Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jej czystość to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa korzystających z niej osób.

Dlatego regularne i prawidłowe czyszczenie łazienki jest tak ważne. Sprawdź, w jaki sposób czyścić łazienkę, aby pozbyć się brudu i zachować ją w higienicznej czystości na długo.

Sposób na czyste fugi

W łazienkowych fugach gromadzą się zanieczyszczenia, które nie tylko wpływają na estetykę płytek, ale również na ich poziom higieny. Dlatego czyszcząc łazienkę, nie zapominaj o umyciu fug. Wykorzystaj profesjonalne środki czystości do łazienki. Na co dzień możesz też stosować metody domowe, takie jak naniesienie proszku do pieczenia na fugi czy też przetarcie ich wodą z octem i kropelką cytryny. Ekologiczne, domowe sposoby są skuteczne, ale pamiętaj o tym, żeby choć raz na kilka myć wykorzystać profesjonalne środki czyszczące, które pozwolą dogłębnie doczyścić fugi i pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Do czyszczenia możesz wykorzystać zużytą głowicę elektrycznej szczoteczki do zębów. Miej jednak na uwadze, aby nie dociskać zbyt mocno włosia, a tym samym nie uszkodzić fug.

Metoda na pleśń

Niekiedy, nawet pomimo regularnego czyszczenia, w zakamarkach silikonu i fug może pojawić się nalot pleśni. Z ich usunięciem doskonale poradzą sobie dedykowane preparaty, które znajdziesz na przykład w sklepie https://www.golddrop.eu/. Podobnie jak w przypadku mycia fug, przyda Ci się szczoteczka do zębów, dzięki której łatwo dostaniesz się do trudnych zakamarków.

Świeży aromat w łazience

Kanalizacja, wilgotne ręczniki albo brudne pranie sprawiają, że w niektórych łazienkach problemem staje się nieświeży zapach. Na szczęście można się go pozbyć. Bardzo skutecznym, a przy tym naturalnym sposobem jest użycie octu. Wlej go do pojemnika na szczotkę klozetową i do spłuczki. Na początku w pomieszczeniu będzie się unosił intensywny, charakterystyczny zapach octu, jednakże szybko przeminie, a wraz z nim inne nieprzyjemne aromaty.

Czyszczenie muszli klozetowej

Niezwykle istotnym elementem procesu czyszczenia łazienki jest utrzymanie higieny muszli WC. Pamiętaj o regularnym myciu sedesu zarówno w środku, jak i na zewnątrz klozetu, zwłaszcza w okolicach spłuczki i na desce. Na co dzień możesz stosować środki ekologiczne i domowe, np. sodę oczyszczoną. Z kamieniem poradzi sobie natomiast coca-cola.

Nie zawsze jednak ekologiczne i domowe środki są wystarczające. Na przykład, gdy masz w domu bardzo twardą wodę, tego rodzaju preparaty mogą okazać się zbyt słabe. W takiej sytuacji pamiętaj więc o systematycznym czyszczeniu toalety środkami chemicznymi. Możesz więc dodatkowo raz w tygodniu dokładnie wymyć muszlę klozetową profesjonalnym specyfikiem, który w mig usunie bakterie i poradzi sobie z kamieniem osadzającym się w WC. Na co dzień stosuj natomiast środki naturalne.

Czyszczenie płytek

Pamiętaj też o systematycznym czyszczeniu płytek. W dobrych sklepach znajdziesz specjalne preparaty, które nie tylko myją, ale też nabłyszczają kafelki i sprawiają, że są one bardziej odporne na wilgoć.