W świecie ogrodnictwa krzewy ozdobne są często używane do wypełniania przestrzeni w ogrodzie i stanowią ciekawy kontrast dla wyższych roślin.

Można je również wykorzystać do stworzenia wizualnej granicy między różnymi częściami ogrodu.

Do wyboru jest wiele różnych rodzajów krzewów ozdobnych. Niektóre z najpopularniejszych odmian to:

  • azalia
  • bukszpan
  • dereń
  • gardenia
  • rododendron
  • hortensja.

Rodzaje krzewów ozdobnych, które wybierzesz, będą zależne od wielkości Twojego ogrodu. Duże ogrody będą wymagały większych krzewów, podczas gdy mniejsze ogrody mogą wymagać mniejszych krzewów. Ci, którzy chcą stworzyć nieformalny, naturalny wygląd w swoim ogrodzie, powinni rozważyć wykorzystanie wrzosów, rododendronów lub rodzimych roślin. Z drugiej strony ci, którzy chcą stworzyć elegancki wygląd, mogą użyć bukszpanu lub cisa.

Azalia w ogrodzie

Sadzonki azalii są popularnym wyborem dla obszarów, które nie mają dużo światła. Azalia jest atrakcyjną rośliną dla większości ogrodników, ponieważ można ją sadzić w zacienionych miejscach, które zazwyczaj nie mają wystarczającej ilości światła słonecznego. Wymagają również mniej konserwacji niż inne rośliny, co czyni je dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą spędzać dużo czasu na ogrodnictwie.

Hortensja w ogrodzie

Hortensje to jedna z najpopularniejszych roślin kwitnących na świecie. Jest łatwa w uprawie i występuje w różnych kolorach. Sadzonki hortensji to prosty sposób na rozmnażanie roślin hortensji i dzielenie się nimi z przyjaciółmi. Hortensje najlepiej rosną, gdy sadzi się je w wilgotnej glebie bogatej w materię organiczną. Sadzonki hortensji można rozmnażać z dowolnej części rośliny, ale najlepiej jest użyć sadzonek łodygi lub korzenia, ponieważ mają one więcej naturalnych hormonów ukorzeniających niż liście lub kwiaty.

Hortensje występują w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, co czyni je doskonałą rośliną do uprawy w ogrodzie. Do uprawy hortensji potrzebna jest dobrze przepuszczalna gleba bogata w materiał organiczny. Potrzebują również dużo wody podczas upałów. Hortensje najlepiej rosną, gdy mają dobrze przepuszczalną glebę i dużo światła słonecznego. Powinny być sadzone wiosną lub jesienią, aby mogły otrzymać wystarczającą ilość wody w cieplejszych miesiącach i wystarczająco dużo czasu na zakorzenienie się przed nadejściem chłodniejszych miesięcy.

 

 * Materiał sponsorowany