Pośród najważniejszych kryteriów, na które należy zwrócić uwagę podczas kupowania mieszkania znajduje się oczywiście lokalizacja. Znaczna część osób zastanawia się nad tym czy warto rzucić się na głęboką wodę i zakupić mieszkanie w centrum miasta czy jednak lepiej zdecydować się na mieszkanie na przedmieściach. Oczywistym jest, że ta druga opcja finansowo zwykle opłaca się znacznie bardziej, jednak – tak jak wszystko – ma swoje wady i zalety. Oba warianty cieszą się ogromną popularnością jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie, na które decydują się ludzie. Drugie najważniejsze kryterium to oczywiście metraż, a ten jest średnio dosyć podobny w centrum oraz na przedmieściach. Jak więc wybrać, która opcja będzie lepsza? Czy mieszkanie na przedmieściach rzeczywiście jest inwestycją wartą pieniędzy?

Jakie są zalety mieszkania na przedmieściach?

Jedną z największych zalet mieszkania na przedmieściach jest oczywiście ich cena, która może być znacznie niższa niż w centrum, zarówno jeśli chodzi o kupno mieszkania od dewelopera, jak i wynajęcie go. Znajdziesz tam lepsze oferty, za mniej pieniędzy. Wiążącą się z tym zaletą jest również większy metraż. Pomijając fakt, że ma na również wpływ to, że obrzeża są mniej zaludnione, a tym samym znajduje się na nich więcej terenu, dochodzi jeszcze kwestia tego, że za mniejsze pieniądze możesz dostać Twój upragniony większy metraż. Jest to idealna opcja w szczególności dla większych rodzin z dziećmi. Niebywałym plusem jest tutaj również większy kontakt z naturą, który można nawiązać. Szczególnie cenne jest to dla dzieci oraz pupili. To samo również dotyczy osób, które nastawione są na aktywność fizyczną. Mieszkanie na przedmieściach to również znacznie mniejsze zanieczyszczenie powietrza, za co Twoje płuca Ci podziękują!

Minusy mieszkania na przedmieściach

Jeśli chodzi o minusy mieszkania na przedmieściach, tym największym jest prawdopodobnie fakt, że zazwyczaj dzieli je daleka droga z centrum. Oznacza to zwykle dalekie odległości od pracy, szkoły, wszelkich miejsc, w których chcesz się rozerwać podczas wolnej chwili. Często zdarza się, że droga, którą chce się tam dotrzeć jest zakorkowana, co zdecydowanie nie stanowi zalety. Kolejnym minusem są znacznie mniejsze możliwości komunikacji miejskiej. W mieście dostaniesz się z każdego miejsca do każdego, natomiast na przedmieściach nie wygląda to już tak prosto. Zazwyczaj nie jeździ tam zbyt wiele linii, oczywiście pojawią się te do najważniejszych miejsc, ale nie wygląda to tak kolorowo jak w mieście. Ostatnim problemem związanym z mieszkaniami na przedmieściach jest znacznie słabiej rozwinięta infrastruktura handlowa, co również wiąże się z pewnego rodzaju komplikacjami.

Czy warto zainwestować w mieszkanie na przedmieściach?

Odpowiedź na pytanie czy warto zdecydować się na kupno mieszkania na przedmieściach nie istnieje. Wszystko jest tutaj zależne tak naprawdę od Twoich osobistych preferencjach, tego na czym Ci najbardziej zależy, gdzie się najlepiej czujesz. Jeżeli chcesz mieć jak najlepszy dostęp do wszelkiego rodzaju udogodnień, dobrze rozwiniętą komunikację miejską oraz bliski dostęp do zalet, jakie wprowadza życie w centrum, mieszkanie przedmieściach zdecydowanie nie jest dla Ciebie. Jeśli jednak głównym priorytetem jest dla Ciebie atrakcyjna cena oraz duży metraż, w którym będziesz czuł się swobodnie sam lub ze swoją rodziną, zdecydowanie zainwestuj w mieszkanie na przedmieściach!

  

* Materiał sponsorowany