Blaty granitowe to jeden z najczęstszych wyborów. Są cenione w szczególności za swoją ponadczasową estetykę, wygodę i praktyczność użytkowania oraz doskonałe właściwości użytkowe, które sprawiają, że sprawdzą się w praktycznie każdej domowej kuchni. Granit jest kamieniem naturalnym o wysokiej trwałości, estetyce oraz występuje w tak wielu wariantach kolorystycznych, że każdy użytkownik znajdzie jego odmianę idealnie dostosowaną do własnych potrzeb oraz wystroju swojego pomieszczenia.

Dlaczego warto wybrać blaty granitowe do kuchni?

Granit jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej wybieranych kamieni naturalnych. Jest użytkowany od wielu wieków, a jego popularność nie słabnie. Wynika to z bardzo prostego powodu – oferuje znakomite właściwości użytkowe oraz posiada cechy niezwykle pożądane przez człowieka – jest trwały, solidny, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwy w pielęgnacji. Granit cieszy się szczególną popularnością w domach, a na jego bazie wykonuje się zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne elementy wystroju wnętrza. Jednym z najpopularniejszych zastosowań tego kamienia naturalnego są blaty granitowe do kuchni.

W roli blatów kuchennych granit sprawdza się wręcz idealnie. Jest to kamień odporny na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, wodę i wilgoć, a nawet działanie kwasów. Dzięki swojej ponadprzeciętnej oporności na wysokie temperatury, możemy ustawiać bezpośrednio na jego powierzchni gorące naczynia i garnki, bez konieczności używania dodatkowych podkładek, co szczególnie docenią minimaliści. Blaty kuchenne z granitu są przy tym higieniczne, gdyż nie zawierają szkodliwych związków chemicznych, a ponadto wykazują właściwości utrudniające namnażanie się na ich powierzchni bakterii. Wszystko to sprawia, że znakomicie odnajdują się w rodzinnym otoczeniu. 

Czym blaty granitowe do kuchni wyróżniają się na tle innych kamieni naturalnych?

Oczywiście, blaty granitowe nie są jedynym wyborem, jeśli marzy się nam kamienna powierzchnia robocza w kuchni. Oprócz nich możemy sięgnąć także po wiele innych surowców, z których każdy posiada własne, określone właściwości użytkowe. Blaty granitowe do kuchni będą jednak najbardziej trafionym wyborem, jeśli nade wszystko cenimy sobie ponadczasową, klasyczną estetykę, chcemy zainwestować pieniądze w zakup rozwiązania na długie lata, które będzie przy tym mało wymagające i problematyczne w użytkowaniu. Wszystko to są w stanie zaoferować blaty granitowe, które nie bez przyczyny cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród współczesnych użytkowników.

Atutem blatów granitowych, który jest szczególnie doceniany w nowoczesnej sztuce aranżacji wnętrz, jest możliwość ich cięcia na dowolne rozmiary oraz nadawania określonych kształtów. Pozwala to uzyskać odpowiedni wymiar blatów i perfekcyjne dopasować je do mebli kuchennych oraz wyciąć w nich otwory na zlewozmywak czy inne akcesoria kuchenne. Blaty granitowe do kuchni warto wybrać także, jeśli nie chcemy poświęcać zbyt wiele uwagi ich pielęgnacji – granit może być impregnowany rzadziej niż inne kamienie naturalne, a na co dzień wymaga standardowych zabiegów pielęgnacyjnych.