Wielkimi krokami zbliża się lato, a wraz z nim coraz wyższe temperatury. Obawiasz się tego, że te panujące w twoim domu, mieszkaniu lub biurze będą zbyt wysoko, aby normalnie móc tam funkcjonować? Jeśli tak, już teraz trzeba pomyśleć, aby temu zaradzić. Co można z tym problemem zrobić? Możliwości jest kilka. Jedno z nich to rolety materiałowe instalowane po wewnętrznej stronie okna, od środka pomieszczenia. Duży wybór kolorów i wielkości pozwala znaleźć rolety okienne idealnie dopasowane do potrzeb twojego pomieszczenia. Jakie zatem rolety najlepiej wybrać do swojej sypialni, salonu lub kuchni, aby w pełni być z nich zadowolonym? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule. 
 

Poznaj rolety materiałowe w kasecie

Na pewno dobrze wiesz, jak wyglądają tradycyjne wewnętrzne rolety na wałku. Mocowane one są do ściany nad oknem lub we wnętrzu otworu okiennego. Jest to proste i łatwe w obsłudze rozwiązanie, ale nie pozbawione wad. Przede wszystkim, kiedy roleta jest nawinięta na wałek, na jego powierzchni osadza się kurz i inne zanieczyszczenia. Może to w sposób negatywny wpływać na ich estetykę. Aby temu zaradzić, polecamy wszystkim rolety w kasecie aluminiowej. Zabudowany wałek z roletą jest dobrze chroniony przed kurzem i innymi czynnikami zewnętrznymi. Umieszczone w kasecie rolety dopasowane są także do kolorystyki okien. Obudowa może być wykonana z aluminium lub tworzywa, dostępnego w kilku kolorach. Jeszcze jedną ważną cechą takich rolet są ich prowadnice przestrzenne. Dzięki nim roleta idealnie równo przesuwa się w górę i w dół, nie odstając od okna lub drzwi balkonowych, nawet po ich uchyleniu.

Jak prowadnice przestrzenne poprawiają korzystanie z rolet?

Jeżeli do tej pory nie korzystałeś z rolet wyposażonych w prowadnice przyklejane, mogą one być dla ciebie dużym zaskoczeniem. Jednak kupując takie rolety wewnętrzne, zyskasz jeszcze większe poczucie prywatności i intymności w swoim mieszkaniu. Dzięki temu, że obie pionowe krawędzie rolet ukryte są w prowadnicach, nie ma możliwości, aby ktokolwiek zerkał do środka pomieszczenia przez najmniejsze szczeliny. Prowadnice można mocować do okien PCV za pomocą taśm dwustronnych, w które są wyposażone na etapie produkcji. Przed ich przyklejeniem konieczne jest staranne odtłuszczenie okna, aby uzyskać maksymalną przyczepność.

Materiał w kasecie - rolety przyjazne alergikom

Jeżeli Ty lub ktoś w twojej rodzinie cierpi z powodu alergii, na pewno z ulgą przywita pojawienie się w domu rolet w kasecie. Pyłki i kurz nie będą już osadzać się na rozwiniętej kasecie, dzięki czemu mieszkanie na dłużej pozostanie od nich wolne, a mieszkanie w nim będzie przyjemniejsze i bezpieczniejsze dla zdrowia. Zdecydowałeś się zamówić tego typu rolety materiałowe w kasecie? Jeśli tak, należy się dowiedzieć, jak powinny one być mocowane. Zależnie od wybranego modelu, roleta nie wymaga wiercenia otworów w ścianie lub oknie. Mocowanie można wykonać przy użyciu dołączonych do zestawu zaczepów. Aby jednak mieć pewność, że rolety dzień noc w kasecie wiszą solidnie i nic nie zagraża im odpadnięciu, powstała kaseta przykręcana. Posiada ona fabryczne otwory montażowe, przez które należy przełożyć wkręt i za jego pomocą zamocować rolet do ramy okna lub ściany.

Czy eleganckie rolety w kascie są drogie?

Jeśli obawiasz się ceny, którą będziesz musiała zapłacić za rolety w kasecie mocowane do skrzydła okiennego, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Ich cena jest niewiele wyższa od klasycznych rolet. Różnica w cenie dotyczy wykonania dodatkowych elementów, czyli listew przyszybowych, nazywanych prowadnicami. Różnica cen pomiędzy zwykłą roletą i tą w kasecie wynosi około 30 procent. Nie jest to dużo, biorąc pod uwagę liczbę korzyści, wynikających z posiadania takich osłon okiennych. Gdzie można zrealizować zakup rolety w kasecie oraz listwy przyszybowej? Najlepszym sposobem będzie ich zamówienie przez internet, na stronie https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-wewnetrzne/rolety-w-kasecie Trzeba bowiem pamiętać o tym, że wszystkie tego typu rolety produkowane są na zamówienie i określony wymiar. Umożliwia to ich idealnie dopasowanie do każdego okna i wnęki okiennej, nawet przy różnicy wymiarów do kilku cm.

Jak sobie radzić z brudnymi prowadnicami rolety?

Część osób zadaje nam pytanie, jak powinni sobie radzić z zanieczyszczonymi prowadnicami? Dostępne są już specjalne środki czyszczące, pozwalające skutecznie je umyć bez użycia siły. Są one bezpieczne zarówno dla plastiku, jak i dla aluminium. Aby oczyścić wnętrze rolety, można do tego celu użyć cienką przystawkę do odkurzacza i przy jego pomocy odkurzyć szczeliny, w których tkanina rolety się porusza. Stawiając na zakup rolet mocowanych w ramie okiennej i wyposażonych w kasetę, raz na zawsze można zapomnieć o częstym praniu materiału, Roleta narażona jest na zanieczyszczenia tylko wtedy, kiedy jest rozwinięta — na noc lub w ciągu dnia, by chronić od słońca. Warto także wspomnieć, że rolety w kasecie pełnią funkcję dekoracyjną, a wybierając wersję z zaokrąglonymi listwami, całość wygląda na jeszcze lżejszą wizualnie i bardziej dopasowaną do wnętrza.