Wanna do zabudowy to jedno z lepszych rozwiązań, które sprawdzi się niemal w każdej łazience. Duża możliwość wyboru kształtów oraz wzorów proponowanych produktów sprawi, że z pewnością dobierzesz wannę spełniającą twoje oczekiwania. 

Wady i zalety wanny do zabudowy

Aranżując własną łazienkę często stajesz przed wyborem wykonania wanny w formie zabudowanej lub montażu wanny wolnostojącej. O ile wanna ustawiona bez stelaża prezentuje się niezwykle pięknie może nie sprawdzić się w łazienkach o małym metrażu zajmując zbyt dużo miejsca Wanny zabudowy charakteryzują się przede wszystkim funkcjonalnością. Możliwość ustawienia ich za pomocą dedykowanego stelaża pozwala zaoszczędzić miejsce, zyskując dodatkową przestrzeń do zabudowy w postaci szafek, półek lub ustawienia niezbędnych sprzętów łazienkowych.

Wanny do zabudowy występują praktycznie w każdym rozmiarze i kształcie, dlatego bez problemu dopasujesz je do swojej łazienki. Spośród różnych opcji możesz dobrać wannę, która będzie narażona o zaokrąglonym froncie, klasyczne prostokątne lub minimalistyczne o niewielkiej długości. Ogromnym atutem wykorzystania wanny do zabudowy jest możliwość obłożenia jej boków klasycznymi płytkami łazienkowymi, mozaiką lub drewnianymi panelami dekoracyjnymi, co pozwoli wkomponować armaturę do reszty aranżacji, tworząc spójną całość. Wyjątkowym rozwiązaniem jest wanna asymetryczna Rima
 

Projektując łazienkę z wanną do zabudowy musisz mieć na uwadze, że wprowadzenie jakichkolwiek zmian wnętrzarskich będzie znacznie utrudnione niż w przypadku wyboru wanny wolnostojącej. Przede wszystkim chęć zmian lub przesunięcia niektórych elementów będzie się wiązać z koniecznością całkowitego demontażu i kłucia uprzednio położonych kafli. Dlatego, zanim przejdziesz do działania, koniecznie dobrze przemyśl decyzję o doborze stylu i kolorystyki, ponieważ będzie towarzyszyć ci przez wiele lat. Jednym z pomysłów jest wanna Lugo

Jaką obudowę do wanny wybrać?

Zastanawiasz się jaki materiał do obudowy wanny jest najlepszy? Twoją uwagę powinna przykuć funkcjonalność. Im mniej wypukłości i żłobień tym łatwiej będzie utrzymać czystość i zachować świetny wygląd położonych kafli.

W zależności od stylu, który dominuje w twojej łazience, możesz połączyć wykorzystane dekory ścienne i umieścić ten sam typ płytek na obudowie wanny do zabudowy. W nowoczesnej stylistyce dominuje szarość, czerń oraz biel. Takie połączenie można z powodzeniem wykorzystać i zastosować jako obudowę płytki imitujące beton. Ciekawym i niebanalnym rozwiązaniem jest również kamień dekoracyjny. Stosując takie rozwiązanie musisz pamiętać o dodatkowej impregnacji, która uniemożliwi absorbowanie zbyt dużej ilości wilgoci.

Ostatnim pomysłem, który pięknie podkreśli każdą łazienkę wykonaną w stylu boho lub rustykalnym jest drewno dekoracyjne w formie paneli, lub elastycznych desek. Szukając odpowiedniego rozwiązania sprawdź dostępną ofertę na stronie viverto.pl i porównaj wszystkie dostępne możliwości tak, by móc dopasować najlepsze rozwiązanie dopasowane do twoich indywidualnych potrzeb i gustu.