Zastanawiasz się jak urządzić wnętrze, a później je wykończyć, żeby się podobało i było funkcjonalne? Zadbaj o detale, które nadają indywidualnego charakteru. 
 
Wybór armatury łazienkowej to „wisienka na torcie”, czyli kluczowy element estetyczny w aranżacji łazienki. Sam wygląd to jednak nie wszystko. Ważna jest wygoda codziennego użytkowania, a jednocześnie łatwość utrzymania czystości. Na rynku dostępne są baterie ścienne, a także stojące. W zależności od wykorzystywanych materiałów różnią się odpornością na korozję czy zużycie. Dużą popularnością cieszy się armatura w kolorze czarnym.

Na co zwrócić uwagę wybierając baterie umywalkowe?
Baterie umywalkowe podzielić można według sposobu montażu. Producenci oferują modele stojące tzw. sztorcowe, nadblatowe, podtynkowe i ścienne. Dla użytkowników duże znaczenie ma komfort użytkowania armatury, wygląd, a także optymalizacja zużycia wody.

Innym elementem, który może ułatwić wybór, jest określenie długości i kąta nachylenia wylewki baterii umywalkowej, które powinny być dostosowane do kształtu umywalki i jej rozmiaru. Dzięki temu strumień wody nie wydostanie się poza brzegi umywalki, a to ogranicza ilość sprzątania.

Dużo większy zasięg strumienia wody oferuje armatura instalowana pod kątem. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że im większy kąt nachylenia wybierzesz, tym trudniej ocenić czy woda będzie rozpryskiwała się poza misę umywalki.

Istotna jest odległość pomiędzy dnem a wylewką, która powinna umożliwić swobodne mycie dłoni. Baterie z długą wylewką najlepiej połączyć z odpowiednio dużą misą. Najbardziej popularne, jednouchwytowe modele łatwo połączyć z mniejszą i bardziej płytką misą. W wypadku umywalki nadblatowej dobrze sprawdzi się wyprofilowana wylewka i wydłużony korpus, który będzie sięgał około 15 cm ponad górną krawędź.

Klasyczne czy nowoczesne baterie wannowe?
Najczęściej spotyka się baterie tradycyjne tzn. ścienne. Zwykle montuje się je na wysokości 10-20 cm ponad krawędź wanny. Duży wybór wzorów i kolorów umożliwia dostosowanie tego detalu do wystroju wnętrza i Twoich upodobań. Możesz postawić na klasyczne rozwiązania lub nowoczesne. Metaliczny wygląd coraz częściej ustępuje miejsca odpowiednikom matowym. Zainteresowaniem cieszą się także baterie stojące, instalowane wyłącznie do podłogi.

Baterie prysznicowe – masz wybór
Producenci oferują modele podtynkowe i nadtynkowe. Do nowoczesnych łazienek najczęściej trafiają te pierwsze. Użytkownicy cenią je za funkcjonalność i minimalizm, ponieważ wiele elementów jest schowanych w ścianie. Pozwala to na zwiększenie przepływu wody i robi się nieco więcej miejsca pod prysznicem.

Mnogość kolorów i wzorów pozwala na swobodne skompletowanie całej armatury w jednym stylu. Dużym zainteresowaniem cieszą się baterie w kolorze czarnym. Można tu mówić o pewnej innowacyjności i wyróżniającym się wyglądzie.

Remont łazienki to dobra okazja, aby zadbać o nowe i bardziej przyjazne elementy armatury. Baterie łazienkowe i prysznic to wyposażenie, z którego korzystasz codziennie. Warto zadbać o odpowiednią estetykę, a także funkcjonalność. Wszystko dla Twojej wygody.