Świeżo upieczeni rodzice mają dużo na głowie, dlatego ważnym jest aby ich mieszkanie było zaprojektowane oraz urządzone możliwe najwygodniej. Zajmowanie się dziećmi jest samo w sobie zajęciem wyczerpującym, natomiast jeśli dodać do tego pracę, obowiązki domowe i aktywności dodatkowe - powstaje bardzo napięty grafik. Sen jest w takim przypadku jedynym czasem na regenerację, a cisza sypialni staje się wyjątkowym luksusem. Co jest w niej niezbędne, aby młodzi rodzice mogli codziennie budzić się z nową energią?

Sen na pierwszym miejscu

Nie ma lepszego sposobu na odpoczynek i nabranie sił witalnych niż porządna dawka snu w idealnie dobranych warunkach. Nieodpowiednio duże łóżko, wysłużony materac czy kanapa pamiętająca początek poprzedniej epoki to nie są dobre rozwiązania dla młodych matek i ojców. Niewyspanie przełoży się nie tylko na ich własne zdrowie, ale pośrednio może rzutować na zdolność koncentracji w opiece nad dzieckiem, tworzenie z nim relacji i tym samym jego rozwój. Nie bez powodu mówi się, że szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dzieci. Dlatego urządzanie sypialni przed pojawieniem się potomstwa należy zacząć od wyboru właściwego łóżka. Właściwego, czyli jakiego?


Łoże jak ze snów

Mebel, dzięki któremu rodzice noworodka mają się wysypiać musi - przede wszystkim - być odpowiednio duże. Rozmiar ma znaczenie, ponieważ przestrzeń swobodnego odpoczynku każdego z rodziców indywidualnie będzie niezwykle istotnym faktorem jakości snu, gdy nadejdą wielomiesięczne kolki czy ząbkowanie. Poza tym, możliwe że nie będą w nim spać sami. Nawet jeśli dziecko będzie miało swoje łóżeczko, lub nawet osobny pokój, niejednokrotnie zdarzy się mu spać w sypialni rodziców z powodu złego samopoczucia lub podczas wspólnego oglądania filmów. Wystarczająco duże łóżko w takiej sytuacji pozwoli wszystkim z niego korzystającym wyspać się nawet w takiej sytuacji.

Poszukiwania należy zacząć od takiego rozmiaru, aby zmieścił się w niej materac o wymiarach minimalnych 160 x 200 cm. Jeśli przestrzeń pozwala na zwiększenie szerokości, warto taką opcję rozważyć, jednak te parametry powinny zadowolić młodych rodziców, w których mieszkaniach często każdy centymetr jest na wagę złota.

Jakość wspomnianego już materaca również będzie znacząco wpływać na jakość snu i użytkowania łóżka. Szeroki wybór materacy z wysokiej jakości komponentów oferuje m. in. sklep SleepingHouse, którego katalog dostępny jest na stronie sleepinghouse.pl.


Miłe dla ciała i oka - produkty marki Hilding Anders

Oczywiście praktyczność łóżka, jego wytrzymałość i komfort stoją na pierwszym miejscu, jednak młodzi rodzice nie powinni rezygnować ze swojego stylu na rzecz tylko i wyłącznie techniki. Modne kolory i faktury, w które wyposażone będzie ich łóżko sprawią, że łatwiej będzie odpocząć i rozluźnić czując się swobodniej w otoczeniu, które estetycznie odpowiada gustowi.

Stonowana paleta barw, inspirowane naturą wykończenia i kontrastowe tkaniny - te elementy można odnaleźć w modelach łóżek MOMIKO lub URBAN szwedzkiej firmy Hilding, z których pozostałymi parametrami można się szczegółowo zapoznać na stronie materaceolsztyn.eu. Dzięki odpowiedniej technologii, elementy łóżek Hilding można komponować indywidualnie, dzięki czemu doskonale wyrażą każdy gust. Są to produkty wytwarzane w duchu filozofii blisko natury i bez udziału szkodliwych substancji chemicznych, dzięki czemu pozostają bezpieczne dla wszystkich członków rodziny.

Warto pamiętać o fakcie, że łóżko niekoniecznie musi ograniczać się definicją posłania. Nowoczesne projekty w dyskretny i elegancki sposób wbudowują w nie np. wysuwane szuflady, które sprawdzą się w małych pomieszczeniach zwiększając przestrzeń przechowywania i wciąż ciesząc wyglądem niejedną młodą mamę.