborem znacznie lepszym i bardziej ekonomicznym w długiej perspektywie czasowej. Po zamontowaniu go na elewacji, nie trzeba regularnie wykonywać zabiegów czyszczących. Kamień jest właściwe niemożliwy do uszkodzenia nawet pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zadbać należy o niego jedynie raz na kilka lat wykonując działania impregnujące. Zapewni to długotrwałą ochronę przed zabrudzeniami i kurzem.

Kamień naturalny - dlaczego warto?

Kamień naturalny jednak nie tylko znakomicie wygląda. Ma także wielkie walory funkcjonalne i działa skutecznie jako izolator. Pomaga utrzymać właściwą temperaturę w domu, zimą chroniąc przed zimnem z zewnątrz, a z kolei latem chłodząc pomieszczenia. Takie rozwiązanie nie tylko podnosi komfort mieszkania, ale także ma bezpośrednie, korzystne przełożenie na stan naszego portfela. Dzięki jego zastosowaniu możemy zaoszczędzić na kosztach ogrzewania lub klimatyzacji.

Kamień to także znakomita ochrona przed wilgocią w domu. Przy kamiennej elewacji w ścianach zbiera się jej znacznie mniej, co ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie domowników. Szczególnie polecamy kamień dekoracyjny dostępny pod adresem https://kamiennewnetrza.pl/kamien-dekoracyjny

Montaż kamienia dekoracyjnego

Dużym atutem kamienia jest bardzo łatwy sposób montażu. Umieszcza się go na ścianach w postaci specjalnych paneli w kształcie litery "Z". Są one po prostu nakładane na powierzchnię przy użyciu białego kleju. Jest bardzo ważne, by pamiętać o stosowaniu wyłącznie białego kleju, ponieważ w innym przypadku na powierzchni paneli mogą powstać brzydko wyglądające ślady, które zepsują cały efekt montażu.

 


 

Gdzie stosować kamień dekoracyjny?

Kamień ozdobny jest tak uniwersalny, że świetnie sprawdzi się zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach w budynku. W domu każdy kamienny materiał spełni swoją funkcję w salonie. Dużą popularnością cieszą się marmurowe płytki oraz gres, które każdej przestrzeni dodają klasy. Marmur zawsze robi wielkie wrażenie na gościach, których przyjmujemy, za to gres odznacza się najwyższym stopniem trwałości i gwarantuje wytrzymałość na wiele lat. Jednocześnie jest rozwiązaniem znacznie tańszym. Coraz częściej spotyka się też cegiełki wykonane z łupku lub forniru kamiennego. To także materiały robiące znakomite wrażenie estetyczne w pomieszczeniach, w których przyjmowani są goście. Można je stosować na ścianach, ale również na poszczególnych elementach pomieszczenia.

Ale kamień dekoracyjny świetnie nadaje się też do kuchni, jadalni czy łazienki. Są to pomieszczenia, w których szczególnie wysoko ceni się odporność na zabrudzenia. Kamień dekoracyjny pozwala zaś długo utrzymać czystość, a także bardzo łatwo ją przywrócić, ponieważ nie wymaga szczególnych wysiłków przy czyszczeniu. W jadalni oraz kuchni bardzo dobrze swoje zadanie spełniają polerowane płytki kamienne.

W łazience, z kolei, warto pamiętać o tym, by zastosować materiały, które będą bezpieczne. Gres oraz płytki kamienne sprawdzają się tu bardzo dobrze dzięki swoim właściwościom antypoślizgowym. Dobierając idealny materiał na podłogę do łazienki trzeba zadbać o to, by nie miał on gładkiej struktury, ponieważ taka grozi bardzo przykrymi konsekwencjami w przypadku poślizgu. Można tu zastosować płytki łupkowe, które gwarantują, że się nie poślizgniemy, a jednocześnie najwyższy stopień bezpieczeństwa łączą z wytrzymałością porównywalną z gresem. Jeśli szukacie Państwo produktów z kamienia naturalnego zapraazamy do sklepu https://kamiennewnetrza.pl/