Pokój dziecka daje nieskończenie dużo możliwości aranżacyjnych. Wbrew pozorom urządzenie funkcjonalnego, bezpiecznego i kreatywnego miejsca nie jest takie proste. Oprócz mebli warto zainwestować w dodatki, które nadadzą wnętrzu wyjątkowego klimatu i będą uzupełniać pozostałe meble. Jednym z takich dodatków jest wieszak na ubrania dla dziecka.

Organizer przestrzeni

Właściwie dobrany wieszak na ubrania dziecięce porządkuje przestrzeń. Pozwala na wydzielenie określonych stref – strefy przechowywania w pokoju, czyniąc go bardziej zorganizowanym. Dzięki temu łatwiej zapanujemy nad  nawykiem chaotycznego rozrzucania ubrań po pokoju. Stojak pomoże nam też zachować ubrania w idealnej kondycji. Istnieje szereg rodzajów ubrań, które nie można tak po prostu złożyć w kostkę na półkę bez uszczerbku na ich wyglądzie. Prasowanie ubrań nie zawsze w chodzi w grę, zwłaszcza jeśli chodzi o ubranka dziecięce. Otwarty wieszak, stający bezpośrednio przy łóżku czy szafie, jest więc idealny, gdy chcemy po coś szybko sięgnąć.  

Oryginalny dodatek w stylu skandynawskim

Z pozoru niepozorny wieszak stanowi znakomitą dekorację, dzięki której upiększymy wnętrze. Modny i stylowy wieszak dostępny w https://sleephome.pl/kategoria-produktu/akcesoria-do-pokoju-dzieciecego/ jest w stanie odmienić oblicze nawet najbardziej wymagającego pokoju dziecięcego. Pozwala pięknie wyeksponować posiadaną garderobę. Dziecięce ubranka są takie śliczne, że czasami zwyczajnie żal je chować do ciemnej szafy. Szczególnie zjawiskowo wyglądają małe sukieneczki. Jest tylko jeden warunek,  warto dobrze się zastanowić, aby wybrać porządny model.

Wieszak świetnie uzupełni aranżację pokój dziecka urządzanego na styl skandynawski. Idealnie pasuje do  łóżka dla dzieci typu domek. Cała konstrukcja jest  trwała, solidna i bardzo wytrzymała.  Przypomina formą domek, co stanowi spójną całość z łóżkami z serii domek. W https://sleephome.pl znajdziemy zarówno klasyczne łóżeczka dla dzieci, jak i modele domek, wpisujące się w zasady minimalizmu, pasujące do dziecięcych pokoi.

Idealna alternatywa dla szafy

Wieszak na ubrania dla dzieci z powodzeniem może zastąpić szafę dziecka lub ją efektywnie uzupełnić. Stojak wykonany jest z drewna sosnowego. Między krzyżującymi się nogami stanowiącymi nawiązanie do domków typu TYPI znajduje się drewniany drążek, który pozwala na zawieszenie sporej ilości ubrań czy innych ciekawych dodatków. Pomocna jest też dolna półka. Można na niej składować dziecięce buciki czy inne zabawki. Wieszak dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych:  naturalne drewno, sosna lakier, biały czy szary.  

Niezawodny w nauce samodzielności

Wieszak na ubrania w pokoju dziecięcym idealnie sprawdzi się podczas nauki samodzielnego ubierania. Wszystko jest idealnie wyeksponowane. Dziecko z łatwością może sięgnąć po poszczególne części garderoby i się ubrać. Co więcej, jeśli przygotujemy kilka zestawów do ubrania, damy maluszkowi możliwość wyboru co założy na siebie.