Zalane podłogi można powycierać, jednak w przypadku, gdy woda stała na nich dłużej, wilgoć dostaje się głębiej. Często konieczne jest wtedy wykonanie osuszania podposadzkowego. Dzięki niemu unika się pojawienia zapachu stęchlizny i rozrastania grzybów. Jak wykonuje się osuszanie podposadzkowe na terenie Wrocławia? Kto może z niego skorzystać?

Osuszanie podposadzkowe we Wrocławiu - jak je wykonać?

Samodzielne osuszenie powierzchni pod parkietem, panelami lub kaflami jest praktycznie niemożliwe. Domownicy mogą jedynie dokładnie zetrzeć podłogę, umyć ją z wszelkich zanieczyszczeń i zdezynfekować. Pod materiałami wykończeniowymi wciąż pozostanie jednak wilgoć. Jeśli chodzi o osuszanie podposadzkowe Wrocław skupia licznych fachowców, którzy są w stanie wykonać taką usługę w pełni profesjonalnie. Dzięki temu osuszy się dokładnie zawilgocone pomieszczenia, bez względu na to, jak doszło do ich zalania.

Osuszanie podposadzkowe wykonuje się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Osuszacz wykazuje minimalną inwazyjność, dlatego jest niezbędny do fachowego usunięcia wody, która przedostała się pod posadzkę przez nieszczelne fugi, szpary pomiędzy panelami lub deskami. Sprzęt absorbuje wilgoć, by nie dopuścić do jej długiego zalegania. Fachowiec może uruchomić osuszacz bez ściągania paneli lub kafli, dzięki czemu urządzenie można wykorzystać w krótkim czasie po zalaniu.

Co daje osuszanie podposadzkowe?

Osuszanie podposadzkowe wykonuje się w celu usunięcia wilgoci, która zgromadziła się po zalaniu pod panelami, kaflami lub wykładziną. Wilgoć uszkadza podłogę, powodując np. wypaczenie paneli. Ponadto woda zgromadzona na wylewce i wnikająca w nią przyczynia się do powstania zapachu stęchlizny, który przenosi się na ubrania i meble. Osuszanie zapobiega również rozwojowi grzybów, które są niebezpieczne dla zdrowia. Grzyby wywołują między innymi: alergie, choroby układu oddechowego, przewlekły kaszel i zapalenie spojówek, a w skrajnych przypadkach przyczyniają się do rozwoju nowotworów.

Dzięki osuszaniu podposadzkowemu chroni się nie tylko podłogi, ale również ściany. Woda zgromadzona pod podłogą przenika na pionowe konstrukcje i uszkadza ich warstwę hydroizolacyjną. Grzyb przenosi się z podłogi również na ściany, a wilgoć jest znacznie trudniejsza do usunięcia, gdyż zajmuje całe pomieszczenie. Osuszenie podłogi zapewnia również większy komfort termiczny w domu. Mokra podłoga i zawilgocone z jej powodu ściany sprawiają, że ogrzanie pomieszczeń jest trudniejsze.