Podczas wielu godzin spędzonych przy komputerze konieczne jest zachowanie takiej postawy ciała, która zapewni nam komfort pracy oraz dobry stan zdrowia. Nie tylko wygoda tutaj jest ważna, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Jak zatem wybrać krzesło ergonomiczne, które spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Jak wybrać krzesło do pracy przy komputerze?

Dobrej jakości fotel pozwoli na pracę w ergonomicznej postawie. Oznacza to, że będzie podpierać cały kręgosłup w jego naturalnej pozycji, dzięki czemu nie będziemy się garbić podczas wykonywanych czynności. Jeśli nie zadbamy o to, w kolejnych latach życia odczujemy konsekwencje zaniedbania.

Najlepiej zatem stawiać na krzesło ergonomiczne, które posiada regulowane oparcie. Pozwala to na lepsze dopasowanie go do naszych potrzeb. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na materiał. Najlepiej by tkanina była przewiewna i miękka, dzięki czemu nawet kilka godzin w fotelu będzie prawdziwą przyjemnością.

Ponadto dobrej jakości fotel musi być dobrze wyprofilowany. Oznacza to, że będzie dobrze podpierał ręce, plecy oraz głowę. Warto zawsze zawczasu wypróbować fotel, jeśli jest tylko taka możliwość.

Jakie funkcje ma posiadać krzesło ergonomiczne do pracy przy komputerze?

Zdecydowanie nie powinniśmy stawiać na zwyczajne krzesło. Szczególnie gdy zamierzamy spędzać wiele czasu przy biurku i komputerze. Należy zadbać o fotel ergonomiczny, który dopasuje się do sylwetki i sprawi, że nasza praca przy komputerze będzie prawdziwą przyjemnością.

Dobrze jest wybrać krzesło ergonomiczne, które posiada ergonomiczny zagłówek. To pozwoli nawet na chwilę odpoczynku. Możliwość regulowania wysokości siedziska będzie dodatkowym atutem. Fotel bowiem nie może być za nisko ani za wysoko. Takie pozycje nie są naturalne dla naszego ciała i mogą powodować ból i niepotrzebny dyskomfort. Lepiej zatem od razu zadbać o regulację.

Kolejną kwestią są kółka. Choć przeważnie młodzieżowe modele posiadają kółka, to warto też pomyśleć nad nimi w przypadku foteli dla dorosłych. Dzięki temu mamy miększą swobodę i mobilność na swoim stanowisku pracy. Najlepsze są kauczukowe koła, które nie rysują parkietu i paneli.

Jak dobrze dobrać krzesło do pracy?

W przypadku gdy już mierzymy się z problemami z kręgosłupem albo obawiamy się, że będziemy je mieli przez naszą pracę, dobrze jest zakupić komputerowe krzesło ergonomiczne do biurka. Posiadają funkcję, dzięki którym praca stanie się przyjemniejsza nawet gdy przyjdzie nam siedzieć przed komputerem przez kilka godzin.

Niektórzy też decydują się na fotel z masażem, dzięki czemu można rozluźnić się podczas pracy. Mięśnie lędźwi, ramion i karku są przeważnie napięte, gdy siedzimy za biurkiem. Przyda im się trochę relaksu.

Warto też zadbać o podnóżek. Dzięki temu można się zrelaksować podczas pracy i przyjąć o wiele wygodniejszą pozycję. Gdy nie będzie konieczny, można go bez problemu wsunąć pod krzesło, więc zyskujemy dodatkową przestrzeń. Dostępne na rynku fotele posiadają także wiele innych opcji, które uprzyjemniają prace przy biurku.

 

* Materiał sponsorowany