Białe listwy przypodłogowe stają się coraz bardziej popularną dekoracją w nowoczesnych wnętrzach. Pozwalają na estetyczne wykończenie podłogi, ukrywając wszelkie niedoskonałości. Świetnie sprawdzą się przy łączeniach podłogi ze ścianą w tradycyjnych aranżacjach, a także w pomieszczeniach, w których króluje uniwersalny minimalizm w skandynawskim stylu. Przed zakupem, warto jednak wiedzieć, jakie zalety mają listwy styropianowe i jak o nie właściwe dbać by cieszyły swoim wyglądem oraz funkcjonalnością na dłużej. 

Styropianowe listwy przypodłogowe – dlaczego są tak popularne?

Projektanci wnętrz coraz chętniej decydują się na oryginalne rozwiązania dekoratorskie wnętrz, na przykład w postaci eleganckich białych listew przypodłogowych. Listwy wewnętrzne mogą być wykonane z różnych tworzyw, bardziej lub miej odpornych na odkształcenia. Na szczególną uwagę zasługują listwy przypodłogowe wykonane na bazie styropianu EPS 150, które są pokryte powłokami żywicznymi. Dzięki temu listwy są wysoce elastyczne i wytrzymałe. W sklepie https://milagro-design.com/listwy-wewnetrzne listwy dostępne są w różne wzory. W ofercie są produkty wytłaczane o wypukłych i wklęsłych wzorach. Szeroki wybór modeli zadowoli nawet najbardziej wybrednego amatora eleganckich dekoracji.

Listwy wykonane ze styropianu pokryte żywicą są wysoce odporne na szkodliwe czynniki. Powłoka chroni je przed wilgocią oraz uszkodzeniami. Sztukateria wykonana jest w technologii FLEX. Dzięki temu dekoracja jest elastyczna i jest w stanie dostosować się do różnych powierzchni. Dodatkowo jest niezwykle lekka, co znacznie ułatwia jej montaż.

Białe styropianowe listwy przypodłogowe są bardzo uniwersalne. Z łatwością można je dopasować do wystroju każdego pomieszczenia. Co więcej, istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru według wytycznych klientów. Niektóre z propozycji są naprawdę unikatowe, dlatego doskonale sprawdzą się we wnętrzach, w których chcemy uniknąć przewidywalności.

Takie rozwiązanie może być naprawdę bardzo efektowne, niezależnie od metrażu pomieszczenia. W mieszkaniach urządzonych na styl skandynawski bardzo chętnie wybiera się listwy styropianowe utrzymane w minimalistycznym stylu. Są to listwy, które są najczęściej całkowicie gładkie. Jedno jest pewne, białe listwy mają bardzo estetyczny wygląd, który trudno osiągnąć przy zastosowaniu standardowych rozwiązań. Taka dekoracja bez problemu może być zastosowana jako wykończenie podłogi zarówno w salonach, jak i w kuchni, czy łazience, gdzie panuje duża wilgotność.

Jak pielęgnować białe listwy?

Odpowiednia czystość białych listew przypodłogowych jest niezwykle istotna nie tylko ze względu na estetykę danego wnętrza, ale również zdrowie wszystkich domowników. Kurz z podłogi bardzo łatwo przenosi się w wyższe partie pomieszczenia, osiadając na meblach, firankach czy blatach. W takim kurzu bytują różnego rodzaju alergeny oraz roztocza, które mogą wywołać reakcje alergiczne. W mieszkaniu, w którym przebywają alergicy, polecamy montaż prostych listew, które dużo łatwiej się czyści od tych ze wgłębieniami.

Dbanie o listwy przypodłogowe nie jest specjalnie trudne. To niezwykle prosta czynność, która w dużej mierze w przypadku kurzu ogranicza się do przecierania całej powierzchni suchą szmatką. Można również używać miękkiej miotełki tzw. kurzawki. Listwy styropianowe podłogowe pokryte powłokami żywicznymi są odporne na wilgoć, dzięki temu nie chłoną wody. Jeśli na listwie znajdują się trudniej usuwalne zabrudzenia, konieczne jest użycie wilgotnej ścierki z łagodnym detergentem. W większości przypadkach to wystarczy. Pamiętajmy jednak o dokładnym osuszeniu miejsca mycia listwy.