Aranżacja każdego pomieszczenia wymaga od nas nie tylko wyobraźni, ale również poczucia stylu i umiejętnego zagospodarowania wolnej przestrzeni. Duży problem sprawia nam często wyposażenie łazienki. Z reguły jest to niewielkie pomieszczenie, jednak niezwykle potrzebne. Zastanówmy się więc jakie meble łazienkowe są dla nas koniecznością, a które będą zbyteczne. 
 

Co będziemy przechowywać w łazience?

To podstawowe pytanie, które powinniśmy sobie zadać, planując zakup mebli łazienkowych. Ilość przechowywanych rzeczy pozwoli nam określić, wielkość i liczbę szafek, których będziemy potrzebować.
Każdy nas trzyma w łazience papier toaletowy, przybory kąpielowe lub szczoteczką i pastę do zębów. Jednak te przedmioty nie zajmują wiele miejsca. Musimy zdawać sobie sprawę, że na tym wyposażenie pomieszczenia się nie kończy. Jeśli posiadamy dużo kosmetyków, to także będziemy chcieli je mieć pod ręką. Dodatkowo musimy zdecydować, czy na ręczniki lub chemię tez będziemy potrzebować miejsca w łazience.
 

Jakie meble łazienkowe wybrać?

Najczęściej stajemy przed wyborem mebli łazienkowych stojących lub wiszących. Na pewno warto zdecydować się na szafkę pod umywalkę, gdzie będziemy mogli przechowywać drobne przedmioty.
Jest to jednak dopiero początek. W łazience powinniśmy mieć swobodę poruszania się, dlatego, jeśli jest to niewielkie pomieszczenie, to lepiej postawić na meble wiszące. W sklepach jest szeroki wybór rozmiarów. Możemy kupić długie lub szerokie szafki, które idealnie zmieszczą się na ścianie, ale nie będą nam przeszkadzać w funkcjonowaniu.
Jeśli gospodarujemy większą łazienką, to oczywiście także możemy skorzystać z szafek wiszących. Jednak tutaj sprawdzą się także meble łazienkowe stojące. Musimy tylko zdecydować, czy nie zajmą one zbyt dużej powierzchni, co ograniczy swobodę naszych ruchów.
 

Regały i słupki

Są to meble łazienkowe, które cieszą się coraz większą popularnością, głównie ze względu na swoją funkcjonalność. Dzięki sporej ilości półek możemy poukładać na nich wiele rzeczy, które są nam niezbędne w łazience. Dodatkowo jest to dobry wybór, jeśli w naszym domu są dzieci. Na niższych półkach mamy możliwość ułożenia dziecięcych kosmetyków lub zabawek kąpielowych. Natomiast półki niedostępne dla małych dzieci możemy zająć naszymi kosmetykami lub chemią. Regały i słupki są dostępne zarówno w formie wiszącej i stojącej.
 

Jaki kolor mebli łazienkowych wybrać?

Kiedy już podejmiemy decyzję, o jaki tym model mebli łazienkowych wybrać, musimy zdecydować się na konkretny kolor. W obecnych czasach możliwości mamy naprawdę sporo. Dziś łazienkę można wyposażyć w meble każdego koloru i nikogo, już to nie dziwi. Niektórzy nawet wolą ciemniejsze szafki, ponieważ nadają pomieszczeniu nietypowego klimatu. Jednak większość stawia na standardowy kolor mebli łazienkowych, czyli biel lub beż. Jest to najlepszy wybór szczególnie w przypadku małych pomieszczeń, ponieważ jasne szafki sprawiają wrażenie, że łazienka jest bardziej przestronna i lepiej oświetlona.