W ostatnim czasie można zauważyć rosnącą popularność rolet zewnętrznych. Kiedyś montowane były głównie w obiektach handlowych i magazynach, jednak obecnie wiele osób stosuje to rozwiązanie także w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Co sprawia, że rolety zewnętrzne doceniają nie tylko firmy, ale także osoby prywatne?
Projekty domów i mieszkań w ostatnich latach bardzo się zmieniły. Mieszkańcy oczekują coraz większego komfortu i wygodnych rozwiązań, które sprawdzają się na co dzień. Szeroko rozumiana ekologia oraz oszczędność mają coraz większy wpływ na decyzje osób budujących dom lub wykańczających mieszkanie. Jednym z takich rozwiązań niewątpliwie są rolety zewnętrzne. Dlaczego warto je zamontować?

Bezpieczeństwo

W swoich domach chcemy czuć się w pełni bezpiecznie, dlatego wszelkie rozwiązania, które chronią przed intruzami, są bardzo popularne. Taką funkcję mogą spełniać rolety montowane na oknach. DAKO - rolety antywłamaniowe to rozwiązanie, które może zwiększyć bezpieczeństwo. Sforsowanie rolety zewnętrznej stanowi spore utrudnienie dla włamywaczy i może być czynnikiem, który odwiedzie potencjalnych intruzów od prób wtargnięcia do domu. Niektóre rolety posiadają standard antywłamaniowy, który świadczy o ich wytrzymałości na uszkodzenie od zewnątrz. Jednak nawet jeśli dany model nie posiada takiego certyfikatu, to z pewnością będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie. Zakup rolet zewnętrznych ze względów bezpieczeństwa, powinny rozważyć szczególnie osoby mieszkające na parterze oraz posiadacze domów zbudowanych nieco na uboczu.

Oszczędność

Rolety zewnętrzne pozwalają na lepszą kontrolę warunków termicznych w mieszkaniu. W zimie chronią przed nadmierną utratą ciepła, która zwykle w dużym stopniu dotyczy okien. Rolety stanowią dodatkową izolację tych powierzchni. Zastosowanie takiego rozwiązania z pewnością pozwoli zmniejszyć ilość energii lub paliwa niezbędnego do ogrzania pomieszczeń. Jest to korzystne nie tylko ze względów ekonomicznych, ale także ekologicznych. To bardzo ważne, jeśli zależy nam na czystszym powietrzu dla siebie i swoich najbliższych. Dużą zaletą rolet zewnętrznych jest także ochrona przed słońcem w upalne dni.

Prywatność

W nowoczesnych aranżacjach mieszkań i domów często unika się firanek i grubych zasłon. Dzięki temu wnętrza zyskują lekkość, harmonię i przestrzeń. Jednak takie rozwiązania stylistyczne sprawiają, że wnętrze domu lub mieszkania jest widoczne dla przechodniów, lub sąsiadów. Jeśli chcemy tego uniknąć, to rozwiązaniem może być montaż rolet zewnętrznych DAKO, dako.eu. Dzięki nim można zachować prywatność, a osoby postronne nie dowiedzą się, co robimy, ani nawet, że właśnie przebywamy w domu.

Wygoda

Kolejną cechą, za którą klienci pokochali rolety zewnętrzne, jest wygoda. Dzięki zastosowaniu technologii inteligentnego domu – mając dostęp do Internetu - roletami można starować z niemal dowolnego miejsca. Rozwiązaniem, które można wykorzystać na co dzień, jest także stworzenie własnego harmonogramu opuszczania i podnoszenia rolet.