Myjka ciśnieniowa przemysłowa to urządzenie czyszczące, które może być wykorzystywane podczas usuwania zabrudzeń z różnorodnych powierzchni niewrażliwych na działanie strumienia wysokociśnieniowego. Cechuje się bardzo wysokim ciśnieniem i całkiem sporym wydatkiem wody. W wielu przypadkach nie jesteśmy w stanie usunąć zabrudzeń bez zastosowania myjki ciśnieniowej. Podczas pracy z tym urządzeniem często wykorzystuje się także dodatkowe środki czyszczące. Dodatkowo, do myjki przemysłowej możemy używać różnego typu akcesoria, które jeszcze bardziej ułatwią naszą pracę. 

Co możemy wyczyścić myjką wysokociśnieniową?

Ogólnie mówiąc, myjką wysokociśnieniową przemysłową możemy usunąć takie zabrudzenia jak kurz, błoto, a nawet pleśń. Urządzenia te znajdują swoje zastosowanie podczas porządków np. wiosennych. Idealnie sprawdzi się do usuwania porostów, mchu, odchodów ptaków czy innego rodzaju plam z samochodów, murów albo ścian. Ponadto, myjka jest często używana podczas prac ogrodowych. Można myć nią narzędzia, meble ogrodowe, altany albo tarasy (zarówno deski, jak i płytki). Jest więc doskonałym elementem wyposażenia gospodarstwa domowego, ale szczególnie często stosowana jest w przemyśle np. do kompleksowego czyszczenia dużych przestrzeni przemysłowych, zakładów produkcyjnych i magazynów. Dodatkowo, myjka przemysłowa świetnie radzi sobie z tłustymi olejami albo mocno przywierającym brudem. Jest to ogromne ułatwienie i oszczędność czasu, ponieważ trudne zabrudzenia bez użycia myjki byłyby niezwykle oporne na usunięcie. Jak widzimy myjka do podłóg przemysłowych jest stosowana wewnątrz różnego typu budynków np. w magazynach, ale także tam, gdzie wiemy, że obiekt jest wyposażony w odpływy m.in. hala udojowa, kuchnia przemysłowa, łaźnia. Oprócz podstawowych pojazdów takich jak wspomniane auto czy rower, myjka przemysłowa bywa stosowana do czyszczenia łodzi, camperów i przyczep kempingowych. Profesjonalne firmy sprzątające i zakłady przemysłowe wykorzystują myjki wysokociśnieniowe do czyszczenia linii produkcyjnych, pojemników transportowych i kontenerów. Mycie odbywa się także w saunach, basenach i salonach SPA.

Maszyna do mycia posadzki - sposób działania

Pierwszym etapem prac, które wykonują firmy sprzątające jest zamiatanie. Wynika to z faktu, że w wielu obiektach (hale produkcyjne czy magazynowe) większość zanieczyszczeń stanowią piasek, kamyki czy resztki ziemi. Jeśli od razu użylibyśmy maszyny do mycia posadzki, powierzchnia mogłaby zostać zarysowana, ponieważ zanieczyszczenia dostałyby się do padów szorujących i zadziałałyby jak tarcza szlifierska. Po drugie, zanieszczyszczenia mogłyby uszkodzić maszynę do mycia posadzki w skutek gromadzenia się brudu wzdłuż listew ściągających. Po etapie zamiatania możemy przystąpić do mycia. Odpowiednia myjka do podłóg przemysłowych posiada zbiorniki na czystą i brudną wodę, a także pojemnik na płyn i środki do dezynfekcji. Warto inwestować w profesjonalny sprzęt, który jest intuicyjny i ergonomiczny, ponieważ ułatwi to i przyspieszy naszą pracę. Maszyna do mycia posadzki sprawdzi się także do czyszczenia porowatych powierzchni np. betonu.

Jaka jest budowa myjki ciśnieniowej?

W zależności od rodzaju i zastosowania myjka ciśnieniowa może mieć różną budowę i funkcje. Podstawą wyposażenia jest wąż, który podłącza się do źródła wody, a jego odpowiednia długość zapewnia nam komfort użytkowania i mobilność myjki. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy możesz przemieścić się od źródła wody na preferowaną odległość. Kolejnym elementem jest pompa wysokociśnieniowa, której zadaniem jest wytwarzanie optymalnego ciśnienia wody. Możemy spotkać pompy kompozytowe, aluminiowe czy też mosiężne. Przewód wysokociśnieniowy transportuje wodę do pistoletu natryskowego. Niektóre myjki mogą być wyposażone w specjalny filtr i wąż zasysający, które są dostosowane do wykorzystania wody z takich zbiorników jak np. beczka z deszczówką lub oczko wodne (rozwiązania ekologiczne na użytek gospodarstwa domowego). Na rynku są dostępne myjki wyposażone w różnego rodzaju silniki. Elektryczny silnik nie wytwarza spalin, a jego praca jest stosunkowo cicha. W tym przypadku musimy jednak pamiętać o kablu, który będzie podłączony do prądu i w niektórych przypadkach może stać się kłopotliwy. Silnik spalinowy z kolei zapewnia długi czas pracy urządzenia i jego dużą moc. Oczywiście taki silnik emituje spaliny, ale w przypadku profesjonalnych sprzętów konieczna jest bardzo duża mobilność, którą myjka spalinowa zapewnia. Nie ogranicza jej bowiem żaden przewód elektryczny. Zdarza się, że do pracy wystarczy silnik akumulatorowy, jednak ma on stosunkowo niedługi czas pracy, więc sprawdzi się do mycia mniejszych powierzchni.

Myjki przemysłowe - jak działają?

Silnik wprawia w ruch tłoki pompy, które doprowadzają do myjki wodę. Ta z kolei sprężana jest w wężu wysokociśnieniowym do określonych wartości. Pod wpływem naciśnięcia spustu, woda jest uwalniana z węża. Dzięki uzyskanej przez sprężenie sile, woda może odspajać zabrudzenia.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Przyjrzyjmy się teraz ważnym parametrom myjki przemysłowej, dzięki którym będziemy mogli dokonać właściwego wyboru przy zakupie urządzenia.

  • Moc urządzenia

W urządzeniach przemysłowych mierzymy moc w kilowatach (kW). W przypadku urządzeń spalinowych mogą być to konie mechaniczne (KM), a urządzeń elektrycznych także wolty i ampery. W zależności od potrzeb - jeśli myjka przemysłowa ma być wykorzystywana do trudniejszych zadań, jej moc powinna być wyższa. Oczywiście musimy pamiętać także o tym, że w niektórych przypadkach sprzęt będzie zbyt mocny, aby móc go wykorzystywać do danej powierzchni np. karoserii samochodowej. W przypadku kiedy myjka ciśnieniowa przemysłowa ma być wykorzystywana do czyszczenia dużych powierzchni, hal czy magazynów, zakres mocy 12-15 kW będzie odpowiedni.

  • Wąż

Wąż powinien być trwały i dopasowany do odpowiedniego zakresu ciśnienia. Możemy wybrać wąż długi, elastyczny na zwijaku, który pozwoli nam na wygodne przemieszczanie się albo mocny wąż o oplocie stalowym. Bardzo dobrze sprawdzają się urządzenia modułowe, które mają możliwość uzbrojenia pod dany pistolet czy też wyjście wodne. Zapewni to wysoki standard prac na poziomie przemysłowym.

  • Transport i wytrzymałość

Profesjonalna myjka wysokociśnieniowa przemysłowa jest wyposażona w trwałe koła, które podpierają maszynę i ułatwiają jej transport. Jeśli myjka ma być wykorzystywana w trudnym terenie np. na budowie to koła powinny być wyposażone w dobrej jakości opony, które zapewnią dużą mobilność naszego urządzenia. O wytrzymałości sprzętu będzie świadczyła także odpowiednia rama np. stalowa malowana proszkowo, która nie będzie podatna na rdzę.

  • Ciśnienie i wydatek wody

Powyższe parametry są przydatne, aby ocenić wydajność i wytrzymałość urządzeń. Dzięki wysokiemu ciśnieniu brud zostaje usunięty z powierzchni, a wydatek wody oznacza ilość cieczy przepływającej przez dyszę w określonej jednostce czasu, która spłukuje brud oderwany przez ciśnienie. Myjka wysokociśnieniowa przemysłowa, w której ciśnienie będzie bardzo duże, pozwala na krótki czas pracy potrzebny do wykonania zadania, dzięki czemu zużywa się mniej wody. Jeśli wydatek wody jest wysoki to możemy uzyskać dobre efekty podczas mycia masywnych zabrudzeń np. w sektorze spożywczym.

Myjka ciśnieniowa przemysłowa - zimnowodna czy gorącowodna?

Temperatura wody to kolejny istotny parametr, z którym warto się zapoznać przed zakupem myjki. Przyjmuje się, że gorąca woda ma lepsze właściwości myjące niż woda zimna, dlatego może nie wymagać zastosowania dodatkowych środków chemicznych. Ciepła woda bardzo dobrze usuwa smołę, niektóre farby czy gips, dlatego będzie chętnie wybierana w przemyśle rolniczym i metalowym. Woda może być nagrzewana do różnej temperatury. Producent podaje zakres lub maksymalną temperaturę wody. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu wysokiej temperatury polecamy takie urządzenie jak myjka ciśnieniowa PW-H50/4 D1915P4 T, które ma zakres aż 30-140 stopni Celsjusza! Jest to urządzenie dla prawdziwych profesjonalistów. Gorąca woda może skutecznie wyczyścić wiele powierzchni, a wysoka temperatura ma także właściwości sterylizujące i dezynfekujące. Jeśli z kolei głównym przeznaczeniem ma być usunięcie zwykłego brudu czy błota myjka zimnowodna bez problemu sobie z tym zadaniem poradzi! W połączeniu z odpowiednimi środkami chemicznymi odtłuści i odrdzewieje nawet wybrane części maszyn czy też usunie kamień z powierzchni metalowych. Warto zauważyć, że zarówno myjka ciśnieniowa zimnowodna, jak i myjka gorącowodna mogą mieć taki sam wydatek wody, takie samo ciśnienie i inne cechy. Urządzenie podgrzewające wodę oprócz silnika i pompy składa się także z kotła grzewczego na wodę pod ciśnieniem, zbiornika, który zasila kocioł i innych elementów, dzięki którym kocioł może funkcjonować np. wentylator. Ze względu na swoją budowę myjka gorącowodna będzie droższa niż jej zimnowodny ekwiwalent. Ponadto, myjka ciśnieniowa przemysłowa gorącowodna wymaga lepszej konserwacji, zwłaszcza w przypadku cewek, obwodów palnika i zabezpieczających systemów ciśnieniowych. Wymagana jest tutaj coroczna kalibracja. Podsumowując, dla wielu branż jest to niezawodny sprzęt, który posłuży na długie lata wydajnej pracy.

Polecane produkty

Na koniec przedstawimy Ci kilka polecanych produktów z kategorii myjek wysokociśnieniowych i omówimy ich największe zalety! Naszą specjalnością jest wsłuchiwanie się w potrzeby klientów, więc jeśli masz pytania zapraszamy na https://norwit.pl/kontakt

Myjka ciśnieniowa przemysłowa PORTOTECHNICA PW-C70P D2517P T zimnowodna

Jest to myjka przemysłowa trójfazowa. Ciśnienie robocze jest regulowane do 250 bar, a przepływ wody do 1000 litrów na godzinę. Sprzęt został wyposażony w poręczny zwijacz węża w wyposażeniu standardowym i podwójną lancę 70 cm z dodatkową rękojeścią, a także w pistolet z ceramicznym zaworem spustowym. Ponadto, wybierając tę myjkę przemysłową w zestawie otrzymujemy zbiornik na chemię 25 litrów! Maksymalna temperatura wody może wynieść 50 stopni Celsjusza, co w zupełności wystarczy przy wielu zadaniach do wykonania! Marka PORTOTECHNICA jest jednym z liderów na rynku myjek wysokociśnieniowych dlatego szczerze ją polecamy!

Myjka ciśnieniowa B&S Elite 2500

To z kolei urządzenie spalinowe o wadze 28 kg. Głowica tłocząca została wykonana z aluminium, a a maksymalny przepływ może wynieść 522 litry na godzinę. Wielu fachowcom takie tempo przepływu w zupełności wystarczy. Jeśli więc szukasz kompaktowego sprzętu, który będzie wygodny w transporcie i solidnie wyczyści zabrudzenia, będzie to dobry wybór!

Myjka wysokociśnieniowa przemysłowa gorącowodna PW-H28/4 D1713P T

Ten model spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów! Myjka przemysłowa, która sprawdzi się nawet na większych powierzchniach. Wyposażona została w wydajną pompę korbowodową i nowoczesną konstrukcję bojlera ze wzmocnioną mocą grzewczą! Zakres temperatur pracy wynosi od 30 stopni Celsjusza aż do 140! Maksymalny przepływ wody to 1300 litrów na godzinę. Urządzenie posiada ponadto ergonomiczny uchwyt i przezroczystą osłonę panelu sterowania!

Żeby zapoznać się z pełną gamą urządzeń myjących i akcesoriów zajrzyj na naszą stronę. Znajdziesz tutaj zarówno najlepszej jakości myjki ciśnieniowe, zmywarki do posadzek z siedziskiem dla operatora, jak i inne urządzenia sprzątające takie jak zamiatarki, odkurzacze przemysłowe i inne. Dzięki wykorzystaniu tych maszyn i urządzeń zapewnisz sobie komfort pracy, oszczędność czasu i energii, a w konsekwencji wielu zadowolonych klientów. Pamiętaj o naszym specjalistycznym doradztwie, z którego możesz skorzystać w dowolnej chwili! Odwiedź nas na https://norwit.pl/252-maszyny-i-urzadzenia-sprzatajace

 * Artykuł sponsorowany