Bez względu na to, czy „pracę biurową” wykonujemy w domu czy w siedzibie firmy, niezwykle istotnym elementem jest właściwie przygotowana i zaaranżowana przestrzeń wokół nas. Wpływa na zdolność skupienia uwagi czy efektywność wykonywanych przez nas obowiązków zawodowych. Wbrew pozorom aranżacja biura lub gabinetu to nie przysłowiowa „bułka z masłem”, bowiem odpowiednie miejsce do pracy musi posiadać stosowne wyposażenie i meble biurowe bądź meble gabinetowe, a cała przestrzeń powinna spełniać określone warunki. Jakie? O tym w dzisiejszym artykule.

Meble biurowe, które pasują do wizerunku firmy

Decydując się na aranżację biura, a tym samym wybierając meble biurowe, należy zadbać o spójność wizerunkową urządzanej przestrzeni. Jeżeli image naszej firmy ma podkreślać jej powagę i prestiż, należy zdecydować się na eleganckie meble wpisujące się w taki styl. Jeżeli jednak nasze przedsiębiorstwo preferuje mniej oficjalną estetykę, wówczas możemy postawić na śmielsze kolory i design zarówno mebli, jak i pozostałych dodatków.

Minimalizm, który pozwala skupić się na tym, co istotne

Powszechnie wiadomo, że nadmiar przedmiotów i przeładowanie wnętrz różnorodnymi detalami nie wpływa korzystanie na ludzką koncentrację i efektywność wykonywanej pracy. Z tego względu trend minimalizmu w urządzaniu wnętrz biurowych, czyli „less is more”, zyskuje na znaczeniu. Jak w praktyce zastosować trend minimalistyczny? Przede wszystkim zainwestować w takie meble do gabinetu lub biura, które rzeczywiście będą niezbędne wszystkim pracownikom, i które bez zarzutu będą spełniać swoje zadanie. Rozpatrując zatem umeblowanie pracowniczej przestrzeni, warto zainwestować w obszerne biurka z dostawkami, przestronne i pojemne regały, komody bądź witryny, a także wiszące bądź stojące szafki, które pomieszczą wszystkie pracownicze dokumenty, nie zajmując przy tym całej przestrzeni. Zrezygnować można natomiast z niepotrzebnych i odwracających uwagę ozdobników.

Styl minimalistyczny w biurze czy gabinecie nie dotyczy jednak jakości materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli gabinetowych, czy biurowych. Musi być ona jak najwyższa, aby określone przedmioty służyły nam lub pracownikom przez lata. Z uwagi na fakt, że meble biurowe wystawione są na codzienne intensywne użytkowanie, dbałość o trwałość wyposażenia miejsca pracy staje się jeszcze istotniejsza.

Meble do biura - postaw na wygodę i funkcjonalność

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej eksploatowanymi elementami wyposażenia biura czy gabinetu są biurka oraz fotele lub krzesła. Z tego powodu szczególną uwagę powinniśmy przykładać do wyboru tychże elementów wyposażenia wnętrz. Decydując się na wybór biurka, powinniśmy wziąć pod uwagę wzrost jego użytkownika, aby było jak najlepiej dopasowane do warunków fizycznych danej osoby. Oczywiście w przypadku dużego zespołu pracowników, taka wskazówka jest trudna do urzeczywistnienia i warto wówczas postawić na uniwersalne, wyższe i większe biurka, łatwe do zagospodarowania. Odpowiedni fotel lub krzesło biurowe to kolejny element wyposażenia miejsca pracy, o który należy zadbać z niezwykłą starannością. Niestety pozycja siedząca nie jest naturalną, a przez to zdrową pozycją ciała człowieka, a długie, zwłaszcza nieprawidłowe „siedzenie” przyczynia się do powstawania różnorodnych schorzeń kręgosłupa. Stąd tak ważny jest właściwy wybór foteli biurowych z uwzględnieniem wszystkich zasad prawidłowej ergonomii pracy siedzącej. Warto także pamiętać, aby meble biurowe czy meble gabinetowe dobierać do charakteru zajęć, które będą przy nich wykonywane. Funkcjonalność wyposażenia biura czy gabinetu przekłada się bowiem na efektywność pracy naszej oraz naszych pracowników i dotyczy każdego elementu wyposażenia przestrzeni miejsca pracy.

Meble gabinetowe w Twoim domu? Liczą się Twoje preferencje!

Jeśli mamy komfort posiadania przestrzeni w mieszkaniu lub domu, nadającej się do zaadaptowania na biuro, przy jej projektowaniu i aranżacji powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami odnośnie stylu czy kolorystyki pomieszczenia. Wnętrze musi spełniać nasze indywidualne oczekiwania i być odzwierciedleniem naszych upodobań, abyśmy mogli odczuwać przyjemność przebywania w nim. Dobre samopoczucie to przecież gwarancja produktywnej pracy. Znając już swoje potrzeby, ale także możliwości wykorzystania przestrzeni, efektywnie urządzisz osobne pomieszczenie, bądź wydzieloną strefę funkcjonalną np. w salonie. Domowe biuro powinno mieć zatem naszą ulubioną kolorystykę czy przyjemne dekoracje, które w zaciszu domowy są przyczyną uczucia komfortu. Do niego niezbędne są także wygodne, ergonomiczne meble gabinetowe, które warto dobrać pod kątem wielkości i ustawności w wydzielonej przestrzeni, funkcjonalności i jakości. Wszak „home office” nadal pozostaje częścią naszego domu, która powinna podtrzymywać przyjemną atmosferę.

Meble do gabinetu czy meble do biura? Sprawdź ofertę Szynaka Meble

Grupa Meblowa Szynaka w swojej ofercie przygotowała wiele różnych wariantów aranżacji przestrzeni biurowej, ale także pojedyncze meble biurowe. Głównymi elementami, na które warto zwrócić uwagę, są wspomniane już biurka, krzesła biurowe, regały czy szafki. To meble do gabinetu, bez których obecnie nie sposób wyobrazić sobie przestrzeń biurową. Chcąc natomiast skorzystać z gotowej aranżacji wnętrza, Grupa Meblowa Szynaka przedstawia zarówno biura stylowe i klasyczne, o umeblowaniu na bazie drewna i odcieni brązu, jak i nowoczesne, jasne i ergonomiczne zestawy zagospodarowania miejsca pracy. Meblujesz właśnie pomieszczenie o dużych rozmiarach służące jako biuro dla kilkunastu lub kilkudziesięciu pracowników? A może próbujesz uprzyjemnić sobie codzienną pracę w „home office” stylowymi meblami do gabinetu domowego? Grupa Meblowa Szynaka z pewnością sprawdzi się zarówno w jednym, jak i drugim przypadku.