Ogrodowe biesiady i spotkania to wręcz sezonowa tradycja. Przyjmowanie gości wymaga zapewnienia im miejsca do siedzenia oraz spożywania posiłków. Jeżeli przygotowujesz się do sezonu i potrzebujesz nowych mebli, sprawdź, co obecnie oferują ich producenci.

Czas wiosennych porządków to okazja do dokonania zmian wystroju naszego domu oraz jego obejścia. Ciepłe dni sprawiają, że chętniej spędzamy czas w naszym ogrodzie. Wspólne posiłki oraz spotkania w gronie rodzinnym powinny odbywać się w komfortowych warunkach. Dlatego dobrze dobrany zestaw mebli ogrodowych może być gwarantem niezapomnianych i długich chwil relaksu z rodziną oraz przyjaciółmi.

Rodzaje mebli do ogrodu

Każdy dobrze zaprojektowany ogród posiada meble umożliwiające wypoczynek. Sklepy z asortymentem ogrodowym posiadają różnego rodzaju zestawy. Oto najpopularniejsze z nich.

1. Meble plastikowe. Najbardziej popularny rodzaj mebli ogrodowych. Ogromna ilość zalet, jakie posiadają, sprawia, że ludzie chętnie po nie sięgają. Są lekkie, łatwe w utrzymaniu, a co najważniejsze ich cena jest dostępna prawie dla każdego. Mogą przybierać różne kształty oraz kolory. Należy jednak uważać na zbyt dużą ekspozycję na promienie słoneczne. Kolory ulegają wtedy wyblaknięciu. Wybierając zestaw ogrodowy wykonany z plastiku, warto sprawdzić, czy jest on odpowiedni dociążony. Krzesła natomiast powinny dostosowane wagowo nawet do 100 kg.

2. Meble rattanowe. Te plecione meble posiadają liczne grono wielbicieli. Sposób ich wykonania sprawia, że nie tylko pięknie komponują się z otaczającą zielenią, ale również zapewniają duży komfort w trakcie odpoczynku. Niestety ich dużą wadą jest fakt, że źle znoszą zimowe warunki atmosferyczne a w szczególności niskie temperatury. Nie mogą być one pozostawione na zewnątrz w czasie zimy. Do wad tych mebli można także zaliczyć wystające gałązki, powodujące zadrapania skóry.

3. Meble drewniane. Wśród nich występują dwa rodzaje mebli. Pierwsze wykonane są z drewna pochodzenia krajowego, natomiast w drugiej grupie znajdują się meble z drewna egzotycznego. Ze względu na swoje właściwości drewno pochodzenia egzotycznego częściej wykorzystywane jest do tworzenia mebli z przeznaczeniem właśnie do ogrodu. Substancje oleiste zawarte w tym drewnie zapobiegają wchłanianiu wody oraz wilgoci. Meble drewniane są trwałe i stabilne. Będą służyć właścicielom przez długie lata.

Nowoczesny zestaw mebli do ogrodu 

Klasyczne zestawy nadal są w centrum uwagi wielu osób. Jednak prawdziwi amatorzy odpoczynku w przyporowej przestrzeni poszukują nowych, nietuzinkowych rozwiązań. Takim z pewnością będzie spożywanie posiłku, siedząc na huśtawce. Z jednej strony zajęcie ekstremalne, a drugiej strony rozwiązanie pozwalające na dodatkowy relaks. Stół z huśtawkami idealnie wkomponowuje się w wizję nowoczesnej strefy odpoczynku i relaksu. Zawieszone na metalowych ramach siedziska przywołują wspomnienia z dzieciństwa, działając jednocześnie uspokajająco na nasz stan ducha.