Taras jest miejscem, w którym aktywnie toczy się życie rodzinne i towarzyskie w okresie letnio-wiosennym. Właściwie zadaszony pozwala na korzystanie z komfortowego wypoczynku na świeżym powietrzu bez względu na warunki atmosferyczne. Dzięki pergolom stworzysz wymarzone miejsce do relaksu, spotkań ze znajomymi, a nawet miejsce do pracy. Sprawdź, dlaczego warto właśnie wybrać pergolę tarasową jako zadaszenie przed swoim domem.

Zastosowanie pergoli

Bardzo często pergole ogrodowe można spotkać w budynkach użytku komercyjnego. Wykorzystują ją m.in. restauracje czy hotele chcący zwiększyć swoją powierzchnię użytkową. W letnie dni takie miejsca są bardziej atrakcyjne dla turystów i pozwalają cieszyć się atmosferą tętniącego życiem miasta. Obecnie pergole cieszą się ogromną popularnością wśród prywatnych właściciele domów, ogródków działkowych czy tarasów. Takie rozwiązanie pozwala na zadaszenie dość dużych powierzchni przy umiarkowanych kosztach. Pergole ogrodowe skutecznie odizolowują wizualnie daną przestrzeń, zapewniają tak pożądaną prywatność. Ich elegancki wygląd i wysoka jakość doskonale współgrają z nowoczesną, jak i klasyczną architekturą.

Pergole tarasowe również mają szerokie zastosowanie. Stanowią istotną ozdobę ogrodu. W połączeniu z oświetleniem LED pozwalają na stworzenie niesamowitego klimatu, idealnego dla wieczornych spotkań towarzyskich. Nadmierne słońce czy deszcz nie będą również stanowiły problemu. Z tarasu można korzystać w czasie, gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki atmosferyczne. Pergole pozwalają na stworzenie przyjaznego miejsca do zabawy dla małych dzieci, które nie powinny przebywać na pełnym słońcu w czasie upałów.

Zalety pergoli

Pergole bez problemu dostosujemy do wyglądu każdego budynku, zarówno tego o klasycznym wyglądzie, jak i bardzo nowoczesnego. Robione są na zamówienie, dlatego możemy być pewni, że cały system jest dobrze skonstruowany. Dostępne są w różnorakich gamach kolorystycznych z wielu materiałów poszyciowych do wyboru. To rozwiązanie pozwala na nowoczesne zadaszenie wyznaczonej przestrzeni tarasowej. W odróżnieniu od markiz pergole nie trzeba zwijać na zimę, ponieważ przeznaczona jest do użytku całorocznego. Zaletą pergoli jest to, że nie zaburzają naturalnego charakteru krajobrazu. Wykonane z drewna wyglądają bardzo naturalnie. A ich minimalistyczny i elegancki wygląd zachwyci każdego. Produktu. Co najważniejsze pergole można zamontować w bardzo korzystnych cenach.

Wybierając produkty od firmy, profesjonalnie specjalizującej się systemach osłon dachowych możemy być pewni najwyższej jakości elementów. Pergole Surma charakteryzują się wysoką trwałością, stabilnością oraz możliwością długiego i bezawaryjnego użytkowania. Pergola bowiem wykonana jest z aluminiowych profili, które są ekstrudowane i lakierowane proszkowo oraz połączone z elementami ze stali ocynkowanej. Dodatkowo stosowane są stałe podpory i prowadnice boczne, które dodatkowo wzmacniają całą konstrukcję i zapewniają dużą odporność na działanie wiatru. Możliwy jest także montaż dodatkowego zadaszenia czy ścianek bocznych, czołowych. Dzięki pergoli wykorzystującej systemy Surma cała rodzina będzie mogła korzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu bez względu na pogodę.