Do łask po latach utraciły tapety. Dostępne w różnych wzorach, kolorach i wykończeniach świetnie sprawdzają się na jednej ścianie lub też tylko jej fragmencie, podkreślając niezwykłość miejsca, czy też rozdzielając różne strefy. Prawdziwym hitem wnętrzarskim są również fototapety, które świetnie prezentują się w różnych przestrzeniach i są sposobem na to, by wyeksponować duży obraz, zdjęcie czy też grafikę 3D. Możliwości jest bardzo dużo, szczególnie że można również samodzielnie zaprojektować dekorację. Wówczas mamy pewność, że w żadnym innym miejscu nie będzie takiego klimatu jak u nas.

  1. Oryginalna dekoracja na ścianie
  2. Fototapeta do każdej przestrzeni

Oryginalna dekoracja na ścianie

Z pewnością fototapeta z ecowall24.pl to doskonały pomysł nie tylko na ozdobienie wnętrza, ale również nadanie mu niepowtarzalnego charakteru. Taka dekoracja to wielkoformatowy wydruk fotograficzny, na którym może się znaleźć to wszystko, co tylko chcemy. Bez problemu więc można dobrać wykończenie do indywidualnych preferencji i poczucia stylu. Może to być krajobraz, ulice ukochanego miasta, kwiaty czy postaci, a nawet dzieła sztuki. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że fototapetą mogą być nie tylko zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Rewelacyjnie sprawdzają się także szkice czy grafiki, o ile da się je wydrukować na specjalnym materiale. Jak widać, to ogromna ilość wzorów i motywów, które idealnie sprawdzają się w domach, biurach, miejscach użyteczności publicznej czy w hotelach.

Fototapeta do każdej przestrzeni

Oczywiście fototapeta musi się wyróżniać doskonałą jakością i dlatego zawsze wybiera się zdjęcie o określonych parametrach. Poza tym musi być starannie ułożona, bo wówczas będzie wyglądać perfekcyjnie. Warto także zwracać uwagę na to, w jakim pomieszczeniu zamierzamy ją umieścić. Na przykład kuchnia czy łazienka będą miały swoisty mikroklimat. To wnętrza o podwyższonej wilgotności, a to może rzutować na przykład na trwałość dekoracji. Z drugiej strony fototapety do przedpokoju mogą być narażone na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Powinny również być łatwe w czyszczeniu i dlatego w tym wypadku świetnie sprawdzą się produkty lateksowe laminowane.

W przypadku, gdy wybieramy fototapety do sypialni czy do salonu, nie musimy inwestować w materiały o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne czy też wilgoć. Rewelacyjnie sprawdzą się te na bazie papieru lub papieru wzmocnionego laminatem. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na to, by wzorów czy faktura były interesujące, wprowadzały określony styl, a także koiły zmysły.