Pokój dla każdego dziecka jest jego królestwem, swoistym azylem, gdzie może się schronić, bawić czy przeżywać najróżniejsze przygody. Idealny pokój maluszka to również taki, który pozwala mu na spokojny wypoczynek. Każdy rodzic pragnie, aby był urządzony w sposób szczególny. Był wygodny, ale również prezentować się efektownie. Czasami jednak zwyczajnie brakuje czasu na remont lub po prostu nie dysponujemy dodatkowymi funduszami na nowe meble. Istnieje jednak prosty sposób, który pomoże odmienić pokój dziecka w jeden dzień. Podpowiadamy, jak zrobić to kreatywnie i z pomysłem.
 

Naklejki na meble dla dzieci

Wiele możliwości na lata

Wiele rodziców aranżując pokój dziecka, wybiera meble, które będą spełniały swoje funkcje przez kilka następnych lat. Pozwala to znacznie ograniczyć wydatki związane z regularną wymianą mebli. Prawdziwym wyzwaniem jest dobór odpowiednich dodatków, które będą pasowały do malucha, przedszkolaka czy nastolatka. Całe szczęście nie musimy całkowicie rezygnować z dziecięcych dodatków. Dzięki okleinom meblowym możemy w prosty sposób zmienić koncepcję pokoju, dostosowując ją do aktualnych potrzeb. Zarówno montaż, jak i późniejszy demontaż naklejek jest bardzo prosty. Z łatwością zastąpimy fototapetę innym wzorem. Okleina będzie zmieniać się wraz z wiekiem dziecka, bez konieczności zakupu nowych mebli.

Wyraźny akcent dekoracyjny w pokoju dziecka

Obecnie widoczny jest trend aranżacji wnętrz w dwóch, trzech kolorach ściśle współgrających ze sobą. Pokój monochromatyczny sam w sobie może sprawiać wrażenie jednak nieatrakcyjnego i nudnego, zwłaszcza z punktu widzenia dziecka. Dzieci z natury uwielbią otaczać się kolorami. Atrakcyjne wizualnie naklejki na meble dla dzieci pomogą przełamać monotonię we wnętrzu i rozwinąć w naszej latorośli kreatywność oraz żądzę wiedzy. Mapa zwierząt, świata czy gwieździste niebo będzie nie tylko niezwykłym akcentem dekoracyjnym, ale również pretekstem do wspólnej zabawy i nauki. Z przyjemnością połączymy więc przyjemne z pożytecznym.

Prosty sposób na drugie życie mebli

W aranżacji wnętrz już od kilku lat obecny jest trend nadawania starym przedmiotom drugiego życia. Z niewielkim budżetem i przy odrobinie własnego wysiłku, meble można odmienić nie do poznania. Szafę czy komodą w niemodnym kolorze można dodać metamorfozie. Tak naprawdę nie musimy kupować nowych mebli. Wystarczy, że oczyścimy drewno ze starego lakieru i pomalujemy je na nowy kolor. Efekt WOO pomogą nam uzyskać fototapeta na meble. Możemy je przykleić na froncie szafy. Mebel nabierze zupełnie innego charakteru.

Uniwersalność w każdym detalu

Wzorów w fototapety.shop jest tak dużo, że każda nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie naklejkę na meble dla siebie. W sklepie znajduje się kilkaset wzorów, które są odpowiednie dla dzieci w różnym przedziale wiekowym, zarówno dla niemowlaków, małych przedszkolaków, dzieci uczęszczających do szkoły czy dorastających nastolatków. Możemy wybierać wśród motywów inspirowanych naturą – zwierzętami, roślinami, kwiatami czy bajkową scenerią. Dostępne są naklejki dedykowane chłopcom, dziewczynką, jak również te o charakterze uniseks, bez wyraźnego podziału na płeć, idealnie pasujące do pokoju rodzeństwa. Do pokoju dziewczynki najczęściej wybierane są wróżki i księżniczki, natomiast do pokoju chłopca – balony, samochody oraz misie. Co więcej, samoprzylepna okleina na meble dla dzieci posiada ekologiczny druk, jest zmywalna oraz odporna na szorowanie. Możemy być pewni, że będzie idealnie wyglądała przez dłuższy czas. 
 
* Artykuł sponsorowany