Zasłony to istotny element dekoracyjny, w każdym dobrze urządzonym wnętrzu. Nie tylko sprawiają, że okno prezentuje się efektownie, ale również podnoszą komfort użytkowania pokoju, chroniąc pomieszczenie przed zbyt mocnym działaniem promieni słonecznych czy wścibskim okiem przechodniów. Decydując się na zakup zasłon, trzeba nie tylko zadbać o to, aby wybrany wzór i materiał tworzył harmonijną całość z resztą elementów we wnętrzu, ale również sam rozmiar dekoracji był właściwie dobrany. Podpowiadamy, jak krok po kroku wybrać zasłony na wymiar.

Zdecyduj sam o wyglądzie zasłon

Zasłony szyte na miarę to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie unikatowy i dopracowany w każdym detalu wyjątkowy styl wnętrza. Oczywiście nie ma nic złego w kupieniu gotowych zasłon, zwłaszcza jeśli planujemy szybkie zakupy z wielu dostępnych wzorów czy barw. Jeśli jednak masz konkretną wizję aranżacji okna i wolisz samodzielnie poszukać czy dobierać nietuzinkowe materiały oraz kolorystykę, warto wybrać szycie zasłon na wymiar wedle wskazówek klienta.

Szycie zasłon to również doskonała opcja w przypadku okien o niestandardowych wymiarach. Tego typu zasłony świetnie sprawdzą się podczas aranżacji mieszkania z dużymi niewymiarowymi oknami tarasowymi czy innymi przeszkleniami na ścianie, gdzie specyficzna konstrukcja czy obniżenie sufitu powoduje nietypową zmianę całej powierzchni wnętrza. Decydując się na szycie zasłon na wymiar, dobierzesz perfekcyjnie dekoracje okienne do każdego okna niezależnie od jego wymiarów.

 


Jak wybrać zasłony na wymiar? – krok po kroku

W OBI zaprojektujesz swoją wymarzoną zasłonę, którą uszyje dla Ciebie sklep wedle podanej przez Ciebie specyfikacji. Wszytko co musisz zrobić to:

  • zmierzyć szerokość karnisza lub szyny, na której będzie wisiała zasłona.
  • wyznaczyć długość dekoracji, mierząc odległość między karniszem a podłogą, parapetem lub innym istotnym dla Ciebie punktem, do którego ma sięgać uszyta zasłona.
  • dobrać odpowiednią tkaninę z dostępnych w sklepie produktów – jej rodzaj, kolor czy wzór. Jest to jeden z najważniejszych kroków, dlatego postaraj się, aby wybrany wzór był spójny z resztą dodatków we wnętrzu.
  • zastanowić się nad sposobem zawieszenia zasłon – na kółkach, szelkach, taśmie lub na tunelu.
  • określić sposób wykończenia.

Sklep oferuje szycie zasłon zaciemniających i ozdobnych w różnych kolorach, wszywanie taśmy do firan czy przelotek. W zależności od Twojej wizji możesz zamówić zasłony proste, jak i te o bardzo dekoracyjnym czy wymyślnym wykończeniu. Dowiedz się więcej o opcji szycia zasłon na wymiar na stronie https://www.obi.pl/uslugi/szycie-zaslon-i-firan/.

Do zasłon dobierz firany na wymiar

Do zasłon szytych na miarę, możesz dopasować również odpowiednie firany, które również mogą zostać uszyte na indywidualne zamówienie. Szycie firn pozwala na pełne dopełnienie całości aranżacji okna. Dzięki temu możliwe jest, chociażby zawieszenie dekoracji okiennej od samego sufitu do podłogi, co znacznie optyczne powiększa okna i nadaje wnętrzu wyjątkowego charakteru. Odpowiednio dobrane firany sprawią, że pomieszczenie stanie się jeszcze bardziej komfortowe i przytulne.

 

 

 

 #Materiałsponsorowany