Znalezienie idealnego dywanu do domu nie jest łatwe. Duża część modeli jest niepraktyczna w użytkowaniu. Co z tego, że od razu po zakupie wyglądają pięknie, skoro zbyt długie włosie sprawia, że gromadzi się na nich kurz i brud, który nie tylko nieestetycznie wygląda, ale również może oddziaływać chorobotwórczo. Czy to wymaga od nas całkowitej rezygnacji z dywanów? Oczywiście, że nie. Idealnym rozwiązaniem może okazać się dywan winylowy. Niestety bardzo wiele osób nie wie co to jest dywan winylowy i do jakiego wnętrza będzie pasował.
 

Dywan winylowy – co to jest?  

Dywan winylowy to jeden z rodzajów dywanów zewnętrznych i wewnętrznych. Zwany jest również matą. Wykonany jest z sztucznego tworzywa - winylu, które w swoim składzie posiada włókna PCV. Dywan winylowy nie posiada włosia przez co jest idealnie gładki. Na powierzchni dywanu nie ma więc warunków do gromadzenia się kurzu czy brudu. Dzięki swojej strukturze posiada dużą przyczepność do podłoża. Nie zawija się i nie traci swojego fasonu wraz z upływem czasu. Co więcej, można go używać w miejscach które są narażone na kontakt z wodą, gdyż nie pochłania wilgoci. Jego zalety docenią alergicy oraz osoby, dla których czystość w domu jest szczególnym priorytetem.

Dywan winylowy – gdzie go położyć?

Dywan winylowy może być używany zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Idealnie sprawdzi się jako dywany do kuchni i wszędzie tam, gdzie potrzebujemy ochrony na podłogę. Możemy położyć go przy zlewie, pod stołem czy na środku pomieszczenia, jeśli zależy nam na wartości dekoracyjnej. Świetnie sprawdzi się jako dywanik pod stolik w salonie, zwłaszcza, gdy mamy aneks kuchenny lub po prostu lubimy jeść posiłki oglądając telewizję. W ciągu kilku sekund możemy odświeżyć wnętrze, nadając jej zupełnie innego, ciekawego charakteru.

Kuchnia jest miejscem przygotowania codziennych posiłków i ich spożywania. Łatwo w niej o różnego rodzaju zanieczyszczenia. Dywan z włosiem szybko będzie wymagał prania. Nie jest to jednak ani wygodne ani wykonalne. Lepiej od razu kupić dywan winylowy, który jest tak łatwy w utrzymaniu czystości. Wystarczy go przetrzeć, aby pozbyć się powstałych plan. Nie potrzebujemy do tego specjalnych środków. W zupełności wystarczą te, które używamy do pielęgnacji podłogi w kuchni. 
 

Mata winylowa doskonale pochłania różnego rodzaju dźwięki. Dywan winylowy do przedpokoju nie tylko będzie oryginalnie wyglądał, ale również będzie doskonałym izolatorem dźwięków. Jeżeli akustyka domu jest dość głośna, warto wybrać właśnie ten rodzaj dywanu.

Dywan winylowy to doskonały wybór jako dywan winylowy na taras. Na zewnątrz trudno jest utrzymać czystość. Piasek i inne zanieczyszczenia z łatwością wnikają w tradycyjny dywan z włosiem. Nie możemy więc na patio położyć tego typu dywanów. Idealnym rozwiązaniem jest więc dywan winylowy. Nie tylko pięknie wygląda, ale jest również praktyczny w użytkowaniu. Dzięki bogatej ofercie motywów możemy z łatwością dopasować dywan do naszych potrzeb. A co najważniejsze, bez obawy o nadwyrężenie rodzinnego budżetu.