Umiejętność planowania dnia zdecydowanie ułatwia życie. Aby doprowadzić tę sztukę do perfekcji, warto korzystać z narzędzi ułatwiających nam organizację czasu. Dobrym przykładem są planery, których użytkowanie pozwala na zapisywanie wszystkich ważnych informacji i porządkowanie ich. Szybkie spojrzenie w zapiski pozwala nam ocenić, jakie stoją przed nami zadania, dzięki czemu o niczym nie zapomnimy.

Idealny produkt dla rodzin i dzieci

Planer powieszony na ścianie lub przyczepiony za pomocą magnesów do drzwi lodówki jest przestrzenią, na którą można nanosić wszelkie ważne zapiski dot. najbliższych godzin i dni. Jeśli jest wyeksponowany w dostępnym dla wszystkich miejscu, domownicy mogą razem pracować nad ułożeniem efektywnego planu życia rodziny lub zostawiać przydatne informacje. Stanowi to idealną formę nauki zarządzania czasem dla najmłodszych. Zaznajamiając ich z wypełnianiem planera lub kupując taki sprzęt do pokoju pociech, uczymy młodych ludzi planowania swojego czasu i zapamiętywania ważnych spraw. Taki trening ułatwi im kontrolowanie czasu, gdy trochę podrosną i na ich barkach będzie spoczywać większa odpowiedzialność. 

Planer rodzinny
 

Bogaty wybór różnorodnych propozycji

Bardzo dużą zaletą planerów jest ich różnorodność. W sklepach znajdziemy nie tylko tradycyjne propozycje, ale również te dostosowane do tworzenia planów żywieniowych czy planów dnia ucznia. Każda z opcji posiada odpowiednio dopasowany rozkład, odpowiedni dla rodzaju wpisywanych informacji, a w przypadku planerów dla dzieci - również właściwą dla ich wieku i zainteresowań szatę graficzną. Wbrew pozorom, te względy mają znaczenie. Wizualne uporządkowanie tablicy z wypisanymi informacji ułatwia nam przyswojenie wiadomości. Z tego samego powodu, łatwiej nam uczyć się z napisanych starannie i kolorowych notatek. Asortyment składa się zarówno z rozkładów tygodniowych, jak i miesięcznych. Suchościeralna powłoka sprawia, że utrzymanie wyrobu w czystości nie sprawia żadnego problemu.

Kup idealny planer dla siebie i swojej rodziny!

Przykłady opisanych powyżej planerów są dostępne w sklepie https://planu.pl/. Oprócz kreatywnych organizerów, dostępne są tam również różnorakie akcesoria, wśród których znajdziemy m. in.:

  • gąbki
  • pisaki
  • magnesy
  • uchwyty
  • pojemniki
  • ramki.

Możliwe jest również zakupienie planerów dedykowanych wszystkim członkom rodziny. Domownicy mogą zatem planować razem swój czas, aby znaleźć chwilę, którą będą mogli spędzić wszyscy razem. Jest to idealna okazja, by nauczyć dzieci współpracy i pokazać im, że momenty spędzone w rodzinnym towarzystwie są bardzo istotnym elementem życia. Jest to także motywacja do tego, by każdy ułożył swój plan w taki sposób, aby chociaż raz na jakiś czas wszyscy mogli pójść razem na rower, do kina czy pojechać na kilkudniową wycieczkę!

Zorganizuj lepiej swój czas!

Korzystanie z planerów na ścianę lub lodówkę zdecydowanie ułatwia zarządzanie czasem - zarówno swoim, jak i całej rodziny. Warto poświęcić kilka minut dziennie na wypisanie i uporządkowanie wszystkich spraw, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji organizery, które zdecydowanie upraszczają to zadanie.