Planujesz zakup lub remont mieszkania? A może potrzebujesz środków na wykończenie domu? PKO Bank Polski przygotował kredyt hipoteczny „Własny Kąt hipoteczny” – dzięki elastycznym warunkom bez problemu dopasujesz go do własnych potrzeb.

Kredyt hipoteczny w PKO – wybierz cel

Kredyt hipoteczny „Własny Kąt hipoteczny” w PKO BP wyróżnia się elastycznymi warunkami. Lista celów kredytu jest długa – obejmuje m.in. budowę, zakup lub remont domu, zakup działki budowlanej, mieszkania, garażu lub miejsca postojowego. Środki z kredytu hipotecznego w PKO BP możesz przeznaczyć także na przystosowanie pomieszczeń i budynków niemieszkalnych do celów mieszkalnych, wykończenie i wyposażenie nieruchomości lub zakup działki rekreacyjnej. Za pomocą kredytu hipotecznego w PKO BP sfinansujesz do 90% wartości nieruchomości – wymagany wkład własny to nawet 10%. RRSO kredytu „Własny Kąt Hipoteczny” wynosi 2,80%, a jego spłatę możesz rozłożyć wręcz na 35 lat. Istnieje także możliwość wcześniejszej spłaty kredytu – bez żadnych dodatkowych opłat.

Kredyt hipoteczny PKO BP – raty i opłaty

Jeżeli zdecydujesz się na kredyt hipoteczny w PKO Banku Polskim, sam określasz, jakie raty chcesz płacić – równe czy malejące. W czasie spłacania kredytu możesz zmienić rodzaj rat. Możesz wybrać oprocentowanie zmienne lub stałe w okresie 5 lat. Sposób oprocentowania ze zmiennego na stałe, na okres 5 lat, możesz zmienić również w trakcie spłaty kredytu. W początkowym okresie kredytowania przysługuje Ci możliwość skorzystania z karencji w spłacie (nawet do 36 miesięcy).

Jakich kosztów możesz się spodziewać? Do udzielenia kredytu hipotecznego konieczne jest wycenienie nieruchomości, która obciążona zostanie hipoteką. Opłata za wycenienie nieruchomości, której wartość nie przekracza 80 000 zł, wynosi 300 zł. Opłata za wycenę nieruchomości o wyższej wartości uzależniona jest od jej typu. W przypadku lokali mieszkalnych, nieruchomości gruntowych i garaży wolnostojących wynosi ona 400 zł, w przypadku domów jednorodzinnych – 700 zł. Prowizja za udzielenie kredytu ustalana jest indywidualnie – może ona wynieść nawet 0% np. w przypadku skorzystania z ubezpieczenia spłaty kredytu. W łatwy sposób możesz obniżyć marżę kredytu „Własny Kąt hipoteczny” – wystarczy, że nieruchomość, która stanowi zabezpieczenie, będzie spełniała wymogi dotyczące charakterystyki energetycznej (wskaźnik EP nie wyższy niż 65 kWh/(m2rok) dla lokalu mieszkalnego lub 70 kWh/(m2rok) dla domu jednorodzinnego).

Szczegółowe informacje dotyczące kredytu hipotecznego „Własny Kąt hipoteczny” znajdziesz na stronie https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/kredyty-hipoteczne/wlasny-kat-hipoteczny/. Dostępny jest tam również kalkulator, za pomocą którego możesz oszacować wysokość rat. Wniosek o udzielenie kredytu hipotecznego w PKO Banku Polskim możesz złożyć on-line w serwisie transakcyjnym, bez konieczności odwiedzania oddziału banku. Wniosek o kredyt hipoteczny online jest również dostępny dla osób, które nie mają konta w banku. Wystarczy, że uzyskają dostęp do serwisu transakcyjnego – w tym celu należy podpisać umowę o nadanie dostępu do serwisu. Można to zrobić zdalnie bądź w oddziale. Za pośrednictwem strony możesz także skontaktować się z pracownikiem banku. 
 
* Artykuł sponsorowany we współpracy z pkobp.pl