Mop jest jednym z podstawowych produktów używanych do mycia podług. Bez niego trudno wyobrazić sobie efektywne czyszczenie dużych powierzchni. Do wyboru oprócz zwykłych modeli, mamy również mopy elektryczne. Przystępna cena i wysoka skuteczność sprzątania sprawiają, że coraz częściej to właśnie one wybierane są przez nowoczesne panie domu. Jeśli więc szukasz urządzenia, które ułatwi Ci codzienne obowiązki, kup mop parowy. Będzie to zdecydowanie trafiony zakup. Przekonaj się sam!

Działanie mopa parowego

Mop parowy jest urządzeniem pionowym, dzięki czemu obsługa nie wymaga od użytkownika nadmiernego schylania się czy zginania. Czyszczenie podłogi przebiega szybko i przyjemnie, i - co najważniejsze - wygodna pozycja jest bezpieczna dla kręgosłupa. Mop parowy wymaga podłączenia do prądu, choć na rynku dostępne są także modele na akumulator, które sprawdzą się m.in. podczas czyszczenia tapicerki samochodu. Mop parowy posiada zbiornik w obudowie, w którym przechowywana jest woda. Przed użyciem urządzenia, trzeba jednak oczyścić podłogę z drobnych zanieczyszczeń. Jak działa mop parowy? Jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje on działanie pary do mycia. We wnętrzu urządzenia znajduje się grzałka, która podgrzewa wodę w zbiorniku, a pompka rozprowadza parę wodną przez specjalną głowicę znajdującą się na końcu korpusu. To właśnie dzięki skutecznemu działaniu pary możemy szybko odświeżyć zabrudzoną powierzchnię. Produkt nie wymaga stosowania żadnych detergentów czy innych środków chemicznych. Doskonałym przykładem jest mop parowy Ariete, który usuwa 99,9% zarazków i bakterii bez użycia chemii.

Do jakich powierzchni przyda się mop parowy?

Mop parowy może być wykorzystywany do mycia wszystkich powierzchni płaskich, które są wodoodporne. Idealnie efekty uzyskamy, stosując go do kafelków czy płytek. Może być stosowany zarówno do podłóg, jak i ścian w różnych pomieszczeniach – kuchni, łazience czy przedpokoju. Nie jest rekomendowany do starych, niezabezpieczonych lakierem podłóg, czego konsekwencją może być gnicie czy puchnięcie parkietu. Dodatkowo, podczas mycia trzeba zużywać optymalną ilość pary, która nie zniszczy naszej podłogi. Wybierając urządzenie, zwróćmy uwagę na długość przewodu. Na rynku dostępne są modele o długim przewodzie zasilającym. Kabel o długości 5 metrów pozwoli na swobodne i optymalne użytkowanie na sporych powierzchniach, niezależnie od umiejscowienia gniazda elektrycznego.

Zalety mopa parowego

Do głównych zalet mopów parowych należą, m.in.:

 1. Praktyczność. Mop parowy usunie zabrudzenia nie tylko z podłogi, ale również innych mocno zabrudzonych powierzchni, takich jak: kamienne posadzki, różnego rodzaju płytki czy kafelki. Obrotowy uchwyt i duży zbiornik ułatwia pracę i gwarantuje świetne efekty.
 2. Wielofunkcyjność. Dzięki specjalnej dyszy mopem parowym możemy czyścić różne powierzchnie. Nie tylko podłogi, ale również: szyby, tapicerkę czy sprzęt AGD – piekarnik czy kuchenkę mikrofalową. Mop parowy sprawdzi się także do odświeżania dywanów.
 3. Przyjazny dla alergików. Mop parowy jest wręcz stworzony dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Detergenty używane podczas sprzątania tradycyjnym mopem mogą dodatkowo zaostrzyć objawy alergiczne. Mop parowy nie wymaga stosowania żadnych detergentów. Urządzenie podczas standardowego czyszczenia zabija bakterie oraz zarazki. Jest to także szczególnie ważne, gdy stały kontakt z podłogą mają małe dzieci.
 4. Innowacyjność. Na rynku dostępny jest szeroki wybór mopów parowych. Modele różnią się między sobą nie tylko designem, ale również liczbą dodatkowych funkcji. Możemy wybrać rodzaj głowicy (prostokątną lub trójkątną), która pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc oraz różnorodne nakładki na głowicę i końcówki. Wszystko to pozwala na efektywne sprzątanie różnych powierzchni.

Jak wybrać mop parowy?

Podstawowym kryterium wyboru mopa parowego powinna być jego funkcjonalność. Przed zakupem warto zastanowić się, czy potrzebujemy urządzania, które posłuży nam tylko do mycia podłóg, czy też takiego, którego możemy wykorzystać do mycia sprzętów AGD, tapicerki w aucie, czy dywanów. Podstawą wyboru powinny być zatem liczne końcówki i nakładki, które zmieniają charakter urządzenia. Na etapie podjęcia decyzji zakupowej warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • moc urządzenia
 • regulator poziomu pary
 • wagę urządzenia
 • rodzaj głowicy
 • wielkość pojemnika na wodę
 • długość przewodu zasilającego
 • wybór trybów obsługi
 • poręczność
 • ergonomiczny przegub
 • gwarancję

Nie ulega wątpliwości, że mop parowy to jeden z najbardziej użytecznych sprzętów do domu. Z łatwością będziesz mógł nim odświeżyć wiele trudno dostępnych miejsc, tak że całe mieszkanie będzie niewiarygodnie czyste. Z nim zadbasz o zdrowie swojej rodziny i usuniesz każdy alergen. Wybierz sprzęt najwyższej jakości i przekonaj się, jak najlepszy mop parowy oszczędzi Twój czas i pieniądze.