Stroiki ze sztucznych kwiatów to trwałe dekoracje, które mogą odmienić każde wnętrze, zarówno w domu, jak i w biurze czy sklepie. Gdzie znaleźć można najpiękniejsze kompozycje tego rodzaju? A może warto spróbować stworzyć je samodzielnie?

Kupuj w sprawdzonych miejscach

Jakość sztucznych kwiatów jest uzależniona nie tylko od ich ceny. W sytuacji, gdy zależy Ci na zakupie wysokogatunkowych roślin oraz stroików, poświęć nieco więcej czasu na wybór odpowiednich kompozycji.

Pierwsze kroki warto skierować do kwiaciarni i podobnych punktów florystycznych, które coraz częściej oferują klientom wyroby także ze sztucznych roślin. W takich miejscach znajdziesz już gotowe stroiki, jak i zlecisz wykonanie kompozycji według bardziej spersonalizowanego projektu. 

Największy wybór dekoracji ze sztucznych kwiatów znajdziesz natomiast w hurtowniach – tak florystycznych, jak i ogólnie oferujących produkty i akcesoria DIY. Tutaj czeka na Ciebie ogromna oferta gotowych stroików wykonanych ze sztucznych liści, kwiatów oraz dodatków. Duży wybór ozdób pozwoli Ci od razu wybrać kompletną kompozycję, a do tego stanie się skarbnicą inspiracji, jeśli zdecydujesz się na samodzielne wykonanie ozdób.

Stroik ze sztucznych kwiatów do samodzielnego wykonania

We wspomnianych już kwiaciarniach i hurtowniach florystycznych znajdziesz właściwie wszystko, co będzie Ci potrzebne do samodzielnego wykonania stroików ze sztucznych kwiatów. Możesz zdecydować się zarówno na stworzenie przestrzennych kompozycji na podstawie z gąbki florystycznej, jak i bardziej klasycznych stroików na bazie wieńców ze sztucznych gałązek iglastych czy też wyplatanych chociażby z wikliny. Tak przygotowane kompozycje możesz oczywiście bezpiecznie przechowywać – oczyszczone z ewentualnych drobinek kurzu delikatnie owiń torebką foliową i umieść w miejscu, gdzie nie będzie im groziło przygniecenie przez inne, cięższe elementy.

Przygotowanie dekoracji ze sztucznych kwiatów jest przy tym zajęciem wyjątkowo satysfakcjonującym – może się nawet okazać, że odkryjesz w ten sposób zupełnie nową pasję i zajmiesz się nią na większą skalę!

Gdzie wykorzystać można stroiki ze sztucznych kwiatów?

Największą zaletą stroików skomponowanych ze sztucznych kwiatów jest ich długowieczność. Jeśli zdecydujesz się na udekorowanie nimi pomieszczeń, czy to w domu, czy w pracy, nie musisz w ogóle martwić się ich trwałością. Przez wiele następnych lat będą cieszyły oko, wystarczy jedynie, że co pewien czas delikatnie je odkurzysz. Możesz także dodawać do nich różne elementy, by nadawać im sezonowy charakter.

Odporność sztucznych kwiatów na działanie czynników pogodowych sprawia, że stroiki z nich wykonane możesz bez większych obaw postawić na zewnątrz. Najczęściej kompozycje dekoracyjne takiego typu spotkać można na nagrobkach – od lat sztuczne wieńce, wiązanki i podobne ozdoby traktowane są wręcz jako klasyczne rozwiązanie. Takich roślin nie trzeba podlewać ani też martwić się o to, że zaszkodzi im mróz. 

Ze względu na swoją trwałość oraz wysoką jakość sztucznych kwiatów dostępnych w sprzedaży, po gotowe stroiki możesz sięgnąć także wtedy, gdy zajmujesz się na przykład organizacją imprez. Dekoracje stołów biesiadnych posłużą Ci nawet przez kilka następnych sezonów, a ich kolejnym plusem jest powtarzalność – wszystkie dekoracje ze sztucznych kwiatów mogą być identyczne w każdym calu, dzięki czemu uzyskasz w całym pomieszczeniu spójny efekt aranżacyjny. Mniejsze stroiki są ponadto elegancką i ekologiczną alternatywą dla bukiecików i kompozycji naturalnych, którymi ozdabiane są krzesła i ławy kościelne w trakcie ceremonii ślubnych.

Najpiękniejsze dekoracje zaoferuje Ci hurtownia stroików - pm-m.pl!

 

 

 

#Materiałsponsorowany