Urządzając mieszkanie, dążymy do tego, by wnętrze zyskało niepowtarzalny wygląd i charakter. Malujemy ściany, wymieniany meble czy inne dodatki w pokoju, ale zdecydowanie najlepszy i najszybszy efekt metamorfozy uzyskamy dzięki fototapecie. Nowoczesne fototapety na wymiar odmienią każde wnętrze, są tak uniwersalne, że możemy je położyć w salonie, kuchni czy sypialni. Dzięki możliwości szerokiego wyboru w różnych wzorach mamy możliwość doboru fototapety w każdej niemalże kolorystyce i to z bardzo interesującym motywem. 

Fototapety do salonu

Salon uważany jest za jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To jemu przypisywana jest funkcja reprezentatywna. I to do niego zapraszani są gości. Nowoczesna fototapeta do salonu pozwoli zagospodarować niewykorzystaną przestrzeń na ścianie i uczynić wnętrze wyjątkowym. Fototapeta fantastycznie komponuje się z innymi ozdobami, oczywiście pod warunkiem, że jest odpowiednio dobrana do stylu, który panuje w całym wnętrzu. Tapeta stanowi pewnego rodzaju tło dla całej aranżacji. Można ją położyć na całej ścianie lub tylko na jej małym fragmencie.

W małych salonach, gdzie mamy ograniczoną ilość światła doskonale sprawdzą się jasne fototapety w pastelowych, ciepłych kolorach. Sprawią, że pomieszczenie optycznie się powiększy. Do dużych pomieszczeń możemy wybrać fototapety o wyrazistych wzorach i kolorach. Istotne jest również miejsce, gdzie będzie znajdować się fototapeta. Najczęściej umieszcza się ją za kanapą czy fotelach. Jeśli dysponujemy salonem połączonym z kuchnią, fototapeta może znajdować się za stołem. Wiele osób wykorzystuje w aranżacji nowoczesne oświetlenie LED, pozwala ono podkreślić wygląd fototapety i nadać jej niesamowitego efektu dekoracyjnego. A w przypadku gdy na fototapetę jest wyznaczone konkretne miejsce o danej powierzchni, wykonanie jest również fototapeta na wymiar. Dzięki temu dopasujemy je z łatwością do naszych potrzeb.

Fototapety do sypialni

Sypialnia jest miejscem, gdzie odpoczywamy, relaksujemy się po ciężkim dniu pracy. Nie można nam zapomnieć również o jej wyglądzie. W dobrze urządzonej przestrzeni będziemy czuć się lepiej, a nasz umysł i ciało będzie mogło naprawdę wypocząć. Do nowoczesnej sypialni polecanie są fototapety w kolorach zieleni w stylu jungle. Udowodniono, że zieleń działa kojąco na nerwy, nasz wzrok. Szczególnie popularne są tapety z motywami roślinnymi, tropikalnymi liśćmi.

Do sypialni polecane są fototapety, na których panuje pewnego rodzaju harmonia czy spokój. Zdecydowane należy zrezygnować z odważnych wzorów, które mogły być rozpraszające. Patrząc na tego typu fototapetę przez dłuższy czas, zwyczajnie będziemy czuć się bardziej zmęczonymi i trudniej będzie nam odpocząć. W sypialni podobnie, jak w salonie, należy podczas doboru tapety kierować się wielkością pomieszczenia. W małych sypialniach będziemy wybierać tapety o jasnych, monochromatycznych kolorach, które rozświetlą wnętrze i optycznie je powiększą. Ciepła kolorystyka pozwoli również nadać wnętrzu, tak pożądanej w sypialni przytulności.