Aranżując salon, szukamy ciekawych pomysłów i inspiracji na wykończenie ścian. Możemy zdecydować się na zwykłe pomalowanie powierzchni farbami, położenie tapety, sztukaterii czy tynku strukturalnego. Każde z tych rozwiązań jest powszechnie stosowane i tak naprawdę nie ma w nich nic nowatorskiego. Modną dekoracją są lamele ścienne. Ich uniwersalność sprawia, że mogą być wykorzystywane w niemal każdym pomieszczeniu. Sprawdźmy, czy warto wybrać lamele dekoracyjne do salonu.

Czym są lamele ścienne?

Każdy element dekoracyjny ma we wnętrzu duże znaczenie. Wpływa na odbiór pomieszczenia czy nasze odczucia z nim związane. Wykańczając ścianę, musimy się zastanowić, czy chcemy, aby dany materiał pełni tylko rolę tła dla innych mebli, ozdób czy był też sam w sobie atrakcyjną dekoracją. Jeśli decydujemy się na drugą opcję, doskonałym wyborem będą lamele ścienne. Lamele ścienne to przede wszystkim podłużne drewniane listewki ozdobne, z których tworzone są niecodzienne kompozycje dekoracyjne. Wykonane są z MDF-u wysokiej jakości pokrytego z czterech stron okleiną. W Lameo dostępne są w kilkunastu wersjach kolorystycznych oraz w wielu wymiarach. Sprawdź na stronie https://lameo.pl/3-lamele-scienne. Z powodzeniem możemy znaleźć tam warianty, które spełnią nawet najbardziej wyszukane oczekiwania.

Dąb wotan

Wykorzystanie lameli w salonie

Lamele stanowią konkretną odpowiedź na potrzeby wnętrz utrzymanych w surowym, industrialnym tonie. Świetnie przełamują surowość betonu czy ciemnej tonacji kolorystycznej. Chętnie wybierane są do salonów urządzonych w stylu minimalistycznym, skandynawskim, gdzie tak duży nacisk kładzie się na wykorzystanie naturalnych surowców i materiałów podczas aranżacji przestrzeni. W salonie bardzo efektownie wyglądają ozdoby wykonane w kolorze naturalnego dębu (https://lameo.pl/lamele-scienne/32-lamele-scienne-lameo-003-dab-naturalny.html) czy dębu wotan (https://lameo.pl/lamele-scienne/34-lamele-scienne-lameo-007-dab-wotan.html). Barwa perfekcyjnie nawiązuje do wyglądu prawdziwego drewna. Okleina doskonale zachowuje naturalne drewniane słoje.

Dąb naturalny

Z użyciem lameli można wykonać dekor na ścianie, który już sam w sobie wygląda bardzo efektownie bądź wykorzystać je do stworzenia ażurowej ścianki działowej. Lekka konstrukcja z lameli w subtelny sposób pozwala na wydzielenie określonych stref w pomieszczeniu. Przy ich pomocy można wydzielić, chociażby salon od części kuchennej bez znacznej ingerencji w nasłonecznienie pomieszczenia. Lamele mogą być wykorzystywane jako ozdobne listwy ścienne w okolicy telewizora czy okna. Po zamontowaniu na suficie nadadzą wnętrzu głębi oraz poprawią akustykę. Odgłosy w salonie będą mniej słyszalne dla sąsiadów. Jest to niezwykle ważne zarówno w przestrzeniach biurowych, użytku publicznego, jak i prywatnych mieszkaniach. Listwy ścienne mogą tworzyć różnorodne trójwymiarowe kompozycje.

Uniwersalność lameli

Z lamelami dekoracyjnymi szybkie odświeżenie przestrzeni nie stanowi już problemu. Nawet gdy na ścianie są widoczne jakieś mankamenty czy nierówności. Listy są w stanie je skutecznie zamaskować. Ich montaż jest niezwykle łatwy. Wystarczy przymocować je do ściany klejem montażowym. Z powodzeniem damy sobie radę bez konieczności zatrudniania wykwalifikowanej ekipy remontowej. Listwy ścienne mogą służyć jako dekoracja mebli czy element spersonalizowania ramek zdjęciowych, plakatów, obrazów, półek czy balustrady schodowej. Pozwalają na łatwe utrzymanie porządku. Można je bez obaw o uszkodzenie myć, przecierać czy odkurzać. Odporne są na działanie czynników zewnętrznych. Pod wpływem słońca nie blakną i nie tracą swoich właściwości kolorystycznych. Mogą tworzyć nietuzinkową dekorację ścienną odbiegającą od tradycyjnych standardów dekoratorskich.

 

* artykuł sponsorowany