Warszawa, jak na stolicę przystało, to najbardziej zaludnione miasto Polski. W mieście stołecznym mieszkają prawie 2 miliony ludzi i z każdym rokiem ich przybywa. Niewiele wskazuje na to, by ten trend miał się w najbliższej przyszłości odwrócić. Nie ma w tym nic dziwnego. Warszawa to miejsce, które oferuje najwięcej szans życiowych mieszkającym tam ludziom. Jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie z całego kraju marzą o tym, by się tam osiedlić i ułożyć sobie życie. Jednak czy kupno mieszkania w stolicy faktycznie się opłaca? Czy może lepiej zdecydować się na mniejszy ośrodek?

Czy stolica jest dobrym miejscem do życia?

Zalety mieszkania w Warszawie można by wymieniać w nieskończoność. Jedną z nich jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska. Dzięki temu osoby, które nie posiadają samochodów mogą niezwykle sprawnie poruszać się po mieście. Osoby mieszkające w Warszawie mogą zatem bez problemu dotrzeć do wszystkich najważniejszych miejsc. Brak samochodu nie jest wtedy taką trudnością, jaką bywa w mniejszych ośrodkach.

Warszawa wypełniona jest po brzegi ciekawymi miejscami. Mieszkanie w tym mieście pozwala na kompletowanie wielu niezapomnianych wspomnień. Mieszkańcy stolicy mają łatwy dostęp nie tylko do miejsc o znaczeniu funkcjonalnym, takie jak sklepy, urzędy czy szpitale, ale także do licznych fascynujących inicjatyw kulturalnych i miejsc rozrywkowych. Między innymi dlatego Warszawa cieszy się szczególną popularnością wśród ludzi młodych. Jest to miasto, które nigdy nie śpi.

Oczywiście trudno jest oczekiwać, aby jakieś rozwiązanie posiadało same zalety. W przypadku mieszkania w stolicy jest niestety podobnie. Jest kilka aspektów, które mogą zniechęcić osoby myślące o zamieszkaniu w Warszawie. Należą do nich chociażby korki i duży hałas. Jednak wśród największych niedogodności, które skłaniają do podwójnego przemyślenia decyzji o przeniesieniu do stolicy są ceny budowanych tam mieszkań. Osoby chcące nabyć nieruchomość na rynku pierwotnym często martwią się o kondycję swoich finansów.

Ceny mieszkań w Warszawie

Wysokie ceny mieszkań nie są trudnością nie do pokonania. W tym kontekście bardzo duże znaczenie ma to, w jakiej dzielnicy powstaje dana inwestycja mieszkaniowa. W Warszawie ceny pomiędzy różnymi dzielnicami bardzo się różnią. W zależności od tego, w jakiej części Warszawy chcemy nabyć mieszkanie, ceny za metr będą się znacząco wahać. Jedną z możliwości oszczędności jest rezygnacja z kupna mieszkania w takich dzielnicach jak Powiśle czy Śródmieście na rzecz bardziej peryferyjnych okolicy takich jak Ursynów czy Bielany. Posiadanie własnych czterech kątów w Warszawie nie musi w szczególnie inwazyjny sposób nadwerężać możliwości naszego konta w banku. Wiele zależy od tego, czy potrafimy znaleźć ofertę w odpowiednim miejscu.

A może pod Warszawą?

Opcją bardziej przystępną cenowo dla osób, które chcą nadal prowadzić swoje życie w Warszawie, jednak nie stać ich na zakup lokum w ścisłym centrum, jest przeprowadzka na obrzeża Warszawy. Nowe mieszkania w takich miejscach jak Białołęka pozwalają dalej cieszyć się wszystkimi korzyściami mieszkania w stolicy, ponieważ mają do niej bardzo dobry dojazd. W związku z tym osoby posiadające samochód powinny rozważyć tę opcję.

Zarówno mieszkanie w centrum, jak i na przedmieściach, ma swoje zalety. Decydując się na którąś z tych opcji trzeba przede wszystkim dostosować swój wybór do preferowanego stylu życia. Dla osób, którym energii dodaje tętniące życiem miasto, Warszawa będzie wyborem idealnym. Jest to bowiem miasto, w którym nieustannie coś się dzieje i jego mieszkańcy nie mają powodów do odczuwania nudy. Jednak jeśli komuś zależy na zwolnieniu tempa, powinien rozważyć opcję, jaką jest kupno mieszkania na obrzeżach, a może nawet poza Warszawą. Jest to rozwiązanie gwarantujące nie tylko ciszę i spokojne sąsiedztwo, ale także czystsze powietrze i bliskość zieleni.

 
 
 * Materiał sponsorowany