Olejki eteryczne znane są od bardzo dawna. Stosowano je podczas aromatycznych kąpieli, relaksujących masaży. To idealny pomysł na wyciszający i odprężający wieczór po męczącym dniu. Unoszący się w powietrzu zapach występujących w naturze kwiatów, ziół czy leśnych drzew wprowadza każdego w dobry nastrój. Chcą przywołać zapach lasu, wystarczy tylko sięgnąć po olejek sosnowy czy jałowcowy. Świąteczny stworzy już kilka kropli olejku goździkowego czy pomarańczowego. Nie trzeba też się udawać do Prowansji, aby poczuć kojący zapach lawendy. Naturalne olejki eteryczne Aromatly to świetny sposób na odstresowanie się po ciężkim dniu. 
 

Dlaczego warto stosować olejki eteryczne naturalne?

Naturalne olejki eteryczne pozyskuje się z naturalnych substancji poprzez destylację roślin olejkodajnych tj. lawendy, jałowca, sosny czy tymianku. Wykorzystuje się różne części roślin, czasami są to kwiaty, wierzchołki roślin a czasem skórki z owoców. Olejki posiadają wyjątkowe właściwości, a co najważniejsze są bardzo uniwersalne i można je stosować na wiele sposobów. 
 
W przeciwieństwie do olejków zapachowych wytworzonych na bazie syntetycznych zapachów nie uczulają, więc sprawdzą się idealnie przy różnego rodzaju alergiach zwłaszcza na środki zapachowe. Niezastąpione są w kosmetologii, oczyszczają powietrze, działają bakteriobójczą. Już kilka kropli olejku dodane do gorącej wody albo do dyfuzora sprawia, że pomieszczenie napełnia się niesamowitym zapachem. 
Naturalne olejki eteryczne idealnie sprawdzą się u osób, które chcą się wyciszyć, odstresować lub po prostu lubią otaczać się przyjemnymi zapachami w swoim domu. Olejek może być używany podczas kąpieli w wannie. Do wyboru mamy całą gamę zapachów po zapach drzew, roślin, nasion czy kwiatów. Olejki zabiorą nas w sentymentalną podróż już w zaciszu własnego domu. Ich właściwości są niezastąpione podczas różnych dolegliwości.

Naturalne olejki eteryczne Aromatly – właściwości

Olejki eteryczne mają bardzo szerokie pole działania. Dużo zależy jednak od tego, z jakiej rośliny olejek został wytworzony. Olejki są niezastąpione w nie których przykrych dolegliwościach. Trzeba pamiętać jednak, że olejki eteryczne to nie leki, mogą jedyni skutecznie wspomóc terapię farmakologiczną. Olejki eteryczne Aromatly mają 100% naturalny skład. Dzięki temu wykazują właściwości zdrowotne, w przeciwieństwie do syntetycznych. Mają szerokie zastosowanie m.in. w dyfuzorach, saunach oraz intensywny zapach. Są mocno skoncentrowane. To polska marka, oferująca szeroki wybór zapachów.  
 
Olejek miętowy - jest przeciwzapalny, przeciwbólowy oraz uspokajający. Stosowany przy inhalacji na katar i przeziębienie. Działa rozgrzewająco. Dobrze wpływa na układ oddechowy. Udrożnia zatkany nos. Pomaga w walce z bólami głowy czy bólami menstruacyjnymi.
Olejek lawendowy – pozyskiwany jest z kwiatów lawendy. Działa uspokajająco, odprężająco. Idealny na migreny i bóle głowy. Zwalcza bezsenność, poprawiając jakość snu.
Olejek eukaliptusowy – uzyskiwany na skutek destylacji liści eukaliptusa. Zapach jest kojący i jednocześnie bardzo orzeźwiający. Łatwiej się oddycha. Produkt wykazuje działanie bakteriobójcze.
Olejek tymiankowy – do jego produkcji używa się wierzchołki rośliny. Tymianek sprawdzi się idealnie podczas przeziębienia, kataru. Działa antyoksydacyjnie, bakteriobójczo oraz chroni przed infekcjami. 
 

Olejek melisowy – melisa w formie naparów skutecznie uspokaja, podobnie działanie wykazuje olejek z melisy. Łagodzi silne napięcie nerwowe. Pomaga w walce z uporczywymi bólami głowy czy migrenami.
Olejek sosnowy - ma działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe, antyseptyczne oraz wykrztuśne. Zapach jest bardzo energetyczny, świetnie odświeża i orzeźwia.
Olejek cytrynowy – zapach uzyskuje się ze skórki owocu. Olejek jest bardzo energetyczny i świeży. Pomaga w walce ze zmęczeniem.
Olejek jałowcowy – pozyskuje się go poprzez destylację gałązek jałowca. Niezastąpiony jest podczas zmęczenia, przeciążenia organizmu. Działa antyoksydacyjnie. Dodaje utraconej energii i pomaga skutecznie radzić sobie ze stresem i przemęczeniem. 
 
https://aromatly.pl/produkt/naturalny-olejek-eteryczny-10-sztuk/
 

Olejek goździkowy - od dawna stosowany jako środek dezynfekujący i znieczulający. Pozwala ukoić ból zębów czy stawów. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Poprawia pamięć, aktywność umysłową. Łagodzi nawet ukąszenia owadów tj. komary czy osy.
Olejek pomarańczowy - olejek ma właściwości antyseptyczne, uspokajające oraz tonizujące. Poprawia nastrój, przywołując atmosferę świąt. Rozluźnia, redukuje napięcia nerwowe, ból oraz skurcze mięśni. 
 
Z kodem rabatowym "APETYT" kupicie dyfuzor oraz olejki z 15% zniżką

 

Zastosowanie olejków eterycznych naturalnych

Olejki eteryczne mogą być wykorzystywane w różny sposób:
  • w saunie – kilka kropli olejku dodaje się do wody lub polewa się nim rozgrzane kamienie;
  • podczas masażu - olejki naturalne świetnie sprawdzają się po intensywnym treningu, łagodzą stany zapalne powstające w mięśniach, działają znieczulająco, a także lekko rozgrzewająco. Dzięki temu skutecznie wzmagają krążenie, co w efekcie pomaga w usunięciu zbędnych produktów metabolizmu;
  • w walce z migrenowym bólem głowy – już kilka kropli olejku miętowego czy lawendowego wtarte w skroń łagodzi ból, przynosząc dużą ulgę; 
 
https://aromatly.pl/produkt/naturalny-olejek-eteryczny-10-sztuk/

  • podczas przeziębienia – skuteczne są wodne inhalacje z zastosowaniem olejku miętowego, sosnowego, lawendowego czy tymiankowego, pomogą udrożnić zatkany nos oraz ułatwią spływanie gęstej wydzieliny;
  • do produkcji ekologicznych środków czystości – już kilka kropli wystarczy, żeby zamiast zwykłego płynu zrobić samodzielnie ekologiczny płyn do mycia podłogi;
  • w kosmetyce – wykorzystywane są do produkcji domowych maści, aromatycznych mydeł czy innych kosmetyków; 
 
 
  • podczas nawilżania powietrza – naturalne olejki eteryczne mogą być z powodzeniem stosowane w nawilżaczach powietrza, dostępne są też specjalne dyfuzory, które nie tylko nawilżają powietrze, ale rozprowadzają zapach po całym domu;
  • podczas odkurzania – wystarczy nasączyć gazik olejkiem i wciągnąć go do odkurzacza, aby zamiast nieprzyjemnego zapachu unoszącego się kurzu czuć piękną woń;
  • na wycieraczkę – można skropić olejkiem wycieraczkę w samochodzie lub przed wejściem do domu;
  • jako zapach samochodowy – zużyty zapach samochodowy nasączamy olejkiem;
  • na żarówkę – wystarczy rozprowadzić dokładnie wacikiem olejek na żarówkę, pod wpływem ciepła zapach będzie uwalniał się i unosił się w powietrzu. 
 
 * Artykuł sponsorowany we współpracy z aromatly.pl