Poszukiwanie idealnego prezentu dla bliskiej nam osoby często bywa frustrującym zajęciem. Często nie wiemy co mamy kupić, a wizyty w kilku sklepach wcale nam w tym nie pomagają. Wręcz przeciwnie – okazuje się, że mimo naszych starań kupimy coś, co będzie kolejnym nietrafionym prezentem i wyląduje na dnie szafy. Rozwiązaniem może być kreatywny prezent, który zrobimy sami lub pozwolimy zrobić obdarowanej osobie. Malowanie po numerach to idealny pomysł na oryginalny prezent.

Własnoręcznie wykonany prezent od serca

Własnoręcznie wykonane prezenty cieszą najbardziej. Sprawiają radość nie tylko osobie obdarowanej, ale również obdarowującej, która włożyła w prezent całe swoje serce. Prezenty własnoręcznie robione pokazują drugiej osobie, że nam na niej zależy, że chcemy dać jej coś więcej niż kupny, komercyjny prezent. Takie prezenty zawsze są unikatowe i wymagają wysiłku w ich przygotowaniu. Obraz po numerach możemy sami wykonać w domu lub pozwolić by osoba obdarowana go wykonała.

Wiele osób nie posiada talentu artystycznego. W przypadku malowania po numerach to nie jest problemem. Tutaj nie liczy się talent. Malowanie po numerach sprawdzi się zarówno u osób, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z malowaniem, jak i w przypadku doświadczonych artystów. Malujemy obraz farbami akrylowymi po płótnie, po polach, które wcześniej zostały zaznaczone numerkami. Otrzymujemy gotowy zestaw do pracy: farby, płótno bez ramy lub płótno naciągnięte na ramie, pędzle oraz wzornik, ukazujący efekt. Wystarczy precyzyjnie pokryć dedykowane pola wyznaczonym kolorami farby, aby otrzymany gotowy obraz. Często efektem jest prawdziwe dzieło sztuki.

Idealny prezent niezależnie od okazji

Malowanie po numerach sprawdzi się jako prezent na różne okazje: urodziny, imieniny, święta Bożego Narodzenia, a nawet na rocznicę ślubu czy związku. Obraz ze zdjęcia to wyjątkowy podarunek dla przyjaciółki, rodziny, kolegów czy dla samego siebie. Pozwala na uwiecznienie ważnych wydarzeń w życiu, wspomnień, które nie chcemy zapomnieć. Może być to kadr ze ślubu, rodzinny portret, zdjęcie dziecka czy ukochanego zwierzaka. Wszystko zależy od nas. Obraz malowany po numerach jest bardziej pomysłowy i oryginalny od obrazu z klasycznego zdjęcia w ramce. Daje zupełnie inny efekt na ścianie. 

Chcąc zamówić taki obraz do malowania wystarczy wybrać zdjęcie, pożądany rozmiar obrazu oraz zadecydować, czy chcemy naciągnąć go na płótno na ramie. To tylko parę prostych i intuicyjnych kroków, aby cieszyć się oryginalnym pomysłem na prezent. Otrzymujemy pełne wsparcie w wyborze odpowiedniej grafiki. Tak aby efekt być zadowalający. 

Prezent dla zabieganych

W dzisiejszych czasach większość z nas jest przytłoczona codziennymi obowiązkami. Nie mamy czasu dla siebie, dla swoich bliskich. To rodzi ciągłe niezadowolenie i frustrację. Czasami trzeba więc wymusić ten czas. Malowanie po numerach to idealny sposób aby oderwać się od codzienności, okazja aby zupełnie inaczej spojrzeć na życie. Dzięki tej formie wypoczynku osoba obdarowana ma możliwość wyciszenia się, kreatywnego odprężenia się. Niektórzy lekarze i terapeuci zachęcają swoich pacjentów do uwalniania uczuć poprzez sztukę. Jeżeli wiemy, że ktoś ma trudność z odnalezieniem wewnętrznej równowagi, warto podarować mu taki zestaw do malowania. Sztuka ożywia, daje poczucie sukcesu, zadowolenia i dumy, ale także łagodzi stres i daje pewnie spokój emocjonalny, umożliwiając powrót do normalnego życia zawodowego. Malowanie po numerach pozwala na wyznaczaniu sobie celu, a jak wiadomo dążenie do jego realizacji rozwijają w człowieku poczucie własnej wartości. Jeżeli mamy cel chcemy zrobić wszystko, aby to osiągnąć. Możemy więc wzmocnić swój system motywacyjny. Malowanie po numerach to gwarancja długich godzin relaksu i pracy nad sobą.

Co więcej nie trzeba tracić czasu na chodzenie po sklepach w poszukiwaniu idealnego prezentu. Zakupy zrobimy wygodnie w zaciszu swojego domu. Zuta oferuje nam mnóstwo motywów, o różnych stopniach trudności. Możemy wybrać na prezent motywy zwierzęce, roślinne; kwiaty, krajobrazy, architekturę miejską, abstrakcie, jedzenie, a nawet ludzi. Mamy możliwość stworzenia samodzielnie obraz na wzór dzieła znanych artystów: Pablo Picassa, Vincentego van Gogha, Josefa Lada, czy nawet Claude Moneta. Jeśli nie wiemy jaki obraz kupić warto kierować się opiniami innych kupujących. Koniecznie należy sprawdzić najpopularniejsze motywy obrazy po numerach.

Uniwersalny prezent dla każdego

Malowanie po numerach to idealny prezent zarówno dla indywidualnej osoby, jak i pary. To świetny sposób na wspólne spędzanie czasu we dwoje. Przecież nic nie łączy tak skutecznie jak wspólny cel. Zespołowa praca nad obrazem z pewnością pomoże w zaciśnięciu relacji czy złagodzeniu panujących we związku napięć. Może być idealnym wsparciem podczas terapii par czy seniorów. To doskonały prezent na rocznicę ślubu czy związku. Zwłaszcza, że do wyboru są różne stopnie trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet dzieci, które tak kochają kolorowanie i wszelkie prace kreatywne. 

Dobrym prezentem może okazać się również kurs malowania żywicą dostępny w https://prezentmarzen.com/malowanie-zywica-kurs-online/. Warsztaty online malowania żywicą zawierają filmy instruktażowe, które krok po kroku wprowadzają w świat sztuki.