Łączenie różnych stylów w aranżacji wnętrz jest wciąż chętnie wybierane i modne. Aby nadać charakter danej przestrzeni, wystarczy czasem jeden element. Może nim być system drzwi przesuwnych, który staje się coraz bardziej popularny.

Dlaczego drzwi przesuwne są chętnie wybierane?

System drzwi przesuwnych (inaczej "barn door") kojarzony z masywnymi drewnianymi drzwiami od stodoły, od lat jest chętnie wykorzystywany przez wielu zwolenników łączenia różnych stylów i przez to zdobywa coraz większą popularność w różnego rodzaju przestrzeniach (dom, hotel, restauracja itp.)

Drzwi przesuwne służą jako ruchome ściany, dzięki czemu możliwe jest podzielenie pomieszczenia, jego optyczne powiększenie i doświetlenie. Drzwi przesuwne popularne są przede wszystkim przez opcję oddzielania od siebie stref funkcjonalnych (np. łazienkę od sypialni, wygospodarowanie oddzielnej garderoby), pozwalając jednocześnie na spore zaoszczędzenie miejsca.

Wybierz drzwi przesuwne dla siebie!

System drzwi przesuwnych nadaje specyficzny klimat we wnętrzach, który przyciągnie spojrzenia i odda charakter domu czy też styl jego mieszkańców. Szeroki wybór modeli w różnych stylistycznych opcjach (np. industrialny, klasyczny, skandynawski) sprawia, że można dopasować ten efektywny element do każdego wnętrza. Z tego względu coraz chętniej na drzwi przesuwne decyduje się wielu właścicieli mieszkań lub miejsc użytku publicznego.

Drzwi przesuwne wymagają prowadnic, po których będą się przesuwać. Je także można dobrać do materiału, z jakiego zostały wykonane drzwi (np. metalowe prowadnice w kształcie podkowy idealnie pasując do drewnianych drzwi w stylu country).

Montaż drzwi przesuwnych jest prosty

Aby drzwi mogły swobodnie się przesuwać, należy zostawić w obszarze ich poruszania się puste ściany (nie zastawiajmy meblami i nie przywieszajmy do ściany odstających ozdób). Drzwi przesuwne mogą być montowane na ścianie murowanej, kartonowo gipsowej, czy też na suficie.

Zestaw gotowych elementów może być wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego i są ze sobą na tyle kompatybilne, że montaż systemu drzwi przesuwnych jest stosunkowo łatwy. Nie wymaga on kucia, murowania czy też malowania. Wspomniane wcześniej prowadnice w niektórych modelach mogą zostać schowane w skrzydle drzwiowym, o ile konstrukcja jest lekka.