Dekoracja stołu jest niezwykle ważna nie tylko podczas celebracji różnego rodzaju wydarzeń, ale również na co dzień. Dzięki niej nawet zwykły obiad czy niezobowiązujące spotkanie w gronie znajomych i przyjaciół nabierają zupełnie wyjątkowego charakteru. Odpowiedni dobór dodatków pozwoli wprowadzić do wnętrza szczególny nastrój i zbudować atmosferę pasującą do różnego rodzaju spotkań. Podpowiadamy, jakie dodatki warto wybrać.

Stylowe i niedrogie dekoracje stołu — co warto kupić?

Stół jak każdy mebel we wnętrzu stanowi niezwykle ważny element aranżacyjny. Odpowiednio udekorowany pomoże stworzyć spójną stylizację, nadającą indywidualnego charakteru pomieszczeniu. Poniżej przedstawiamy listę dekoracji, które pomogą efektownie udekorować stół na co dzień. Oto one:

  • Obrusy – trudno wyobrazić sobie pełnej dekoracji stołu bez odpowiedniego obrusa. Białe obrusy to must have klasycznych aranżacji. W swojej ponadczasowej klasycznej formie skrywają dużą dozę nowoczesności. Biel to uniwersalna barwa, która zawsze pasuje do wnętrza. Będzie stanowiła idealną bazę do pozostałych dodatków. Oprócz klasycznych kolorów mamy do wyboru całą paletę innych kolorów, które będą podkreślały charakter danego wnętrza. Wzory i tekstury są przy tym bardzo wyraziste i nowoczesne. Dodatkowo decydując się na obrusy pod dany wymiar, zyskamy pewność, że produkt będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb.
  • Bieżniki na stół i serwetki – Bieżniki czy niewielkie serwetki są doskonałą alternatywą w przypadku, gdy nie chcemy zakrywać całego stołu obrusem. Takie dekoracje nie wymagają długotrwałego prasowania czy prania. Dzięki niewielkim rozmiarom można uprać jej nawet ręcznie. Co więcej, bieżnik na stół daje bardzo wiele różnych możliwości aranżacyjnych i są nawet dostępne bieżniki szyte na wymiar. Można położyć na ławę czy stół tylko jeden egzemplarz lub też łączyć kilka w dowolny sposób. Ciekawym rozwiązaniem jest zestawienie kolorowego bieżnika z białym obrusem. Wielobarwne serwetki czy bieżniki idealnie nadają się do przełamania monochromatyczności aranżacji stołu.
  • Podkładki na stół – Podkładki pod talerze i kubki nie tylko pełnią funkcję użytkową, zabezpieczając powierzchnię przez zabrudzenie, ale również świetnie dopełniają całą aranżację stołu. Pięknie wykonane z wysokiej jakości materiału będą zdobiły stół zarówno na co dzień, jak i od święta.
  • Wazony – Świeże kwiaty idealnie podkreślają nowoczesną aranżację stołu. Ożywiają i jednocześnie dekorują pomieszczenie, nadając mu lekkości i romantycznego charakteru. W zależności od rodzaju kwiatów możemy na stole ustawiać różne modele wazonów. Podłużne modele świetnie uwydatnią piękno kwiatów o wysokich łodygach. Z kolei w okrągłych wazonach świetnie wyglądają cięte bukiety.
  • Świeczniki – Dekoracyjne świeczniki idealnie sprawdzą się do ozdabiania stołu, przy którym spędzamy czas podczas codziennych posiłków. Nawet gdy nie zapalamy świec taki element stanowi stylowy dodatek, który buduje wyjątkowy klimat. Złote świeczniki i elegancki obrus będzie tworzył luksusową aranżację stołową, która idealnie wpisze się w styl nowoczesny i glamour.

Jak kupować stylowe dekoracje stołu?

Najefektywniejszym sposobem jest oczywiście polowanie na promocje i różnego rodzaju obniżki. Chociaż, jeśli chcemy kupić dodatki, które będą służyć nam naprawdę przez wiele sezonów, zdecydowanie lepszym podejściem jest kierowanie się nie tyle ceną ile jakością produktów. Obrusy czy bieżniki muszą dobrze znosić regularne użytkowanie: pranie, odplamianie czy suszenie w suszarce. Wysoka jakość powinna też iść w parze z niepowtarzalnym designem. Warto przy tym postawić na sprawdzonych producentów tekstyliów tj. FLHFproduction.

 

* Materiał sponsorowany