Lubisz, kiedy w domu wszystko jest na swoim miejscu? Czujesz, że masz w sobie duszę perfekcjonisty? Dbanie o dom sprawia, że czujesz się tu dobrze. Drażnią Cię wszelkie niedoskonałości zarówno w dekoracjach, jak i na meblach. Jeśli Twój komfort zależy od tego, by podłogi w domu w Gdańsku były estetyczne, warto ją od czasu do czasu wymienić. Kiedy jeszcze dobrze jest to zrobić?

Wszystko rozgrywa się o surowiec

Jeśli Twój poziom estetyki we wnętrzach jest wyjątkowo wysoki, warto wybrać do domu podłogę, która jest odporna na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Do takich należy gres lub panele winylowe. Oczywiście, wiele zależy od tego, w jakim pomieszczeniu ją kładziemy. Inną podłogę zastosujemy w kuchni, inną w przedpokoju, a jeszcze inną w sypialni. Za wszelką cenę chcesz wybrać deski, choć wiesz, że są to raczej mało odporne podłogi. Gdańska oferta renowacji i wymiany sprosta najtrudniejszym wyzwaniom. Kiedy warto zdecydować się na wymianę? W przypadku podłogi drewnianej może pojawić się uciążliwe skrzypienie. Ten problem występuje nie tylko w starych kamienicach do remontu. Jeśli podłoga skrzypi, przyczyną może być nagromadzona pod nią wilgoć, błędy w ułożeniu desek, a także nierówności stropu. Z całą pewnością, należy wówczas pomyśleć o wymianie.

Nieatrakcyjny wygląd podłogi to nie wszystko

W przypadku desek drewnianych warto pomyśleć o renowacji, jeśli tylko stwierdzisz, że nie spełnia ona już Twoich estetycznych wymagań. Nieestetyczne uszkodzenia, przebarwienia, plamy to częste zjawisko, które pojawia się na drewnie. Jeśli wygląd wnętrza harmonijnie komponuje się z drewnianą, niedoskonałą podłogą, prawdopodobnie nie warto ani jej wymieniać, ani poddawać renowacji. W wypadku, gdy pojawiły się mocno odkształcone deski w postaci wyraźnych wybrzuszeń, to czas coś z tym zrobić. Kolejnym zagrożeniem dla naturalnego drewna są uszkodzenia mechaniczne, które powstają w różnym nasileniu, w zależności od rodzaju surowca. Nawet odpowiednia konserwacja podłogi nie jest w stanie w pełni zabezpieczyć przed takim uszkodzeniem.

Panel podłogowy - sprawa dużo prostsza

Przede wszystkim ze względów finansowych wymiana czy renowacja takiej podłogi w Gdańsku nie stanowi dziś problemu. Ceny są naprawdę konkurencyjne, a oferta bardzo szeroka. Jak wiadomo, regularna pielęgnacja paneli nie wystarcza, gdyż ich żywotność jest znacząco krótsza niż podłogi drewnianej. Kiedy zdecydować się na ich wymianę? Po pierwsze, estetyka. Chodzi o przebarwienia, które powstały od nieodpowiednio dobranego środka czyszczącego lub od słońca. Po drugie, mechaniczne uszkodzenia, których po prostu nie jesteśmy w stanie uniknąć. Przesuwanie mebli, czy obecność dzieci lub zwierząt musi mieć swoje konsekwencje. Wspomniane wyżej panele winylowe wyróżnia dużo większa odporność na tego typu uszkodzenia. Podobnie jak w przypadku podłogi naturalnej, w przypadku podłóg z paneli mogą pojawić się uciążliwe spuchnięcia desek. To oczywiście sygnały do jak najszybszej ich wymiany. Na koniec warto wspomnieć o ryzyku wystąpienia czynnika alergizującego. Kurz, a nawet grzyb, który zagnieździ się w podłodze może bardzo niekorzystnie wpłynąć na Twoje zdrowie. 
 
 
 
 
 
#Materiałsponsorowany