W ostatnich latach jednym z najpopularniejszych stylów stał się znany przez wszystkich styl art deco. Można powiedzieć, że jest on niemalże ukłonem w stronę dawnych epok, który wprowadza do pomieszczeń nutę nowoczesności. W najprostszym ujęciu jest to klasa, luksus oraz materiały najlepszej jakości. Początki tego stylu to przede wszystkim okres międzywojenny. W tamtych czasach dostępny jedynie dla wybranych, dla elit. Obecnie kwestia ta ma się jednak zupełnie inaczej, styl art deco jest dostępny dla wszystkich i ma naprawdę wielu zwolenników. Charakteryzuje się on przede wszystkim zamiłowaniem do antyków, za pomocą których można nadać wnętrzu elegancji. Nie wolno również zapomnieć o bogatych materiałach oraz fakturach. Pomieszczenia w tym stylu zwykle wyglądają, jak wyjęte prosto z bajki. Sprawdź, jak urządzić mieszkanie w stylu art deco!

Charakterystyczne cechy art deco

Pochodzenie nazwy owego stylu, czyli właśnie art deco pochodzi oczywiście z języka francuskiego. Oznacza nic innego jak sztukę ozdobną! Nie odnosi się tylko i wyłącznie do wystroju wnętrz, mowa tu również o szerokim pojęciu, jakim jest sztuka. Jest przede wszystkim połączeniem tradycji z awangardą. Powodu jego powstania można się doszukiwać w potrzebie na piękno, która zaczęła zachodzić podczas czasów okrutnej wojny. Jest stworzone wprost dla mieszkań z rynku pierwotnego Warszawa. Znacznie łatwiej jest urządzić je od samych podstaw, niż w przypadku, gdy najzwyczajniej w świecie chcesz przeprowadzić remont. Oczywiście wtedy również jest to możliwe, jednak znacznie ciężej jest osiągnąć upragniony efekt.

Jakie dodatki w stylu art deco wybrać?

Jeśli chodzi o dodatki w stylu art deco ich wybór wcale nie jest taki prosty, jak to się może wydawać. Zdecydowaną zaletę stanowi fakt, że można się wykazać naprawdę ogromną wyobraźnią. Dywany z fantazyjnymi wzorami będą wyglądać idealnie na podłodze wyłożonej drewnianymi deskami. Pięknie wyglądać będą wzory zarówno geometryczne, jak i te orientalne. Totalny must-have jeśli chodzi o meble stanowią tutaj obicia ze skóry czy choćby tańszej alternatywy, którą jest welur. Oświetlenie powinno w głównej mierze przywodzić na myśl luksus. Art deco jest stylem w którym ogromny, kryształowy żyrandol zdecydowanie nie będzie odebrany ani jako kiczowaty ani jako przesadzony!

Podstawy stylu art deco

Jak powszechnie wiadomo, podstawą w każdym mieszkaniu są zarówno ściany, jak i podłogi. To samo tyczy się oczywiście tych w stylu art deco. Jeśli chodzi o te pierwsze, niezwykłego charakteru mogą nadać tapety, a już w szczególności te we wzory florystyczne. Tapicerowane ściany również okazują się być świetnym rozwiązaniem. W przypadku podłóg genialną opcją są płytki, które swoim wyglądem imitują drewno czy też marmur. Dla tego stylu charakterystyczne są również mozaiki. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujesz, masz gwarancję tego, że mieszkanie będzie wyglądało niezwykle. Warto również pamiętać o tym, że należy zwrócić uwagę nie tylko na styl, ale również na to, co najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu.

  

* Materiał sponsorowany