Przedpokój to wizytówka naszego domu, dlatego warto zadbać o jego aranżację. Kluczowym meblem jest oczywiście szafa, w której pomieścimy sporo ubrań. Dodatkowo warto rozważyć zakup szafki na buty do przedpokoju. Jak ją wybrać?
 

Funkcjonalne szafki na buty

W większości mieszkań przedpokój jest wąski i nieduży. W związku z tym musi być odpowiednio zaaranżowany, aby panował w nim porządek i ład. Podstawowy mebel stanowi pojemna szafa, w której pomieścimy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, w tym swetry, okrycia wierzchnie, czapki, rękawiczki czy kapelusze. Kluczowym elementem wyposażenia są także szafki na buty do przedpokoju. Zakup tego mebla należy uzależnić od kilku istotnych czynników, które ostatecznie wpływają na wybór konkretnego modelu. Przede wszystkim zastanówmy się nad tym, ile par butów szafka ma pomieścić, biorąc pod uwagę zarówno swoje potrzeby, jak i domowników. Czy schowamy w niej tylko kilka par, w których chodzimy na co dzień, buty sezonowe oraz domowe papcie? Warto również zarezerwować 3-4 miejsca na nadprogramowe pary butów, które nieplanowanie kupimy i miejsce na obuwie naszych gości. Nie bez znaczenia jest rodzaj przechowywanego obuwia. W przypadku płaskich butów letnich wystarczy niezbyt głęboka szafka. Jeśli chcemy schować w niej kozaki, buty jesienne oraz czółenka na szpilce, musimy zwrócić uwagę na głębokość oraz wysokość poszczególnych półek. Buty te są wyższe, mają wysoką cholewkę, a nie każda szafka jest do nich dostosowana. 

Zakup szafki na buty do przedpokoju – o czym pamiętać?

Bardzo ważnym aspektem jest także materiał, z którego wykonano mebel. Przedpokój to miejsce, w którym meble narażone są na obicia i inne uszkodzenia. Dlatego szafka powinna być wykonana z trwałych i wytrzymałych materiałów. Zaleca się kupowanie modeli z solidnych płyt, tworzywa sztucznego. Musimy zwrócić uwagę także na wykończenie, które jest tak samo ważne, a także na to, z jakiego materiału wykonane są półki oraz uchwyty. Nie bez znaczenia jest również kwestia utrzymania szafek w czystości. Przechowujemy w nich buty, które są brudne, a więc szafka wymaga regularnego czyszczenia. Warto postawić na modele, które są łatwe w czyszczeniu, odporne na wilgoć i można je myć za pomocą zwilżonej szmatki. Dzięki temu szafka zachowa swoje walory estetyczne na dłużej i posłuży nam przez lata. 

Modne szafki na buty

Szafki na buty do przedpokoju dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i wykonane z różnych materiałów. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w każdej aranżacji. W minimalistycznych korytarzach najlepiej komponują się proste modele w stonowanych barwach. Warto pokusić się o jasne odcienie, które dodatkowo dodadzą przytulności i nie przytłoczą pomieszczenia. Podobną kolorystykę lubi styl skandynawski. Tam świetnie prezentują się białe szafki z drewnianymi elementami. Natomiast w stylu glamour ciekawie komponują się modele z pikowanym siedziskiem, dodatkowo zdobione np. cyrkoniami. Nie dość, że siedzisko jest funkcjonalne, to stanowi oryginalny element dekoracyjny, podkreślając elegancki i luksusowy charakter.