Narożniki nierozkładane do salonu kiedyś były raczej istotną częścią zestawów wypoczynkowych, ale było to raczej ponad dwie dekady temu. Obecnie te zestawy wypoczynkowe, to raczej jedna sofa trzyosobowa i dwie dwuosobowe, czyli te meblowe inspiracje z biegiem lat znacząco się zmieniły, ale nadal można spotkać narożniki do salonu.
 

Nowoczesne narożniki

Nowoczesne narożniki nierozkładalne to raczej cały mebel, czyli kiedyś to była spora sofa z jednym podłokietnikiem, odrębny narożnik i ta mniejsza sofa z jednym podłokietnikiem. Teraz to raczej nie jest zestaw, tylko ten jeden pojedynczy mebel znacznie mniejszy od zestawu i pasujący do skromnego mieszkania.

Taki narożnik do salonu może być też opcją rozkładalną, czyli zmienia się on w takie łóżko do spania i to o znacznej powierzchni. Z tej przyczyny wielu stawia na wersję rozbieralną i co równie istotne taką wersję komponujemy ciekawie z dywanem i z meblami w salonie, po to, by czuć się dobrze we własnym domu lub mieszkaniu.

Istotnym jest też i to, że narożnik nierozkładalny raczej jest tym dyskryminowanym, ze względu na obniżoną funkcjonalność, a tego typu aspekt jest ważny, bo raz na jakiś czas odwiedzają nas goście, a oni muszą mieć gdzie spać. 

Tapicerka i nowoczesność

Narożnik do salonu to rzecz jasna głównie tapicerka, a salon to także stolik kawowy przy narożniku i na dokładkę spory telewizor LED. Dlatego taki narożnik ma wybitnie nowoczesny wygląd i do tego nie musi być rozkładalnym.

Tapicerka tego mebla nie musi być skórzaną, czyli może być i tą wykonaną z nowoczesnej tkaniny. Same podłokietniki w takim narożniku mogą być innego koloru niż oparcie, ale wiele może znaczyć też odporność takiej tkaniny, czyli można ja łatwo odczyścić z resztek jedzenia i z jakichś tłustych sosów.

Dodatkowo można taką tapicerkę zabezpieczyć za pomocą specjalnego impregnatu, dzięki któremu te resztki jedzenia nie wbijają się w ładną tkaniną. Tego typu oczywiste plusy są bardzo ważnymi, ale zastosowanie impregnatu to nie to samo co wiele opcji do wyboru, jeśli chodzi o kolor tych trzech poduszek tworzących oparcie i o podłokietniki, które są też i tymi prostokątnymi. 

Proste kształty

Narożnik nierozkładalny to rzecz jasna dla dość wielu okazyjna cena, efektowna kolorystyka tapicerowanych detali i dostatecznie dużo miejsca dla trzech dorosłych osób. Taka funkcja spania też jest opcją mile widzianą, choć nie w każdym przypadku, bo najważniejsze jest to, by dany mebel świetnie się komponował w sensie stylistycznym z tym umeblowaniem konkretnego salonu, który nie musi być sporym salonem w ekskluzywnym domu.

Równie dobrze może być to ten typowy salon w statystycznym mieszkaniu. W takim może też się znaleźć narożnik poskładany z kilku elementów, czyli opcja nowoczesna nieposiadająca pojemnika na pościel. Narożnik takowy tworzy kilka efektownie wyglądających tapicerowanych brył, które szybko można zmienić w to dodatkowe miejsce do spania, które będzie też wygodnym, choć opcje nierozkładalne nie są gorszymi od tej.

Dowiedz się więcej na https://www.ordesign.pl/c/narozniki,27