Coraz więcej osób montuje instalacje fotowoltaiczne na dachu swojego domu bądź w bliskim jego otoczeniu. Ekologiczne rozwiązanie pozwala pozyskiwać energię z promieni słonecznych. 

Coraz więcej osób montuje instalacje fotowoltaiczne na dachu swojego domu bądź w bliskim jego otoczeniu. Ekologiczne rozwiązanie pozwala pozyskiwać energię z promieni słonecznych. Odnawialne źródła energii są doskonałą alternatywą dla znanych nam dotychczas źródeł tradycyjnych. Wbrew pozorom montaż paneli fotowoltaicznych nie musi być dużym kosztem.

 


Energooszczędne panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla budynków mieszkalnych, ale również dla gospodarstw rolnych, firm bądź instytucji publicznych. Panele fotowoltaiczne instalowane są zazwyczaj na dachach budynku. Jeżeli jednak dach cechuje się zbyt skomplikowaną budową bądź przewidywana ilość paneli jest zbyt duża, możliwe jest także zainstalowanie ich bezpośrednio na gruncie. Instalacje fotowoltaiczne Kraków zyskują coraz większą popularność, głównie z uwagi na energooszczędny charakter. Pozyskiwanie energii z darmowego źródła pozwala zaoszczędzić duże nakłady pieniężne. Koszt montażu paneli można zminimalizować, korzystając z możliwości dofinansowania. Wiele instytucji proponuje pokrycie części kosztów, finalna cena jest wówczas niewielka. Panele fotowoltaiczne są także w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Funkcjonalna rekuperacja

Doskonałym rozwiązaniem dla budynków może być także rekuperacja Kraków. Jest to system wentylacji mechanicznej, polegający na dostarczaniu świeżego powietrza do naszych wnętrz, przy jednoczesnym odprowadzaniu powietrza zużytego, które zazwyczaj posiada dużą zawartość dwutlenku. Powietrze oczyszczane jest przy pomocy specjalnego systemu, którego działanie polega na usunięciu nieczystości z zewnątrz. Dodatkowym atutem montażu rekuperatora jest energooszczędność podczas miesięcy nieco chłodniejszych. Wówczas bowiem budynek ogrzewany jest przy pomocy instalacji grzewczej, a zimne powietrze z zewnątrz mogłoby znacząco ochłodzić powietrze wewnątrz. Działanie rekuperacji polega również na ogrzewaniu powietrza pobieranego z zewnątrz.

Uniwersalne i tanie w eksploatacji pompy ciepła

Ekologiczną propozycją dla budynków mogą być także pompy ciepła Kraków. Jest to instalacja energooszczędna i tania w eksploatacji. Stanowi doskonałą alternatywę dla innych systemów grzewczych. Pompa ciepła pobiera energię z otoczenia – np. z powietrza, gruntu lub wód gruntowych. Wystarczy niewielka moc elektryczna, aby ciepło emanowane było do każdego wnętrza w budynku. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się doskonale, niezależnie od możliwości budynku.