naturalny proszek do prania

Życie zgodnie z naturą to nie tylko pojawiający się co jakiś czas medialny trend, ale przede wszystkim dbałość o swoje zdrowie, swoich najbliższych oraz odpowiedzialność za otaczające nas środowisko. Nic więc dziwnego, że wiele osób świadomie rezygnuje ze środków chemicznych, na rzecz bardziej przyjaznych produktów naturalnych. Doskonałym przykładem jest sięganie po naturalne proszki do prania. Nie tylko troszczymy się o przyrodę, ale również nasze samopoczucie. 

Dlaczego warto wybrać proszki do prania naturalne?

Sklepowe półki uginają się od różnego rodzaju gotowych produktów. Niestety zawarte w proszkach związki chemiczne, detergenty czy wybielacze są bardzo często szkodliwe dla wrażliwej skóry dziecka. Mogą prowadzić do uczuleń czy różnego rodzaju wysypek i podrażnień. Doskonałym rozwiązaniem jest naturalny proszek do prania, który jest nie tylko skuteczny, ale również w pełni bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Szczególnie polecany jest:
  • niemowlętom i małym dzieciom;
  • osobom cierpiącym na różnego rodzaju alergie np. AZS czy ŁZS;
  • wszystkim, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą.
 

Naturalny proszek do prania – zrobić samemu czy kupić?

Mamy różne przepisy na proszki do prania, które możemy przygotować w domowym zaciszu. Potrzebujemy różnych składników, które będziemy łączyć ze sobą. Nie oszukujmy się, nie każdy z nas dysponuje czasem czy chęciami, na robienie domowego proszku, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci. Całe szczęście na rynku dostępny jest naturalny proszek do prania – Green Margo.

Proszek do prania kolorów

Naturalny proszek do prania Green Margo dedykowany kolorowym ubraniom zawiera podstawowe, naturalne składniki piorące. Dzięki temu wszystkie rzeczy po wypraniu są nie tylko czyste, ale też zachowają na dłużej swoje właściwości i barwę.  

 

Skład: węglan sodu, czteroboran sodu, płatki mydlane, cytrynian sodu, chlorek sodu  

W skład proszku wchodzą płatki mydlane, dlatego proszek jest jeszcze skuteczniejszy. Green Margo to proszek do prania bez antyzbrylaczy, fosforanów, enzymów i zbędnej chemii. Jest to szczególnie ważne dla tych wszystkich, którzy nie mogą stosować produktów, z takim składem. Zbrylenie jest więc procesem naturalnym, które w żaden sposób nie wpływa na jakość produktu. Sposób użycia jest analogiczny jak w przypadku zwykłego komercyjnego detergentu – ok. 40 g proszku (2 łyżki stołowe) wsypujemy do szuflady na środki piorące. Produkt odpowiedni dla wegan i wegetarian.
 

Proszek do prania białego

W ofercie znajduje się naturalny proszek do prania Green Margo do prania białych ubrań.

Skład jest nie co inny, przystosowany do bieli i tak mamy tam: węglan sodu, czteroboran sodu, płatki mydlane, nadwęglan sodu, kwas cytrynowy oraz cytrynian sodu, chlorek sodu.

Green Margo proszek do prania naturalny – moja opinia

Nie ukrywam, miałam obawy czy naturalny proszek do prania będzie równe dobry od tego, który używam na co dzień. Gdzieś niestety pokutuje w nas przekonanie, że jak coś jest naturalne, to nie do końca skuteczne. Nic bardziej mylnego! Proszek Green Margo przetestowała zarówno do koloru, jak i białego w 30° i 40°C i produkt spełnił moje oczekiwania. Dla mnie ogromną zaletą jest brak wyraźnego zapachu po praniu. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci czy alergików, którzy są szczególnie wrażliwi na różnego rodzaju zapachy. Zdecydowanie polecam jako naturalny proszek do prania dla niemowląt, zwłaszcza gdy pojawiają się problemy skórne np. atopowe zapalnie skóry. Samo opakowania jest papierowe. Torebki biodegradowalne mają wielokrotne zamknięcie strunowe, więc proszek zabezpieczony jest przed dostaniem się wilgoci do środka. Można oczywiście przesypać produkt do innego szczelnego pojemnika, ale moim daniem nie jest to konieczne. Co więcej, dla osób, które chcą dbać o środowisko, swoje zdrowie i unikają niepotrzebnej i szkodliwej chemii zawartej w detergentach, dostępny jest również proszek do zmywarki.

Jeśli szukacie naturalnego proszku do prania czy proszku do zmywaki, polecam produkty Green Margo
 
 
 *Artykuł sponsorowany