Małe mieszkanie w bloku może być świetnym pomysłem na inwestycję pod wynajem. Taki apartament to także wielofunkcyjne mieszkanie dla singla. Jednak aranżacja małego mieszkania to nie lada wyzwanie, któremu musimy poświęcić czas i uwagę. Jak przygotować projekt mieszkania o małej powierzchni, aby optycznie powiększyć przestrzeń niewielkiego metrażu i stworzyć naprawdę funkcjonalne "M"? 
 

Jasne kolory ścian w małym mieszkaniu 

Do wyboru, do koloru, ale... to właśnie jasne, pastelowe barwy ścian i mebli w mikro-wnętrzu są absolutnym must-have w urządzaniu małego mieszkania. Unikaj dużej ilości dodatków i dekoracji na ścianie, które mogą "zapchać" Twój apartament. Jasna łazienka zyskuje powiększenie o kilka dodatkowych metrów kwadratowych. Białe i jasnoszare ściany w salonie rozświetlą nawet te zakamarki pomieszczenia, do których słabo dociera światło słoneczne. 
 

Lustra i oświetlenie optycznie powiększą wnętrza małego mieszkania 

Rozświetl małe pomieszczenie regularnie rozmieszczonymi halogenami na podwieszanym suficie. Wybierz lampy, które dodadzą blasku w salonie z aneksem kuchennym lub w sypialni z małą garderobą. Podziel oświetlenie na kilka stref i wykorzystaj śnieżnobiałe światło zamiast żółtego. Białe światło pomoże Ci w pracy na home office, jeśli pracujesz w domu. Dodatkowo lustra na szafach i ścianach znacząco powiększą każdy pokój lub łazienkę. 
 

Wzory, faktury i style w małym mieszkaniu: "mniej" znaczy "lepiej"

Jak urządzić małe mieszkanie, aby uniknąć efektu przepychu i wyczerpania przestrzeni? Wybierz jeden wiodący styl w Twoim małym mieszkaniu np. industrialny lub nowoczesny minimalizm. W tym stylu wybieraj meble, urządź salon, dobierz wyposażenie kuchni - wszystko konsekwentnie i z pomysłem. Zbyt wiele wzorów i faktur na ścianach i wśród mebli z jednej strony optycznie zmniejszy Twoje pomieszczenia, a z drugiej zepsuje pierwsze wrażenie w odbiorze Twojego mieszkania. 
 

Praktyczne i ładne drzwi przesuwne zamiast klasycznych skrzydeł drzwiowych 

Drzwi, które możesz ukryć w ścianie lub za szafą? To świetne rozwiązanie w aranżacji małego mieszkania i optyczne powiększenie przestrzeni. Odpowiednio dobrane drzwi przesuwne wpasują się kolorystycznie w klimat i styl apartamentu, przez co wtopią się w tło. A przede wszystkim nie będą przeszkadzać i zajmować miejsca, tak jak typowe wewnętrzne skrzydła drzwiowe. 
 

Nauka przechowywania rzeczy w opcji minimum 

W aranżacji małych wnętrz bardzo ważne jest pomysłowe tworzenie przestrzeni na przechowywanie rzeczy. Nie ma tu miejsca na szafy typu komandor, regały i półki. Pamiętaj, że mały metraż to raczej zachęta do kreatywności i zaskakujących aranżacji, a nie do inwestycji w wielkie bryły. Wykorzystaj skrzynie pod łóżkiem lub kanapą. Stwórz małą garderobę z lustrami na drzwiach. A może to wszystko uzupełni antresola? 
 

Małe mieszkania pod inwestycję - kawalerki w Trójmieście od HS 

Dom Popularność małych mieszkań z roku na rok rośnie. Szczególnie w Trójmieście. Właśnie dlatego w HS Dom tworzymy projekty osiedli i budynków wielorodzinnych, w których zawsze znajdzie się miejsce na mikro-apartamenty. Sprawdź tutaj, czy jakieś małe lokum jeszcze na Ciebie czeka i zaprojektuj swoje własne wymarzone "M" lub małe mieszkanie pod wynajem.