jaki dzbanek filtrujący

Dobrze wiesz, że woda z kranu nie zawsze ma takie właściwości, jakie byśmy chcieli. Często przeszkadza nam smak, zapach, a nawet jej kolor. Idealnym i najefektywniejszym sposobem na poprawienie jakości wody jest dzbanek filtrujący. Nie tylko zatrzymuje zanieczyszczenia, zmniejsza jej twardość, ale również wzbogaca ją o korzystne dla organizmu minerały. Jeśli zastanawiasz się, jaki dzbanek filtrujący wybrać, ten wpis jest dla Ciebie. Razem z nami znajdziesz najlepszy dzbanek filtrujący.
 

Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

Niestety nie można wskazać tylko jednego najlepszego modelu dzbanka filtrującego. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb czy poczucia estetyki. Inne wymagania będzie miała osoba samotna, a inne rodzinna z dwójką dzieci. Dzbanki filtrujące różnią się między sobą wieloma parametrami m.in. kształtem, pojemnością, czy wydajnością filtra. Przed zakupem warto porównać specyfikację poszczególnych modeli i dopasować produkt do naszych potrzeb. Jedną z najgorszych rzeczy, jaką możesz zrobić, to wybrać na ślepo produkt kierując się tylko i wyłącznie jego atrakcyjną ceną. Niska cena to nie wszystko i nie daje gwarancji satysfakcji. Co warto wziąć pod uwagę, kupując dzbanek filtrujący
 

  1. Pojemność – dzbanki filtrujące dostępne są różnych pojemnościach. Podejmując decyzję zakupową, należy porównać nie tyle całkowitą pojemność dzbanka, ale ilość wody, jaka zostanie przefiltrowana. Najmniejsza pojemność wody filtrowanej w dostępnych modelach dzbanków wynosi 1 litr, największa natomiast w granicach 2,5 litra. Zastanów się, ile tak naprawdę potrzebujesz wody. Nie może ona stać przecież zbyt długo. Woda przefiltrowana powinna być wypita w przeciągu 12 godzin. Oczywiście zawsze możesz wlewać mniej wody do dzbanka filtrującego, ale pamiętaj im większa pojemność, tym większe wymiary i więcej miejsca potrzeba do jego przechowywania. 
  2. Wkłady filtrujące – W zasadzie wkłady filtrujące są najważniejszym aspektem, jaki powinno się wziąć pod uwagę, decydując, jak dzbanek filtrujący wybrać. Bez nich produkt jest po prostu bezużyteczny. I jeśli wydaje Ci się, że kupić dzbanek i na tym zakończy się Twoja przygoda z filtrowaniem wody, to jesteś w błędzie. Wkłady filtrujące w dzbanku należy regularnie wymieniać. Co ile wymieniać wkład filtrujący w dzbanku? Dużo zależy od jego wydajności. Każdy wkład ma ją podaną przez oznaczenie – pojemności wody filtrowanej. Najczęściej jest to 100 litry. Można też wybrać filtry o wydajności do 300 litrów. Oczywiście pod warunkiem, że filtr będzie nadawał się do danego modelu dzbanka. Wkłady filtrujące różnią się także zastosowanie. Nie wszystkie absorbują metale ciężkie, zmiękczają wodą czy zapobiegają osadzaniu się kamienia w dzbanku. Zanim kupisz dzbanek, sprawdź, czy dostępne są filtry, w jakich zestawach, o jakiej pojemności i w jakich cenach. Może się potem okazać, że same filtry będą przewyższać kilkakrotnie wartość dzbanka. W zależności od promocji dzbanek briata ma dołączony na start cały zestaw wkładów filtrujących. 
  3. Wykonanie – dzbanki filtrujące wykonane są najczęściej z samych tworzyw sztucznych lub stanowią mieszankę różnych komponentów – szkła i tworzywa sztucznego. Musisz podjąć więc kolejną decyzję — czy wybrać dzbanek filtrujący szklany, czy plastikowy. Dzbanek filtrujący ze szkła wydaje się na pozór bardziej ekologicznym wyborem niż plastyk. Poza tym ma większą odporność na zarysowania niż plastik i stylowy wygląd. Niestety szkło ma większy ciężar i łatwiej je po prostu zbić. Co więcej, nawet jeśli wybierzesz szklany dzbanek filtrujący i tak nie będzie on pozbawiony elementów plastikowych. Woda i tak będzie miała kontakt z tworzywem sztucznym. Sami też producenci wprowadzają na rynek dużą mniejszą ilość modeli szklanych niż tych plastykowych, ale bez problemu kupisz szklany dzbanek dafi. Dużo częściej produkuje się dzbanki wykonane z tworzyw sztucznych. Decyzja należy jednak do Ciebie, masz w czym wybierać. W praktyce więc jeśli obawiasz się zbitego szkła czy ewentualnych zarysować na plastyki zastanów się nad modelami z samego tworzywa sztucznego.
  4. Wymiary produktu i estetyka. Dzbanek filtrujący będzie codziennym i dość widocznym elementem w Twojej kuchni, jeśli chcesz, aby idealnie komponował się z pozostałymi dodatkami, podczas wyboru zwróć uwagę na jego wymiary oraz wygląd. Estetyka wykonania również jest istotna. Do ciemnej kuchni możesz wybrać dzbanek ze stalowymi czy ciemnymi elementami np. uchwytem. Modne kolory to również biel czy szarość. Zawsze też możesz postawić na neutralność i zdecydować się na przezroczysty model. Wymiary produkty są istotne nie tylko z punktu estetyki, ale również przechowywania. Jeśli chcesz, schładzać wodę przefiltrowaną w lodówce, wybierz taki dzbanek, który z łatwością zmieści się w drzwiach lodówki.
  5. Inne aspekty uławiające obsługę – Zwróć uwagę na obecność wskaźnika zużycia wkładu (nie będziesz musiał kontrolować ilość wlanej już wody przy jednym wkładzie), uchylnej klapki wlewu wody czy możliwość mycia w zmywarce.
Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu tego wpisu, będziesz wiedział już, jaki dzbanek filtrujący wybrać i czym się kierować przy wyborze idealnego, najlepszego dla Ciebie modelu. Pamiętaj, świadome zakupy to najlepsza gwarancja zadowolenia. 
 
 
 #Materiałsponsorowany