Coraz częściej słyszy się dzisiaj o zabiegu ozonowania. Bywa przeprowadzany w różnych okolicznościach, jednak znamy go głównie jako metodę dezynfekcji. Czy ozon potrafi coś więcej? Co z usuwaniem zapachów? Sprawdzamy możliwości generatora ozonu! 

Ozonator, czyli generator ozonu

Zacznijmy od przybliżenia, czym jest ozonator i na jakiej zasadzie działa. Otóż mowa tutaj o sprzęcie, który generuje cząsteczki ozonu. Urządzenie najpierw pobiera powietrze, a następnie rozbija jego cząsteczki, otrzymując w ten sposób ozon. Użytkownik generatora ozonu włącza sprzęt, a następnie nakierunkowuje dysze na ozonowaną powierzchnię lub przestrzeń.

Ozon posiada zdolność do szybkiego utleniania cząsteczek. W efekcie utlenienia dochodzi do zniszczenia cząsteczki. Powyższa cecha ozonu sprawia, że doskonale sprawdza się on w dezynfekcji. A czy usuwanie zapachów z użyciem ozonu również jest możliwe i skuteczne? O tym w dalszej części tekstu.

Usuwanie zapachów ozonem

Aby wytłumaczyć, jaka jest relacja ozonu i przykrych zapachów, trzeba wyjaśnić, w jaki sposób odczuwamy zapach i czym on tak właściwie jest. Otóż za zapach odpowiadają unoszące się w powietrzu cząsteczki trafiające od naszego nosa. Natomiast jak już zaznaczyliśmy, ozon łączy się z innymi cząsteczkami. Tak jak łączy się z cząsteczkami bakterii czy wirusów, tak też z cząsteczkami zapachowymi, usuwając je. W efekcie dochodzi do likwidacji przykrych zapachów. Mało tego, po ozonowaniu w powietrzu unosi się przyjemna woń świeżości. Większość ludzi opisuje ją jako zapach odczuwany po burzy.

Kiedy ozonowanie jako usuwanie zapachów?

Kiedy warto wykorzystać ozonowanie jako sposób na usuwanie zapachów? Okoliczności ku temu jest wiele. Choćby po remoncie, w czasie którego korzystano z farb i lakierów. Ponadto ozon doskonale radzi sobie z brzydkim zapachem pozostałym po papierosach. Tym samym często bywa wykorzystywany do dezodoryzacji mieszkań po lokatorach, którzy palili w domu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że profesjonalnie przeprowadzane usuwanie zapachów z użyciem generatora ozonu to zabieg szybki i bezpieczny.

Zapraszamy po więcej informacji: Usuwanie zapachów Poznań.

 

 

 

 

 

#Materiałsponsorowany