Dzieci mają masę niespożytkowanej energii. Kręcą się, biegają czy skaczą, nawet wtedy kiedy dorosły już zwyczajnie opada z sił. Jak im się to udaje? Dla większości jest to zagadką trudną do rozwikłania. Takie są już po prostu dzieci. Jedno jest pewne, wielu rodziców chcąc dać upust dziecięcym wybrykom, decyduje się na zakup trampoliny. Czy jest to jednak dobry wybór? Sprawdziliśmy, czy warto kupić trampolinę i jakie modele brać pod uwagę. 
 

Zalety trampoliny

Wczesna wiosna oraz lato jest pełna dylematów jak zorganizować czas wolny dzieciom po szkole czy w czasie wakacji. Dobrze, gdy to jest powiązanie z jakimś ruchem na świeżym powietrzu. Ogrodowa trampolina sprawdzi się idealnie w przypadku gdy w domu są żywiołowe dzieci lubiące różnego rodzaju aktywności na dworze. Dzięki niej mogą wyszaleć się na dworze bez ryzyka, że coś zostanie uszkodzone bądź zniszczone w domu. Większość dzieci uwielbia spędzać na niej czas ze swoimi przyjaciółmi. Koniec z nudą czy siedzeniem przed telewizorem, czy komputerem. Można spędzić dużą ilość czasu na świeżym powietrzu, będąc cały czas w ruchu.
 
Trampolina ogrodowa jest świetną okazją do wspólnej zabawy z dziećmi. Z trampoliny mogą korzystać również dorośli. W corciano.pl dostępne są trampoliny z maksymalnym obciążeniem aż 150 kg. Bez problemu z trampoliny będą mogli jednocześnie korzystać mama z dwójką dzieci w wielu przedszkolnym. Nie tylko więc zaciśniemy więzy rodzinne, wspólnie spędzając czas, ale również pozytywnie wpłyniemy na wygląd naszej sylwetki. Zgubienie kilku zbędnych kilogramów tak naprawdę jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne.

Idealna trampolina do ogrodu

Trampoliny ogrodowe mają dużą większą średnicę w porównaniu z trampolinami fitness czy też tymi do użytku domowego. Ale to nie rozmiar jest najważniejszy. Nie możemy zapomnieć o dopuszczonym obciążeniu. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na ten czynnik, wpływa on na bezpieczeństwo osób, które będą korzystały z produktu. Trampolina, która dopuszcza małe obciążenie, może okazać się niestabilna. Przeciążona zerwać się czy uszkodzić. W takiej sytuacji o kontuzję czy upadek jest bardzo łatwo. Jeśli chcemy, aby kilkoro dzieci korzystało z trampoliny, wybierzmy taki model, którego maksymalne obciążenie wynosi co najmniej 150 kg.

Podczas zakupu nie patrzmy na cenę, która powinna być kwestią drugorzędną, ale na solidność wykonania. Produkt musi być bezpieczny. Specjalnie wzmocniona siatka zapobiega przypadkowemu wypadnięciu z trampoliny podczas zabawy. Jest to obowiązkowy element trampoliny, która przeznaczona jest do użytku dziecięcego. Model dobieramy do wielkości oraz miejsca, jakim dysponujemy w ogrodzie. Jeśli zdecydujemy się na zakup u sprawdzonych dostawców, możemy być pewni, że będzie to bardzo dobra inwestycja na lata. Po sezonie wystarczy tylko złożyć cały stelaż trampoliny i schować do garażu czy innego miejsca przechowywania.