Pięknie zaaranżowany dom to przestrzeń sprzyjająca człowiekowi, zachęcająca go do spędzania w nim wolnego czasu, a nawet przejścia na tryb home office. W swoim domu powinieneś czuć się niczym w azylu, który uchroni Cię przed zagrożeniami płynącymi z zewnętrznego świata. Poznaj najciekawsze trendy w dekorowaniu salonu przy użyciu obrazów.

Obrazy do salonu w stylu scandi boho

W tym sezonie bardzo dużym powodzeniem cieszy się styl scandi boho. Jest lekki, bazuje na bardzo jasnych, rozbielonych barwach. Typowy dla tej stylistyki jest ciepły, delikatny beż, jasna szarość i biel. Czasem spotyka się też odcień mięty. W przypadku salonu w stylu scandi boho ciepły klimat można wyczarować, sięgając po nowoczesne obrazy do salonu przedstawiające trawę pampasową, widok molo, nadmorskiej plaży, spienionych fal. Tego typu dekoracje można umieścić w subtelnych białych lub jasnodrewnianych ramkach, aby stworzyć pożądany efekt.

Obrazy do salonu w stylu tropikalnym

Kto powiedział, że w swoim M2 nie możesz mieć szalonej, zielonej, tropikalnej dżungli! Dziką atmosferę możesz wnieść przy użyciu roślin doniczkowych, takich jak palmy, kaktusy czy monstera, ale także przy użyciu ich wizerunków – obrazy do salonu z motywem tropików zbudują przytulną atmosferę, w której aż chce się wypoczywać. Zajrzyj do propozycji i wybierz coś dla siebie: https://www.swiat-obrazow.pl/obrazy-do-salonu.html.

Obrazy do salonu w stylu nowoczesnego loftu

Jeśli cenisz sobie industrialne wnętrza, powinieneś dobrać do nich równie surowe, a zarazem interesujące widoki. Świetnym elementem ożywiającym mieszkanie w pofabrycznej stylistyce są obrazy ukazujące najsłynniejsze mosty świata czy szklane drapacze chmur. Możesz oprawić je w passe-partout i w czarne ramki, które podkreślą surowy klimat wnętrza. Ciekawym pomysłem jest oparcie ich o ścianę i umieszczenie na cienkiej czarnej półce, przeznaczonej specjalnie do eksponowania obrazów.

Obrazy do salonu w stylu glamour

Styl glamour charakteryzuje się sporym blichtrem, przepychem i blaskiem. Warto go jeszcze podkreślić poprzez umiejętnie dobrane dodatki – wazony, świeże kwiaty, ozdobne metalowe figurki czy szklane stoły. Ciekawą dekoracją będą też wielkoformatowe obrazy w formie tryptyków, przedstawiające na przykład kwiaty w ujęciu maxi. Nie może zabraknąć na nich odcieni fioletu, złota i srebra, które dodadzą pomieszczeniu jeszcze większego prestiżu i zachwycą każdego, kto zjawi się u Ciebie z wizytą.

Obrazy do salonu w stylu eko

Leśne klimaty pomagają ukoić nerwy i uspokoić zmysły. Wspierają domowników w osiągnięciu stanu relaksu i odprężenia. Nowoczesne obrazy do salonu w stylu eko poruszają tematykę natury, głównie prezentując zapierające dech w piersi krajobrazy najpiękniejszych miejsc na kuli ziemskiej. Rwące górskie potoki, korony drzew zasnute mgłą, dzikie zarośnięte sadzawki, azjatyckie pola pełne ryżu i zielonej herbaty – motywów natury jest bardzo wiele i warto sięgnąć po przynajmniej jeden z nich.