Wśród wielu możliwych przyczyn zalania domu, zwykły wąż do pralki jest jednym z głównych winowajców. Ten mały, często pomijany element wyposażenia może spowodować tysiące złotych szkód w domu, jeśli zawiedzie. Kiedy pomyślisz o ilości wody, która przechodzi przez te małe rurki, nic dziwnego, że są one podatne na powodowanie problemów. Zużyty wąż od pralki może pęknąć, uwalniając litry nagromadzonej wody do domu. Jeśli w domu nie ma nikogo, kto mógłby zamknąć zawór doprowadzający wodę, powstała w ten sposób powódź może zniszczyć dom. Dobrą wiadomością jest to, że wymiana starego węża do pralki jest prostym zadaniem do wykonania, które może wykonać każdy. Jeśli minęło więcej niż około trzech lat od wymiany węży w pralce, czytaj dalej, a my powiemy Ci, jak zapobiec zalaniu.

Rodzaje rur odpływowych

Najpierw spójrzmy na same węże. Węże do pralek są wykonane z dwóch podstawowych materiałów: czarnej gumy i stali nierdzewnej. Który z nich jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej pralki? Węże gumowe: jest to podstawowy styl i może, ale nie musi być wzmocniony siatką z poliestru. Jeśli pralka znajduje się wewnątrz domu, to może nie być najlepszy zakład, ale jeśli jest na zewnątrz - powiedzmy, na tylnej werandzie lub w garażu - to czarny gumowy wąż może być wystarczający. Stal nierdzewna: znacznie lepszą opcją dla większości właścicieli domów jest wąż do spryskiwaczy z oplotem ze stali nierdzewnej. Są one faktycznie wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego otoczonego stalą nierdzewną. Chociaż żaden wąż do pralki nie jest naprawdę odporny na rozerwanie, te mocne, elastyczne węże są bardzo blisko, jeśli są prawidłowo utrzymywane. Dla pralek, które znajdują się w pomieszczeniach, wąż ze stali nierdzewnej jest zdecydowanie drogą do zrobienia.

Instalacja nowego węża do pralki

Niezależnie od tego, czy są wykonane z czarnej gumy czy ze stali nierdzewnej, węże do pralek należy wymieniać mniej więcej co trzy do pięciu lat. Jeśli minęło już tyle czasu lub jeśli węże wykazują oznaki zużycia, ich wymiana może być łatwa, jeśli wykonasz te proste kroki: Zakręć dopływ wody. Jest to pierwszy krok do każdej naprawy hydraulicznej! Uruchom pralkę na kilka minut, aby spuścić pozostałą wodę z węży i zapobiec rozlaniu, gdy je odczepisz. Odłącz pralkę i wyciągnij ją ze ściany. Będą tam trzy węże: duży wąż spustowy i dwa mniejsze do ciepłej i zimnej wody. Te mniejsze są tym, co będziesz wymieniać.

Umieść wiadro pod przyłączem, aby złapać resztki wody i użyj klucza do rur, aby usunąć stare węże do spryskiwaczy. Upewnij się, że gumowa podkładka jest prawidłowo umieszczona w złączach węży i załóż nowe węże. Trochę smaru hydraulicznego może być tu pomocne. Dokręć wszystkie cztery połączenia, aż poczujesz silny opór, a następnie powoli włącz dopływ wody, aby sprawdzić, czy nie ma przecieków. W tej części może pomóc inna osoba powoli włączająca wodę. Wepchnij pralkę z powrotem na miejsce, pozostawiając przestrzeń między pralką a ścianą, aby węże się nie załamały. Udało się! Teraz musisz tylko okresowo sprawdzać węże pod kątem wycieków i natychmiast je wymieniać, jeśli widzisz jakiekolwiek oznaki, że się zużywają.


Producent rur i węży odpływowych - https://folmet.com.pl/service/rury-i-weze-odplywowe/

 

 * Materiał sponsorowany