Pojawienie się ścianek prysznicowych typu walk-in pozwoliło na projektowanie łazienek w nowoczesnym stylu, które wyróżniają się otwartymi przestrzeniami i niezwykłą funkcjonalnością. Dzięki temu, że ścianki prysznicowe walk-in cechują się prostymi formami oraz brakiem konieczności montowania dodatkowego brodzika, bardzo dobrze dopasowują się do łazienek o różnych wymiarach i nietypowych kształtach. Ponadto ich niewątpliwą zaletą jest łatwiejsze utrzymanie prysznica w czystości oraz komfortowy dostęp dla osób starszych, osób z niepełnosprawnościami lub dla rodziców z mniejszymi dziećmi. Z tego powodu warto poznać najważniejsze zalety ścianek prysznicowych typu walk-in i zdecydować, czy okażą się godnym uwagi rozwiązaniem. 

Kiedy warto zdecydować się na ścianki prysznicowe walk-in?

Ścianki prysznicowe walk-in pięknie komponują się z łazienkami o różnych wymiarach - zarówno z tymi małymi, jak i tam gdzie jest więcej przestrzeni do efektownego zagospodarowania. Ścianki boczne walk-in pomagają otwierać przestrzeń, nadają nowoczesnego wyglądu, jak i optycznie powiększają łazienkę. Marka Roca oferuje je w takich kolekcjach jak Capital czy Metropolis. Modnego wyglądu dodadzą łazience czarne profile dostępne w kolekcji Capital. Na uwagę zasługuje również specjalna powłoka Maxi Clean, zastosowana m.in. w ściankach walk-in marki Roca, która za sprawą efektu sperlenia wody ogranicza osadzanie się kamienia czy innych zanieczyszczeń co zdecydowanie ułatwia czyszczenie łazienki.

Chcąc stworzyć spójną i niezwykle nowoczesną całość warto zwrócić uwagę także na ultrapłaskie brodziki, które można zainstalować na równi z podłogą. Roca proponuje starannie zaprojektowane brodziki wykonane z innowacyjnych materiałów Stonex lub Senceramic. Ich zaletą jest trwałość i antypoślizgowa powierzchnia dzięki zastosowanym fakturom przypominającym łupek czy kamień. Klientów ucieszy również fakt, iż wybrane modele można dociąć na wymiar w określonym zakresie. W połączeniu ze ściankami prysznicowymi walk-in tworzą spójną i niezwykle nowoczesną całość, stając się wygodnym rozwiązaniem sfery prysznicowej na długie lata i nie tylko.

Ścianki prysznicowe walk-in z odpowiednio dopasowanym brodzikiem okazują się również idealnym rozwiązaniem dla osób z ograniczeniami ruchowymi, czyniąc łazienkę łatwo dostępną i pozwalając na większą niezależność.

Ścianki prysznicowe, a spójna aranżacja łazienki?

Warto także wspomnieć, że proponowane przez markę Roca ścianki walk-in Capital z czarnymi profilami idealnie komponują się z pozostałymi produktami z oferty. Spójną aranżację łazienki stworzymy łącząc je z ceramiką w kolorze onyks np. z kolekcji Beyond, brodzikiem ceramicznym Cratos o tym samym wykończeniu czy też dobierając do tego baterie w kolorze tytanowej czerni z kolekcji Insignia. Odpowiednio dobrane elementy wyposażenia łazienkowego stworzą piękną, nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń.