Regularne chodzenie na wizytę do dentysty jest ważne przez całe życie. Jednak jak życie pokazuje – nie każdy z nas to robi. Dlatego bardzo ważne jest, aby od małego przekonywać dzieci do regularnego chodzenia. Jak to zrobić, aby nauczyć naszą pociechę dobrych nawyków? Zapraszamy do lektorów.


Odpowiedni gabinet dentystyczny

Połowa sukcesu to odpowiedni gabinet, w którym nasze dziecko poczuje się dobrze. To, co wpływa na odbiór przez dziecko gabinetu to między innymi: obsługa, kolor ścian, sam lekarz oraz czy jest miejsce, w którym dziecko może się czymś zająć oczekując na wizytę. Właśnie dlatego powinniśmy dobre sprawdzić opinie o miejscu, zanim zdecydujemy się udać tam z naszą pociechą.

Nagrody dla dzielnego pacjenta

Dobrym pomysłem jest nagrodzenie dziecka za to, że było dzielne podczas wizyty. Można zabrać je na plac zabaw, kupić mały prezent lub zabrać na pizzę (oczywiście jeśli lekarze nie przedstawi przeciwwskazań). Warto tutaj dodać, że dla naszych pociech często nagrodą jest możliwość spędzenia całego dnia z rodzicem. Dlatego dobrym pomysłem będzie także zaplanowanie wspólnego dnia.

Jak znaleźć dobrego dentystę dla dziecka?

Najważniejsze to na początek sprawdzenie miejsc w najbliższej okolicy. Być może nie trzeba będzie jeździć na drugi koniec miasta, aby udać się na wizytę. Dodatkowym plusem jest dokładne przeanalizowanie opinii dotychczasowych pacjentów. Można będzie wyczytać, czy naprawdę warto korzystać z usług tej konkretnej przychodni. Ostatnim ze sposobów jest rozpytanie wśród znajomych, którzy mają dzieci, gdzie chodzą na wizyty stomatologiczne.

Jeśli jednak w żaden z powyższych sposobów nie udało się nam znaleźć odpowiedniej przychodni, to warto sprawdzić sieci. Można to zrobić wpisując hasła, na przykład: Ortodoncja Kraków, Stomatolog Kraków lub Stomatolog dziecięcy Kraków. Po wyświetleniu się wyników – warto przejrzeć ofertę, opinie i zdecydować, czy wybieramy jedną z zaproponowanych opcji.